Postovani, prvu menstruaciju sam dobila sa 12 god. Sada imam 18. Uvek sam imala redovne menstruacije do pre 2, 3 mes. Kada sam dobila na 40 dana. . . Uradila sam analize. I ginekolog i endokrinolog su se slozili da se hormoni urade 3 dana menstrualnog ciklusa pa sam ih tako i uradila. Ovo su nalazi sa ref. Vrednostima za folikularnu fazu: fsh 2. 1 (folikularna faza: 2. 9-12. 0) lh 4. 9 (folikularna faza: 1. 5-8. 0) progesteron 1. 78 (folikularna faza: 0. 25-0. 54) estradiol 54 (folikularna faza: 18-147) testosteron 0. 3 (0. 1-0. 9) molim vas recite mi da li ovi hromoni ukazuju na pco?? Uradila sam uzv medjutim nista mi nisu rekli. Nemam pojacanu maljavost, visoka sam 168cm teska 62 kg, nisam gojazna, nemam akne. . . . Molim vas da mi iskreno kazete da li ovo znaci da necu moci imati dece? Hvala unapred

    Odgovoreno: 26. 04. 2014.
    • Poštovana,
      Bez panike, imate samo nizak fsh, medjutim vam savetujem da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, takodje vam savetujem da ponovite iste hormonske analize 14 &21 dan ciklusa.

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      ramiaburas@hotmail. Com