Postovani doktore, imao sam seksualni odnos sa devojkom za vreme menstrualnog ciklusa, cetvrti dan je u pitanju i neplodni dani, zbog toga sam potpuno svrsio u nju ali je zbog sigurnosti nakon 12 sati popila eskapel tabletu, da li ima razlog za brigu u vezi trudnoce?? Hvala unapred, pozdrav.
Postovani, prvu menstruaciju sam dobila sa 12 god. Sada imam 18. Uvek sam imala redovne menstruacije do pre 2, 3 mes. Kada sam dobila na 40 dana. . . Uradila sam analize. I ginekolog i endokrinolog su se slozili da se hormoni urade 3 dana menstrualnog ciklusa pa sam ih tako i uradila. Ovo su nalazi sa ref. Vrednostima za folikularnu fazu: fsh 2. 1 (folikularna faza: 2. 9-12. 0) lh 4. 9 (folikularna faza: 1. 5-8. 0) progesteron 1. 78 (folikularna faza: 0. 25-0. 54) estradiol 54 (folikularna faza: 18-147) testosteron 0. 3 (0. 1-0. 9) molim vas recite mi da li ovi hromoni ukazuju na pco?? Uradila sam uzv medjutim nista mi nisu rekli. Nemam pojacanu maljavost, visoka sam 168cm teska 62 kg, nisam gojazna, nemam akne. . . . Molim vas da mi iskreno kazete da li ovo znaci da necu moci imati dece? Hvala unapred
Poštovana, Bez panike, imate samo nizak fsh, medjutim vam savetujem da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, takodje vam savetujem da ponovite iste hormonske analize 14 &21 dan ciklusa.
ginekoloska ordinacija “aras”
http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
dr rami aburas
dobracina 6/1
tel. 2622832
064 1188264
ramiaburas@hotmail. Com
Dobar dan, interesuje me sledece: da li devojka moze da ostane trudna ako sa njom imam odnos poslednjeg dana mensturalnog ciklusa a da pri tom nisam ejakulirao u nju? Takodje interesuje me, posto je devojka ostala trudna, a sa mnom je spavala za vreme menstruacije 18. 3. I doktorka joj je rekla da je u 7 nedelji trudnoce (sto kada se izracuna prevazilazi taj datum za nekih 11 dana) a ona je pre mene i pre menstruacije spavala sa svojim deckom, i posle par dana je ipak dobila (ne znam tacan datum ali mislim da je dobila nekad oko 13. 3.)
Sta je to eho zacetak u trudnoci i kad bi on trebao da se vidi mislim u kojoj nedelji na uz? Jel postoji mogucnost ukoliko se plod ne razvija da raste zumancana kesica? Bila sam danas na pregledu i pise sl
u cevumu uteri pravilan gestacioni mesak 10. 1mmzumancana kesa vidljiva ali se eho zacetka ne registruje msd mm, crl mm, srcana akcija se ne registruje i eho vitelusne vrecice prisutan
Poštovana, Jos uvek se ne vidi sadrzaj (eho zacetak) gestacioni mesak, koji treba da se vidi posle 35 dana trudnoce, medjutim vam savetujem da sacekate jos 2 nedelje, onda ponovite uz pregled. Pozdrav
Postovanje, nakon uradjene kolposkopije nadjene su dve promene na grlicu-mozaik i aw epitel, a rezultati papa testa su pokazali iii grupu. Uradjena je biopsija i rezultati su sledeci (napisacu doslovno kako pise u izvestaju) na jednom papiru gde pise vrsta materijala-biopsio pvu, dijagnoza je cervitis chronica nonspecifica. Metaplasio planocellularis focalis mucosae canalis endocervikalis uteri. Kolilocytosis focalis epitelli planocellularia cervicis uteri. Na drugom papiru gde pise vrsta materijala-ecc, dijagnoza je dysplasipo epitelli planocellularis focalis cervicis uteri gradus medii cin ii - hsil, partim cum koliocytosis. Cervicitis chronica nonspecifica partim cum exacerbatio acuta focalis. Predlozena je prvo konizacija radiotalasima, i onda ipak konizacija skalpelom, koliko sam razumela. Zanima me zbog cega ipak mora skalpelom, i da li biste mogli da mi rastumacite nalaz? Dr je spominjala nesto da je zahvatilo endocerviks, pa zbog toga mora operacija u bolnici, ali ja od panike nisam nista razumela. Svuda sam citala da je metoda skaleplom najinvazivnija, i da je su radio talasi daleko bolji. Napominjem da mam 23 godine, i da jos nisam radjala, ali naravno planiram. Uspanicena sam, dr nije tu par dana, pa ne mogu sve da pitam. Ako mozete sve ovo da mi pojasnite, i da mi kazete koliko traje oporavak u slucaju obe metode. Hvala unapred.
Poštovana, Hsil – high-grade (visokog stepena) skvamozna intraepitelijalna lezija, i ostalo opis vaseg nalaza je posledica dugo trajne hronicne upale grlica materice, razlicite su prakse u nacinu lecenja.
procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.
ginekoloska ordinacija “aras”
http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
dr rami aburas
dobracina 6/1
tel. 2622832
064 1188264
ramiaburas@hotmail. Com
Nije trebala da popije escapela tabletu, nema razlog za brigu u vezi trudnce.
Pozdrav
Bez panike, imate samo nizak fsh, medjutim vam savetujem da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, takodje vam savetujem da ponovite iste hormonske analize 14 &21 dan ciklusa.
ginekoloska ordinacija “aras”
http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
dr rami aburas
dobracina 6/1
tel. 2622832
064 1188264
ramiaburas@hotmail. Com
Pozdrav
Izuetno retko da se zatrudni poslednjim danom ciklusa i za vreme menstruacija.
Pozdrav
Jos uvek se ne vidi sadrzaj (eho zacetak) gestacioni mesak, koji treba da se vidi posle 35 dana trudnoce, medjutim vam savetujem da sacekate jos 2 nedelje, onda ponovite uz pregled.
Pozdrav
Hsil – high-grade (visokog stepena) skvamozna intraepitelijalna lezija, i ostalo opis vaseg nalaza je posledica dugo trajne hronicne upale grlica materice, razlicite su prakse u nacinu lecenja.
procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu.
ginekoloska ordinacija “aras”
http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
dr rami aburas
dobracina 6/1
tel. 2622832
064 1188264
ramiaburas@hotmail. Com
Pozdrav
Prikazano 4686-4690 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke