Poštovana,
    Nakon uzetog vaginalnog i cervikalnog brisa analiza rezultata je sledeća: dmp: epitelne ćelije, pmn leukociti, gram pozitivni bacili, kokobacili, diplokoke. Patogene bakterije nisu izolovane da li je potrebno lečenje?
    Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 18. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Bris je zadovoljavajuči jer je izolovana normalna flora. Leukociti ukazuju na staru ili skoriju upalu na grliću. Osnovno pitanje je da li vi imate pojačan sekret i da li Vam stvara tegobe. Ukoliko je odgovor ne terapija nije potrebna. Ako je sekrecija pojačana vaginaleta polyginax će rešiti problem.
      Pozdrav.