Poštovana,
Imam 29 godina, i 2 puta mi se do sada desilo da 24 dan od zadnje menstruacije
prokrvarim prilikom odnosa! Nemam nikakve druge probleme! Da li je moguće da mi je tada ovulacija?
Hvala unapred.
Poštovana, Ovulatorno krvarenje je nevezano za odnose. Moj savet je obratiti se lekaru i odraditi uz ginekološki pregled kolposkopiju i papa test. Svako postkoitalno krvarenje treba ozbiljno shvatiti.
Pozdrav.
Poštovana,
Nakon uzetog vaginalnog i cervikalnog brisa analiza rezultata je sledeća: dmp: epitelne ćelije,
pmn leukociti, gram pozitivni bacili, kokobacili, diplokoke.
Patogene bakterije nisu izolovane da li je potrebno lečenje?
Unapred zahvalna.
Poštovana,
Bris je zadovoljavajuči jer je
izolovana normalna flora.
Leukociti ukazuju na staru ili skoriju upalu na grliću. Osnovno pitanje je da li vi imate
pojačan sekret i da li Vam stvara tegobe. Ukoliko je odgovor ne terapija nije potrebna. Ako je sekrecija pojačana
vaginaleta polyginax će rešiti problem.
Pozdrav.
Poštovani,
Devojčici od 8 godina uvek kad je
prehlađena pojavljuje joj se
vaginalna sekrecija. Često se zacrveni, ponekad je i svrbi. Sada sam primetila da joj se pojavila neka mala ranica na ulazu u vaginu. Dnevnu higijenu redovno održava. Ne perem je sapunom. Da li je u pitanju neka
infekcija izazvana nekom bakterijom ili gljivicom i šta da preduzmem?
Hvala unapred.
Poštovani doktore,
Imam pitanje za Vas. Vodio sam ljubav sa devojkom u toku njenih plodnih dana bez kondoma. Pošto meni iz penisa izlazi
providna, rastegljiva tečnost, zanima me da li je moguće da je ona ostala u drugom stanju, iako nisam imao
erekciju u toku sexa, već posle sat vremena po samom završetku čina. Moje pitanje je da li je moguće da je ostala u drugom stanju zahvaljujući toj providnoj tečnosti, a nisam koristio zaštitu?
Hvala unapred.
Poštovana,
Imam 26 godina i već duže vreme imam problem koji ne mogu da rešim. U predelu
oko klitorisa i stidnih usana imam učestalo
peckanje i crvenilo. Sam klitoris je jako crven i peče. Desi se da par dana nemam nikakvih tegoba, a onda iznova krene to peckanje. Ponekada me i peče kada mokrim. Dešava se me kada je peckanje jako, boli donji deo leđa i noge. Posetila sam ginekologa i sa te strane je sve i redu. Brisevi su mi uredni, i grupa i vaginalni i cervikalni bris, takođe sam radila i briseve na hlamidiju, mikoplazme i ureaplazme i to je sve uredno. Radila sam i pregled urina i urinokulturu i ti nalazi su uredni. Već neko vreme pijem
Laktogin kapsule za
uređenje vaginalne flore. Koristila sam
canesten mast,
mak miror, herbalm 2000 i
beloderm po uputstvu ginekologa i nema nikakvog poboljšanja. Od beloderma mi je na kratko bilo bolje ali se simptomi iznova vraćaju. Ne koristim jake sapune za higijenu, ne nosim dnevne uloške, tange, omekšivač sam izbacila iz upotrebe i promenila deterdžent za pranje veša. Pre šest meseci sam uklanjala kondilome laserskim putem, a pre manje od mesec dana radila sam kontrolnu kolposkopiju jer je bilo sumnje da su vraćeni kodilomi uzrok mog problema i nalaz je uredan, kondilomi se nisu vratili. Ne znam da li je ovo u vašem domenu, ali s obzirom da je sa aspekta ginekologa sve u redu a ja i dalje imam problem, više ne znam kome da se obratim. Koje bih još analize ili preglede trebala da uradim? Ako biste mi preporučili neku drugu kremu, lek ili šta je već potrebno.
Unapred zahvalna.
Imam 29 godina, i 2 puta mi se do sada desilo da 24 dan od zadnje menstruacije prokrvarim prilikom odnosa! Nemam nikakve druge probleme! Da li je moguće da mi je tada ovulacija?
Hvala unapred.
Ovulatorno krvarenje je nevezano za odnose. Moj savet je obratiti se lekaru i odraditi uz ginekološki pregled kolposkopiju i papa test. Svako postkoitalno krvarenje treba ozbiljno shvatiti.
Pozdrav.
Nakon uzetog vaginalnog i cervikalnog brisa analiza rezultata je sledeća: dmp: epitelne ćelije, pmn leukociti, gram pozitivni bacili, kokobacili, diplokoke. Patogene bakterije nisu izolovane da li je potrebno lečenje?
Unapred zahvalna.
Bris je zadovoljavajuči jer je izolovana normalna flora. Leukociti ukazuju na staru ili skoriju upalu na grliću. Osnovno pitanje je da li vi imate pojačan sekret i da li Vam stvara tegobe. Ukoliko je odgovor ne terapija nije potrebna. Ako je sekrecija pojačana vaginaleta polyginax će rešiti problem.
Pozdrav.
Devojčici od 8 godina uvek kad je prehlađena pojavljuje joj se vaginalna sekrecija. Često se zacrveni, ponekad je i svrbi. Sada sam primetila da joj se pojavila neka mala ranica na ulazu u vaginu. Dnevnu higijenu redovno održava. Ne perem je sapunom. Da li je u pitanju neka infekcija izazvana nekom bakterijom ili gljivicom i šta da preduzmem?
Hvala unapred.
Najbolje je uraditi bris vulve te na taj način dobiti odgovor o čemu se tačno radi, i pristupiti tretmanu.
Pozdrav
Imam pitanje za Vas. Vodio sam ljubav sa devojkom u toku njenih plodnih dana bez kondoma. Pošto meni iz penisa izlazi providna, rastegljiva tečnost, zanima me da li je moguće da je ona ostala u drugom stanju, iako nisam imao erekciju u toku sexa, već posle sat vremena po samom završetku čina. Moje pitanje je da li je moguće da je ostala u drugom stanju zahvaljujući toj providnoj tečnosti, a nisam koristio zaštitu?
Hvala unapred.
Poštovani,
Da moguće je, ta providna tečnost (preejakulat) sadrži spermatozoide.
Srdačno
Imam 26 godina i već duže vreme imam problem koji ne mogu da rešim. U predelu oko klitorisa i stidnih usana imam učestalo peckanje i crvenilo. Sam klitoris je jako crven i peče. Desi se da par dana nemam nikakvih tegoba, a onda iznova krene to peckanje. Ponekada me i peče kada mokrim. Dešava se me kada je peckanje jako, boli donji deo leđa i noge. Posetila sam ginekologa i sa te strane je sve i redu. Brisevi su mi uredni, i grupa i vaginalni i cervikalni bris, takođe sam radila i briseve na hlamidiju, mikoplazme i ureaplazme i to je sve uredno. Radila sam i pregled urina i urinokulturu i ti nalazi su uredni. Već neko vreme pijem Laktogin kapsule za uređenje vaginalne flore. Koristila sam canesten mast, mak miror, herbalm 2000 i beloderm po uputstvu ginekologa i nema nikakvog poboljšanja. Od beloderma mi je na kratko bilo bolje ali se simptomi iznova vraćaju. Ne koristim jake sapune za higijenu, ne nosim dnevne uloške, tange, omekšivač sam izbacila iz upotrebe i promenila deterdžent za pranje veša. Pre šest meseci sam uklanjala kondilome laserskim putem, a pre manje od mesec dana radila sam kontrolnu kolposkopiju jer je bilo sumnje da su vraćeni kodilomi uzrok mog problema i nalaz je uredan, kondilomi se nisu vratili. Ne znam da li je ovo u vašem domenu, ali s obzirom da je sa aspekta ginekologa sve u redu a ja i dalje imam problem, više ne znam kome da se obratim. Koje bih još analize ili preglede trebala da uradim? Ako biste mi preporučili neku drugu kremu, lek ili šta je već potrebno.
Unapred zahvalna.
Pokušajte kontrolu dermatologa.
Pozdrav
Prikazano 13911-13915 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke