Poštovani,
    Ginekolog mi je ultrazvučnim pregledom otkrio miom 25x31, na zadnjem zidu materice. Imam 25god, nisam rađala. Menstruacije su mi redovne, traju 7 dana, malo jače krvavljenje u prva tri dana, bolne. Da li mi mozete reći nešto više o ovoj bolesti, o mogućnostima za trudnoću i rađanje, eventualnim komplikacijama?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 20. 04. 2009.
    • Poštovana,
      Miomi su dobroćudni tumori materice, koje treba kontrolisati jednom u 6 meseci da bi se videlo da li rastu ili ne. Uz miom možete ostati trudni. Komplikacije prvenstveno zavise od veličine mioma i njegove lokalizacije, ali vaš čvor je mali te ne očekujte nikakve komplikacije.
      Pozdrav.