Poštovani doktor,
ja sam 34 godina, muž mi je 40 godina imam jednu devojčicu 9 godina. Htela sam da imam još jedno dete ali već 5 meseci ne mogu da ostanem trudna. Menstuacije imam redovno svakih 30 dana. Jel možete da mi pomognete šta da radim ili je to normalno što za devet godina ja sam se naturalno zaštitila?
Unapred hvala
Arta
Svi mesečni ciklusi nisu plodni ciklusi.Od 12 do 13 m. ciklusa godišnje 6-7 su plodni ciklusi a ostali su neplodni. Kako videti da li ste u plodnom ciklusu? 11-ti dan od prvog dana menstruacije javite se Vašem ginekologu da uradi folikolumetruijazu ( ultraz. pregled) i da vidi da li u jajnicima postoji u tom ciklusu vodeći lili dominatni folikul koji će dat ovulaciju u tom cilklusu.
Kroz još jedno merenje može Vam tačno reći kada i kako imati odnos kojim bi eventulno ostali trudni.
Pozz
Poštovani, prvi dan početka menstruacije je 24. Mart 2009. Ciklus se javlja na 28 dana do 30. Imajući odnos sa svojim momkom 03 i 04. 04, bez zastite ejakulirao je unutar mene. Kolika je mogućnost trudnoće i koji su to prvi simtomi pre izostanka menstruacije. Osećam grčenje i bolove u predelu jajnika.
Uvek postoji mogućnost da ostanete trudni jer se ovlacija može pomerati i u levo i u desno od sredisne linije 14 dan m.ciklusa.
Prvi simptom je izostanak m.ciklusda, adrugi simptomi u tako ranom periodi ne postoje.
Pozz
Poštovani koristila sam vaginalete 12 dana kako je i propisao moj ginekolog macmiror complex zbog pojačanog sekreta, zanima me zašto jos uvek imam sekret i da li je moguće da zbog njega imam problem da ostanem u drugom stanju.
Unapred hvala i veliki pozdrav!!!
Preporuka je da uradite sledeće analalize : cervikalni bris, bris na hlamidiju, ureaplasmu i mikoplamu da bi bili potpuno sigurni koja bakterija Vas muči. Javite se nakon toga.
Pozz
Prvi simptom je izostanak menstrualnog cikluca uz blage mučnine, napetost u grudima i laka bolnost u donjem delu stomaka. Po izostanku ciklusa od 3-5 dana uradite Bhcg iz krvi u labor. i sa tim nalazom ukoliko je pozitivan, javite se Vašem ginekologu i zbog ultrazvučnog pregleda.
Pozz
Poštovanje,
jutros mi je na pregledu ginekolog rekla da je na levoj dojci malo uvećana žlezda. . . "plazemija". . . Nešto tako, izvinite sto se ne secam! Da li treba da sam zabrinuta? Je li to normalno? Nisam radjala do sada niti bila ikada u drugom stanju, nisam ni sada. Udata sam, imam 34 godine i nisam imala nikakvih problema sa grudima uopšte. Unapred zahvalna puno, puno. . . Tina
pP S. Ovo je trecć put da vas zapitkujem ponešto u poslednje dve godine; -) sve najbolje vam želim, zaista nam pomažete!
ja sam 34 godina, muž mi je 40 godina imam jednu devojčicu 9 godina. Htela sam da imam još jedno dete ali već 5 meseci ne mogu da ostanem trudna. Menstuacije imam redovno svakih 30 dana. Jel možete da mi pomognete šta da radim ili je to normalno što za devet godina ja sam se naturalno zaštitila?
Unapred hvala
Arta
Kroz još jedno merenje može Vam tačno reći kada i kako imati odnos kojim bi eventulno ostali trudni.
Pozz
Prvi simptom je izostanak m.ciklusda, adrugi simptomi u tako ranom periodi ne postoje.
Pozz
Unapred hvala i veliki pozdrav!!!
Pozz
zanima me koji su prvi simptomi trudnoće i kako i nakon koliko vremena ja mogu da utvrdim da sam u drugom stanju?
Pozdrav i hvala unapred!
Pozz
jutros mi je na pregledu ginekolog rekla da je na levoj dojci malo uvećana žlezda. . . "plazemija". . . Nešto tako, izvinite sto se ne secam! Da li treba da sam zabrinuta? Je li to normalno? Nisam radjala do sada niti bila ikada u drugom stanju, nisam ni sada. Udata sam, imam 34 godine i nisam imala nikakvih problema sa grudima uopšte. Unapred zahvalna puno, puno. . . Tina pP S. Ovo je trecć put da vas zapitkujem ponešto u poslednje dve godine; -) sve najbolje vam želim, zaista nam pomažete!
Prepuruka ja da uradite ultraz. pregled dojki ili mamografiju uz Ca 15-3 antigen u labor. Pozz
Prikazano 15381-15385 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke