Poštovana,
Da li je bezbedno da bez odlaska kod ginekologa počnem da koristim
primolut nor (i ako ga nisam koristila pre) jer je moj ginekolog na godišnjem odmoru a ja idem na more pre njenog dolaska?
Unapred hvala!
Poštovana,
Ukoliko ga koristite za
odlaganje menstruacije počećete sa terapijom 3 dana pre očekivanog termina koristeći 2x1 tabletu dnevno. Maksimalno ga možete koristiti 14 dana. Po poslednjoj tableti proći će 3-5 dana kada će se
menstruacija pojaviti.
Pozdrav.
Poštovana,
Imala sam bakteriju
trichomonas vaginalis. Doktor mi je napisao
recept za vaginalate neo-penotran (dva pakovanja), rečeno mi je da iskorisitim odmah jedno pakovanje (14 vaginaleta, jednu ujutro, jednu naveče), a poslije menstrualnog ciklusa da iskoristim drugo pakovanje. Jučer sam išla da uradim pa bris. Doktor mi je napisao na nalazu da je
stupanj čistoće 1. Za partnera mi je napisao recept za kremu
Travocort da je nanosi dva puta dnevno. Dok čekam nalaz, da pitam da li je dovoljna samo krema za partnera i da li to što je naznačeno na nalazu stupanj čistoće 1 znači da sam se izliječila od trihomonasa?
Unaprijed puno hvala.
Poštovana,
Pošto je ponovljeni
bris uredan znači da ste izlečeni. Što se tiče partnera poželjno je da i on odradi bris kako biste sa sigurnošću znali da je sve u redu.
Pozdrav.
Poštovana,
Uloške menjate po potrebi, tj. u zavisnosti od
količine vaginalnog krvarenja. U prvih 2-3 dana obično češće. Normalna količina utrošenih uložaka po danu ne bi trebalo da prelazi više od 7. što se tiče marke, izbor ostavljam Vama.
Pozdrav.
Poštovana,
Počela sam pre 9 dana da pijem
kontraceptivne pilule Yaz i menstruacija mi je bila manje obimna nego obično ali posle 3-4 dana je bila dosta
tamnija braon a još uvek mi ide ali vrlo malo i takođe je braon boje! Da li je to normalno i ako jeste koliko će da traje? Molim Vas da mi odgovorite što pre jer sam zabrinuta! Zakazala sam pregled za nedelju dana ali ne mogu više da čekam jer ovo počinje da me brine! Inače da napomenem da kontraceptivne pilule pijem zbog bolnih menstruacija!
Hvala unapred.
Poštovana,
Nemate razloga za zabrinutost. Oskudno
braonkasto krvarenje je uobičajena pojava u prvih 3 meseca od početka korišćenja kontraceptiva (to ne znači da će se kod svih žena javiti u navedenoj dužini trajanja). Menstruacije će biti oskudnije, kratkotrajnije, manje bolne, izgubiće se
pms tegobe. Samo nastavite sa redovnim uzimanjem tableta, a Vaš ginekolog će Vam sigurno proslediti sve informacije koje su za Vas značajne.
Pozdrav.
Da li je bezbedno da bez odlaska kod ginekologa počnem da koristim primolut nor (i ako ga nisam koristila pre) jer je moj ginekolog na godišnjem odmoru a ja idem na more pre njenog dolaska?
Unapred hvala!
Ukoliko ga koristite za odlaganje menstruacije počećete sa terapijom 3 dana pre očekivanog termina koristeći 2x1 tabletu dnevno. Maksimalno ga možete koristiti 14 dana. Po poslednjoj tableti proći će 3-5 dana kada će se menstruacija pojaviti.
Pozdrav.
Imala sam bakteriju trichomonas vaginalis. Doktor mi je napisao recept za vaginalate neo-penotran (dva pakovanja), rečeno mi je da iskorisitim odmah jedno pakovanje (14 vaginaleta, jednu ujutro, jednu naveče), a poslije menstrualnog ciklusa da iskoristim drugo pakovanje. Jučer sam išla da uradim pa bris. Doktor mi je napisao na nalazu da je stupanj čistoće 1. Za partnera mi je napisao recept za kremu Travocort da je nanosi dva puta dnevno. Dok čekam nalaz, da pitam da li je dovoljna samo krema za partnera i da li to što je naznačeno na nalazu stupanj čistoće 1 znači da sam se izliječila od trihomonasa?
Unaprijed puno hvala.
Pošto je ponovljeni bris uredan znači da ste izlečeni. Što se tiče partnera poželjno je da i on odradi bris kako biste sa sigurnošću znali da je sve u redu.
Pozdrav.
Zanima me koliko često tokom dana treba mijenjati uloške tokom ciklusa kao i koju marku preporučujete?
Unaprijed hvala.
Uloške menjate po potrebi, tj. u zavisnosti od količine vaginalnog krvarenja. U prvih 2-3 dana obično češće. Normalna količina utrošenih uložaka po danu ne bi trebalo da prelazi više od 7. što se tiče marke, izbor ostavljam Vama.
Pozdrav.
Molim Vas da prokomentarišete sledeće rezultate tzv. papa testa: stepen čistoće: III grupa: druga zahvaljujem.
Hvala unapred.
To znači da postoje izvesne bakterije u vaginalnom sekretu, a da je papa (tj. citološki bris sa grlića) uredan.
Pozdrav.
Počela sam pre 9 dana da pijem kontraceptivne pilule Yaz i menstruacija mi je bila manje obimna nego obično ali posle 3-4 dana je bila dosta tamnija braon a još uvek mi ide ali vrlo malo i takođe je braon boje! Da li je to normalno i ako jeste koliko će da traje? Molim Vas da mi odgovorite što pre jer sam zabrinuta! Zakazala sam pregled za nedelju dana ali ne mogu više da čekam jer ovo počinje da me brine! Inače da napomenem da kontraceptivne pilule pijem zbog bolnih menstruacija!
Hvala unapred.
Nemate razloga za zabrinutost. Oskudno braonkasto krvarenje je uobičajena pojava u prvih 3 meseca od početka korišćenja kontraceptiva (to ne znači da će se kod svih žena javiti u navedenoj dužini trajanja). Menstruacije će biti oskudnije, kratkotrajnije, manje bolne, izgubiće se pms tegobe. Samo nastavite sa redovnim uzimanjem tableta, a Vaš ginekolog će Vam sigurno proslediti sve informacije koje su za Vas značajne.
Pozdrav.
Prikazano 13771-13775 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke