Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Imam 53 godine. Urađena mi je konizacija u avgustu 2008. Poslednju kontrolu sam imala početkom Novembra 2008. I sve je bilo u redu. Redovnom kontrolom u martu ove godine mi je konstantovana promena, veličine do 1.5cm, na udaljenosti od 3-4cm od materice, papa je pokazao ii grupu. Savetuju mi da pratimo ovu promenu, ali sam malo bojažljiva. Da li da čekam, ili odstranim sve na vreme.

    Odgovoreno: 08. 04. 2009.
    • Niste naveli kako je dijagnosticirana opisana promena, da li palpatorno ili ultrazvučno.
      Niti pod kojom se dijagnozom vodi opisana promena. Tako da Vam ne možemo dati potun odgovor.
      Pozz

  1. Hormonalni status sam radila poslednji put pre godinu dana i sve je bilo u redu, pre nalaza sam dugo pila orgametril. Poslednja 2 meseca dobijam na 35-45 dana i imam oskudno krvarenje između ciklusa, koje traje 6, 7 dana.
    Postoje li neki proizvodi kojima bih mogla da probam da stabilizujem ciklus?
    Hvala.

    Odgovoreno: 08. 04. 2009.
    • Menstrualni ciklus ima svoje karakteristike. Cikličnost javljanja od 25-4o dana se smatra normanim, a dužina trajanja menstrualnog ciklusa je 3-5-7 dana tako da ste Vi u ciklusima koji se smatraju regularnim. Te ne preporučujem Vam hormonalnu terapiju.
      Potrebno bi bilo da uradite ultraz. pregled.
      Pozz

  1. Poštovani doktore,
    imam jako pojačan sekret. Radila sam sve analize. Papa test u redu, brisevi u redu, sekret 3 grupa, hlamidija u redu. A ureaplazmu i još neke bakterije sam radila pre godinu dana takođe u redu. Od tada nisam menjala partnera.
    Pomozite mi molim Vas.

    Odgovoreno: 08. 04. 2009.
  1. Poštovani doktore,
    sekret mi je bio III grupa sa malo leukocita. Koristila sam neopenotran 7 dana 2x1 a sada na kontroli sekret je VI grupa i koristim mycoril 200mg 3 vaginalete.
    O čemu se radi?
    Puno hvala

    Odgovoreno: 08. 04. 2009.
    • VI grupa je candida albicans-gljivice koja kao saprofitna flora živi u rodnici a u određenim situacijama iz saprofitnog pređe u patogeni oblik i da beličasti gust sekret neprijatnog mirisa. Ne spada u grupu polno prenošivih bolesti i terapija koju ste dobili je korektna.
      Pozz

  1. Imam problema sa vaginalnim sekretom. Naime, rezultat na stepen čistoće je VI grupa vag. Sek. ali doktorka mi je samo dala vaginalete kantariona. Ja nemam nikakvih smetnji sem što je sekret obilniji, kako to da regulišem?

    Odgovoreno: 08. 04. 2009.
    • Preporuka je da uzmete sledeće nalaze: Cervikalni bris, bris na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu te bris na HPV(Humani papiloma virus) i na taj način će se izdeferencirati uzročnik vašeg sekreta.
      Pozz

Prikazano 15386-15390 od ukupno 20742 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460