Postovanje cijeloj ekipi, moje pitanje je vezano za djevojcicu koja je 2000g. Rodjena, radjen je nalaz ginekoloskog brisa i ovako glasi 3 ab +5+6, ja se izvinjavam ako postoji greska al vjerujem da znate o cemu se radi, dami pojasnite o cemu se radi i trosila je ove lijekove dali je potrebno dalje lijecenje, th. Metrol 250, 0 po pola tablete dva puta dnevno, i funiol capsule 50 po jednu dnevno i plimicor mast spolja dva puta dnevno, hvala unaprijed molim sto prije odgovor
Poštovana, To su bakteriske i gljivične infekcije, ali ne znam odakle v grupa koja je trihomonas vaginalia i koja spada u polno prenosive bolesti, perete li veš zajedno bez otkuhavanja, i vi uzmite briseve, terapija je dobra,. Pozdrav
Sumnjala sam da sam trudna jer mi je kasnila menstruacija 4 dana, sto je donekel i normalno za mene, ali onda se desio rizican odnos i popila sam postinor. . . Posle 2 dana i dalje nisam dobila. . . Da li je postinor rizican u trudnoci i da li moze nesto da mi se desi?
Postovani, dijagnostikovani su mi kondilomi i ektopija, nalazi sa papa testa su u redu. Da li smem da koristim kontraceptivne pilule i koje? Unapred zahvalna
Poštovana, Uklonite kondilome, uradite ultrazvuk male karlice, i dojki, hepatogram i koagulogram pa će vam vaš ginekolog ordinirati kontraceptivne pilule,. Hormonalna terapije se ne sme na ovakj naćin preporučiti,. Pozdrav
Poštovani, urađen mi je hormonski status 2 dana ciklusa, svi hormoni su u redu osim: prolaktin 971 (ref. Vred. Do 800) i progesteron 12. 9 (1-9. 5) molim vas za mišljenje. Hvala unapred.
Postovani doktore, imam veliki problem, te vas molim da mi sto pre odogovrite. Porodila sam se pre 4, 5 godine, trudnoca je bila normalna, porodjaj carskim rezom. Nakon porodjaja, dobila sam mentruaciju 40. Dan. Sledeca nakon 2 meseca, tako da mislim da tu negde i lezi moj problem jer vise nijednom za ove 4, 5 godine nisam imala redovnu menstruaciju. Prvo sam pila 2 meseca lek ciklo progynovu. Nakon terapije, ginekolog mi je ustanovio cistu na levom jajniku, koja je pukla sama od sebe. Posle nekog vremena, ciste su se pojavile na oba jajnika. Pocela sam naglo da dobijam na tezini i nikako ne mogu da skinem kilazu. Hormonske analize su u redu. Zbog neredovne menstruavije pila sam yasmin 3 meseca i diane-35 dva meseca. Samo uz kontraceptivne pilule imam menstruaciju. Nisam bila zadovoljna radom ginekologa, pa sam resila da posetim drugog doktora. Naime dr. Doktor mi je samo rekao da sam pogresno lecene i da je moj jedini problem u gojaznosti, od koje poticu i policisticni jajnici i neredovan ciklus. Smrsala sam 8 kg, a i dalje nemam ciklus. Imam 92kg i 173cm. Molim vas da mi pomognete, jer imam samo 24 godine, a vise od svega zelim bar jos dvoje dece, pored moje prelepe cerke. Unapred zahvalna na odgovoru! Jasmina-petrovac
Poštovana, Mislim das se radi o ozbiljnijem problemu koji može biti vezan i za hipofiznu žlezdu, jer ste lepo naveli da nemate menses bez terapije nakon poroda,. Moja vam je preporuka da se obratite endokrinologu da bi se utvrdilo stanje hipofizne žlezde,. Sličnu sliku može dati i ašermanov sindom, naročito ako ste uz porod odnosno posle poroda imali neku intervenciju zbog zaostale posteljice, upalu ili slično,. Pozdrav
To su bakteriske i gljivične infekcije, ali ne znam odakle v grupa koja je trihomonas vaginalia i koja spada u polno prenosive bolesti, perete li veš zajedno bez otkuhavanja, i vi uzmite briseve, terapija je dobra,.
Pozdrav
Prvo uradite beta hcg iz krvim da bi videli da li ste trudni
Pozdrav
Uklonite kondilome, uradite ultrazvuk male karlice, i dojki, hepatogram i koagulogram pa će vam vaš ginekolog ordinirati kontraceptivne pilule,. Hormonalna terapije se ne sme na ovakj naćin preporučiti,.
Pozdrav
Uradite rentgen snimak sele turcike i konsultujte endokrinologa,.
Pozdrav
Mislim das se radi o ozbiljnijem problemu koji može biti vezan i za hipofiznu žlezdu, jer ste lepo naveli da nemate menses bez terapije nakon poroda,. Moja vam je preporuka da se obratite endokrinologu da bi se utvrdilo stanje hipofizne žlezde,. Sličnu sliku može dati i ašermanov sindom, naročito ako ste uz porod odnosno posle poroda imali neku intervenciju zbog zaostale posteljice, upalu ili slično,.
Pozdrav
Prikazano 13101-13105 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke