Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96176)

  1. Pre 5 meseci sam se porodila carskim rezom i sve je prošlo dobro, sada sam ponovo trudna i interesuje me da li mogla da je rodim jer ne želim da idem na abortus?
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 11. 07. 2009.
    • Poštovana,
      preporuka ginekologa je da se nakon carskog sačeka 2 godine sa novom trudnoćom. Medjutim ako se ona desi ranije to nije apriori razlog za abortus. Potrebno je takvu trudnoću opreznije kontrolisati, osluškivati svoje telo i na najmanju sumnju javiti se lekaru. Razlog za to je ožiljak na materici od prethodnog reza jer je ponekad moguće doći do popuštanja istog, a što je jako ozbiljno stanje. Porođaj takođe treba biti precizno isplaniran.
      Pozdrav

  1. Da li žena sme da ostane u drugom stanju ako je pre toga koristila Bromokriptin?
    Hvala!

    Odgovoreno: 11. 07. 2009.
  1. Poštovani,
    imam 55 i u menupauzi sam. Poslednju menstruaciju sam imala 2002. godine. Posle toga sam oko dve godine bila na hormonskoj terapiji (progesteron i estrogen). U septembru 2008 mi se na vešu pojavila jedna kap krvi, a nakon toga isto se pojavilo u decembru kao i u aprili 2009. Debljina endometrijuma je sve vreme bila 2 mm, ali je ipak urađena eksplorativna kiretaža sa rezultatom: dobijeni materijal je nereprezentativan za hp analizu. Samo krv i retke minimalne tračice skvamoznog epitela bez znakova atipije. Interesuje me da li je ovakav nalaz dovoljan da se isključi maligno oboljenje, jer mi je lekar savetovao da kontrolu uradim u septembru i to pregledom na ultrazvuku. Napominjem da se ova epizoda krvarenja pojavila mesec dana nakon izvršene kiretaže, i to prvi put u maju a zatim i u junu u istoj količini i izgledu. Napominjem da je isključena mogućnost da je krvarenje iz bešike ili rektuma. Molim vas za odgovor da li postoji neka mogućnost da ovo krvarenje potiče iz jajnika, iako je uz nalaz istih normalan. Molim za hitan odgovor.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 11. 07. 2009.
    • Poštovanai,
      svako krvarenje koje se pojavi godinu dana nakon izostanka menstruacije moramo ozbiljno shvatiti ma o kojoj se količini radi. Potrebno je izvršiti kolposkopski pregled grlića kao i papa nalaz, s obzirom da je ultrazvučni nalaz uredan. Ukoliko su i ti rezultati uredni ponovite eksplorativnu kiretažu jer je prva bila neadekvatna, kako bi se dobio ćelijski materijal u adekvatnoj količini te na taj način dobili siguran odgovor o čemu se radi.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    da li se trudnoća može utvrditi nedelju dana? Menstruacija me je prošla 19/06/09 i otad muž moj i ja pokušavamo na bebi, ali meni već neko vreme grudi su buknule, i bole me, mokraća mi je žutćkasta i sekret mi je pojačan i žut? Da li to navodi na nešto ili ne? Da li treba da odem kod ginekologa?

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      trudnoća se može dokazati tek po izostanku menstrualnog ciklusa, i to 3 do 4 dana po izostanku.
      Pozdrav

  1. Pošto sumnjam na trudnoću, interesuje me da li postoji neki kožni virus (moja ćerka je dobila osip po tijelu pa se ne zna da li je alergija ili virus) koji štetno utiče na trudne osobe u blizini. Hvala!

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      treba izdiferencirati o čemu se radi kod vaše kćerke, da li je alergija ili neka osipna infektivna bolest.
      Pozdrav

Prikazano 14051-14055 od ukupno 20742 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460