Postovani smije li se i koliko je u trudnoci sigurno koristiti sljedece lijekove:loratadin tabl., Beloderm krema? 16 tj trudnoca.
Zabrinuta sam da ne steti bebi.
Dijagnoza:dermatitis eczematoides nummularis.
Hvala
Poštovana, savet bi bio da se u konsultaciji sa lekarom razmotri primena antihistaminika levocetirizina. Što se tiče primene kortiko preparata mogu se koristiti u periodu trudnoće samo u slučajevima kada je potencijalna korist od lečenja veća od mogućeg rizika za fetus. Dužinu upotrebe odrediće lekar na osnovu težine oboljenja. Pozdrav!
Molim Vas dijagnoza je D22 naevus melancyticus, da li je to dobrocudni tumor? Molim vas ako mozete da mi odgovorite, unapred Vam sr zahvaljujem na odgovoru.
jeste, radi se o benignoj promeni tj mledežu. Nedosta je još podatak da li je promena uklonjena u celosti. Ali najispravnije je da Vam sve detalje vezano za operaciju i PH nalaz objasni hirurg koji Vas je operisao.
za pocetak preporucujem redovne toalete i previjanja, nakon kupanja vodom i sapunom ( Oktanisan) apkikovati vazalinske gaze i oblog Oktanisepta i preko suve gaze, uz redone promene poloza tela zbog prevencije dekubita.Napominjem da savet preko interneta ne moe da zameni klinicki pregled te Vam ipak preporucujem da se konsultuje specijalista plasticne, rekonstrukctivne i estetske hirurgije ili dermatolog.
Postovanje,imao sam korekciju nosa pre vise od godinu i po dana i korekcija mi je ostavila crvenilo na nosu,oko nosa i obrazima a pre nisam imao.Koristim kremu protiv crvenilla sa zelenim pigmentima da malo zamaskira crvenilo i malo pomaze ali se vidi i dalje.Da li imate neku kremu da mi preporucite,sta da radim?Hvala unapred
Pronasla sam jucer ovaj madez na stopalu. Velicine je samo 3 mm, ali me brine ova hiperpigmentirana linija u obliku slova Y. Zensko sam i imam 23 godine. Mislite li da bi bilo dobro da odem na dermatoskopiju?
ne vidim fotografiju u prilogu, ako mozete posaljite je. Generalna preporuka je da sve mlade\e na dlanovima i tabanima obavezno pregledate kod specijaliste plasticne, rekonstruktvine i estetske hirurgije a ako bude potrebno bice predlozeno operativno uklanjanje.
Postovani smije li se i koliko je u trudnoci sigurno koristiti sljedece lijekove:loratadin tabl., Beloderm krema? 16 tj trudnoca. Zabrinuta sam da ne steti bebi. Dijagnoza:dermatitis eczematoides nummularis. Hvala
Odgovoreno: 26. 11. 2019.Poštovana, savet bi bio da se u konsultaciji sa lekarom razmotri primena antihistaminika levocetirizina. Što se tiče primene kortiko preparata mogu se koristiti u periodu trudnoće samo u slučajevima kada je potencijalna korist od lečenja veća od mogućeg rizika za fetus. Dužinu upotrebe odrediće lekar na osnovu težine oboljenja. Pozdrav!
Molim Vas dijagnoza je D22 naevus melancyticus, da li je to dobrocudni tumor? Molim vas ako mozete da mi odgovorite, unapred Vam sr zahvaljujem na odgovoru.
Odgovoreno: 25. 11. 2019.Postovana,
jeste, radi se o benignoj promeni tj mledežu. Nedosta je još podatak da li je promena uklonjena u celosti. Ali najispravnije je da Vam sve detalje vezano za operaciju i PH nalaz objasni hirurg koji Vas je operisao.
Srdačan pozdrav,
dr Dragana Petrović-Popović
Receno mi je da je osip od pelena pocelo u centru za rehabilitaciju. Molim vas vase misljenje i pomoc. U pitanju je nepokretna osoba.
Odgovoreno: 23. 11. 2019.Postovana,
za pocetak preporucujem redovne toalete i previjanja, nakon kupanja vodom i sapunom ( Oktanisan) apkikovati vazalinske gaze i oblog Oktanisepta i preko suve gaze, uz redone promene poloza tela zbog prevencije dekubita.Napominjem da savet preko interneta ne moe da zameni klinicki pregled te Vam ipak preporucujem da se konsultuje specijalista plasticne, rekonstrukctivne i estetske hirurgije ili dermatolog.
Srdacan poydrav,
dr Dragana Petrovic-Popovic
Postovanje,imao sam korekciju nosa pre vise od godinu i po dana i korekcija mi je ostavila crvenilo na nosu,oko nosa i obrazima a pre nisam imao.Koristim kremu protiv crvenilla sa zelenim pigmentima da malo zamaskira crvenilo i malo pomaze ali se vidi i dalje.Da li imate neku kremu da mi preporucite,sta da radim?Hvala unapred
Odgovoreno: 23. 11. 2019.Postovani,
preporucujem Vam da se javite na kontrolu hirurgu koji Vas je operisao, on ce Vam dati najbolji saveti predloziti eventualno dalji tretman,
Srdacan pozdrav,
dr Dragana Petrovic-Popovic
Pronasla sam jucer ovaj madez na stopalu. Velicine je samo 3 mm, ali me brine ova hiperpigmentirana linija u obliku slova Y. Zensko sam i imam 23 godine. Mislite li da bi bilo dobro da odem na dermatoskopiju?
Odgovoreno: 23. 11. 2019.Postovana,
ne vidim fotografiju u prilogu, ako mozete posaljite je. Generalna preporuka je da sve mlade\e na dlanovima i tabanima obavezno pregledate kod specijaliste plasticne, rekonstruktvine i estetske hirurgije a ako bude potrebno bice predlozeno operativno uklanjanje.
Srdacan pozdrav,
dr Dragana Petrovic-Popovic
Prikazano 921-925 od ukupno 5211 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke