Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96175)

  1. Poštovani,
    Molim da mi odgovorite da li bi bilo problema ukoliko rodim sada još jedno dete. Imam 44 godine i dvoje dece od 17 i 10 god. Obadvoje su rođena sa carskim rezom. Do sada nisam imala nikakvih problema genikološkog porekla, redovno sam išla na godišnje kontrole za papa test, jedino što uvek imam problema sa anemijom, bez obzira da li je u trudnoći ili ne. Rođena su carskim rezom jer imam malu karlicu, a deca su bila velika. Deca su velika živa i zdrava.
    Molim za odgovor, hvala.

    Odgovoreno: 20. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Nema nikakvih razloga koji bi onemogućavali da ostanete trudni. Vežbajte.
      Pozdrav.

  1. Poštovani,
    Imam 27 godina, redovne cikluse, nikad nikakvih problema i na pregledima na koje odlazim 1-2 puta godišnje je sve u redu. Poslednji put sam bila na pregledu u Martu kad je takođe sve bilo u redu. Međutim, ovog meseca 20-og dana ciklusa odnosno prekjuče pojavilo se nešto braonkasto smeđe na vešu i više se ništa ne dešava. Ne treba još da dobijem pa ako bi ste bili ljubazni da mi kažete šta bi to moglo biti i da li je hitno da odem ginekologu ili da sačekam još par dana dok dobijem. Još samo da napomenem da sam postila ceo uskršnji post pa ako biste mogli da mi kažete da li ishrana može imati veze sa tim.
    Hvala!

    Odgovoreno: 20. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da sačekate menses jer se navedena simptomatologija može povremeno pojaviti kao posledica rane insuficijencije žutog tela.
      Pozdrav.

  1. Poštovani,
    Već sedmu godinu za redom imam uvećane limfne čvorove ispod desnog pazuha. Nekoliko dana pred menstrualnog krvarenja naglo počinju da se uvećavaju, a nakon toga se delimično smanje, ne potpuno i tako već godinama. Bila sam kod lekara, ali ništa nije preduzeo, samo da dolazim na kontrolu svakih 3 meseca. Međutim, ovog meseca se uopšte nisu ni smanjivali, bez obzira što je prošla menstruacija. Kome treba da se obratim od lekara? Želela bih da uradim detaljne analize, ne znam kome da se obratim. Imam 25 godina.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Moja Vam je preporuka da uradite mamografski pregled dojke i antigen ca-15/3.
      Pozdrav.

  1. Poštovani doktore,
    Zovem se remes jadranka imam 29 godina i skoro 5 godina borim se sa povišenim prolaktinom kada sam bila mlada izostajala mi je menstruacija i pokretali su mi je i tako 1 godinu nisu me slali ni na kakav pregled pred udaju sam otišla i poslali su me na pretragu prolaktina kada sam izvadila rezultat je pokazivao abnormalnih 5670 otišla sam kod doktora i dao mi je da pijem bromokriptin. Pila sam ga jedno vreme povratila mi se menstruacija ali ne zadugo jer sam zatrudnela posle porođaja koji je bio na vreme i normalan 2 godine nije mi se pojavljivala mesečnica ponovo sam počela sa bromo... Delovao je i ponovo sam zatrudnela posle 4 godine. Takođe je i porodaj bio ok. Ali kada sam počela da pijem bromo... Nije delovao otišla sam kod doktora i rekao je da sam postala imuna na lek prepisao mi je dostineks koji sam samo jednom uspela da nađem kod nas u Subotici posle sam našla zamenu cabergolin i pomogao mi je imala sam redovnu mesečnicu 5 godina ali sad mi se ponavlja isto to mesečnicu nemam već 2 meseca imam male glavobolje bila sam kod lekara i rekao je da ponovo pijem bromo... Molim Vas da me posavetujete i da li mi možete reći gde možem da naručim dostineks jer je ipak efikasniji nego bromo kriptin unapred zahvalna i čekam Vaš odgovor u naj kraćem roku.
    Remes Jadranka.
    Hvala!

    Odgovoreno: 20. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Kod povišenih vrednosti prolaktina treba posumnjati i na tumor hipofizne žlezde, te Vam je moja preporuka da uradite rengen snimak sele turcije. Dostinex sa receptom možete kupiti u madzarskoj.
      Pozdrav.

  1. Poštovani,
    Ginekolog mi je ultrazvučnim pregledom otkrio miom 25x31, na zadnjem zidu materice. Imam 25god, nisam rađala. Menstruacije su mi redovne, traju 7 dana, malo jače krvavljenje u prva tri dana, bolne. Da li mi mozete reći nešto više o ovoj bolesti, o mogućnostima za trudnoću i rađanje, eventualnim komplikacijama?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 20. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Miomi su dobroćudni tumori materice, koje treba kontrolisati jednom u 6 meseci da bi se videlo da li rastu ili ne. Uz miom možete ostati trudni. Komplikacije prvenstveno zavise od veličine mioma i njegove lokalizacije, ali vaš čvor je mali te ne očekujte nikakve komplikacije.
      Pozdrav.

Prikazano 15221-15225 od ukupno 20742 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460