Postovani, radila sam bris vs u kojem je pronadjena mofilus vaginalis. Zanima me sta je to, da li se prenosi polnim putem i da li je potrebno lecenje oba partnera? Dobila sam terapiju neo-penotranom. Unapred zahvalna!! Pozdrav!!
Sada: cista na desnom jajniku 345x235mm i tu je oko 8 god ali se menjala. Uglavnom je po izvest. Dr pisalo anehogena zona 16mm, pa za 3 meseca 20mm, videli su i da je 5cm u precniku. C 125 je 18. Ulazim u klimaks (menstr. Oskudne i na 3 mes.) . Da li ovakvu cistu ipak odstraniti ili kako se moze pratiti da ne bude opasna?
Poštovana, Svaka druga ili treća cista će jednog dana iz dobročudnog preći u zločudno stanje i zatoi je treba nakon toliko dugo vremena odstaraniti- Pozdrav
Imam 26 godina. Posto su mi ciklusi bili neredovni (dugotrajni, obilni i bolni) , kada sam imala 19 godina krenula sa sam ispitivanjima hormona i utvrdjen mi je sindrom policisticnih jajnika i rezistencija na insulin. Vec 4 godine sam na terapiji gluformina (3x1 500mg) i od tada su mi ciklusi regulisani (dobijam u rasponu od 30 do 45 dana, traju 6-7 dana, i znato je smanjen obim krvarenja) . Kada sam poslednji put bila na hospitalizaciji radi kontrole hormonskog statusa (2. I 3. Dana ciklusa) , uradjen mi je i tv uz i nalaz je sledeci: uterus je u avf 69x31x47 mm, u kavumu vidljivi tragovi mensisa. Postoji podela endometrijuma u predelu fundusa u duzini od oko 1, 5 cm. Desni ovarijum 31x25 mm, levi ovarijum 30x26 mmm. Oba jajnika policisticna. Otpustena sam sa dijagnozom sy pco e28. 2 uterus subseptus seu bicornis. Mozete li mi objasniti kako je nastala podela endometrijuma, sta je to uopste i kako izgleda, koje su posledice i koliko je opasno? Moja doktorka je rekla da kada budem planirala trudnocu, ona ce mi obaviti neku intrevenciju zbog te podele kako ne bih imala problema u trudnoci, ali i da mi je moze obaviti i u nekom skorijem periodu, nevezano za moje planove u vezi trudnoce. Prilicno sam uznemirena kada sam saznala za to, posto na prethodnim uz nije bilo vidjeno, pa bi mi jako znacilo da mi pojasnite stanje i samu intrevniciju kako se izvodi. Hvala unapred!
Poštovana, Sa tim ste se i rodili,. Uterus subseptus naći da ima pregrada u materici koja bi eventualno moghla i smetati da ostanete trudni, može se ukloniti histeroskopskom metodom,. Ukoliko su jajnici još uvek policistični treba pristupiti operativnom lečenju policističnosti i to laparaskopskom operacijom,. Pozdrav
Prenosi se polnim putem/hemofilus ili gardnerella/i treba da se leče oba partnera,.
Pozdrav
Možete zatrudniti ali pokušajte je prethodno izlečiti,.
Pozdrav
Svaka druga ili treća cista će jednog dana iz dobročudnog preći u zločudno stanje i zatoi je treba nakon toliko dugo vremena odstaraniti-
Pozdrav
Sa tim ste se i rodili,. Uterus subseptus naći da ima pregrada u materici koja bi eventualno moghla i smetati da ostanete trudni, može se ukloniti histeroskopskom metodom,. Ukoliko su jajnici još uvek policistični treba pristupiti operativnom lečenju policističnosti i to laparaskopskom operacijom,.
Pozdrav
Prvo pregled ginekologa da se vidi o kakvom se poremečaju radi pa potom terapija,.
Pozdrav
Prikazano 13126-13130 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke