Imam oboljenje u predelu prepona, jako crvenilo sa jakim smradom. Lekari su mi davali masti, koje uglavnom ublaže simptome, ali bolest ostaje.

    Odgovoreno: 20. 12. 2008.
    • Poštovani, Najverovatnije je to oboljenje gljivične prirode (Tinea ingvinalis), treba da se leči loklanim antimikoticima (Canesten, Dactanol, Obytin, Lamisil) i to dovoljno dugo, 3 do 4 nedelje, tj po nestanku simptoma još nedelju dana. Takođe je važno da za vreme terapije nosite bokserice, koje će onemogućiti da se gljivice prenose na pantalone, farmerke itd. Nakon pranja tog predela dobro se obrišite peškirom, koji odmah posle toga ide na pranje. Oboljenje se leči, samo budite uporni.