Postovani smije li se i koliko je u trudnoci sigurno koristiti sljedece lijekove:loratadin tabl., Beloderm krema? 16 tj trudnoca. Zabrinuta sam da ne steti bebi. Dijagnoza:dermatitis eczematoides nummularis. Hvala

    Odgovoreno: 26. 11. 2019.
    • Poštovana, savet bi bio da se u konsultaciji sa lekarom razmotri primena antihistaminika levocetirizina. Što se tiče primene kortiko preparata mogu se koristiti u periodu trudnoće samo u slučajevima kada je potencijalna korist od lečenja veća od mogućeg rizika za fetus. Dužinu upotrebe odrediće lekar na osnovu težine oboljenja. Pozdrav!