Pre 5 meseci sam se porodila carskim rezom i sve je prošlo dobro, sada sam ponovo trudna i interesuje me da li mogla da je rodim jer ne želim da idem na abortus?
    Hvala unapred!

    Odgovoreno: 11. 07. 2009.
    • Poštovana,
      preporuka ginekologa je da se nakon carskog sačeka 2 godine sa novom trudnoćom. Medjutim ako se ona desi ranije to nije apriori razlog za abortus. Potrebno je takvu trudnoću opreznije kontrolisati, osluškivati svoje telo i na najmanju sumnju javiti se lekaru. Razlog za to je ožiljak na materici od prethodnog reza jer je ponekad moguće doći do popuštanja istog, a što je jako ozbiljno stanje. Porođaj takođe treba biti precizno isplaniran.