Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Poštovani, koliko su šanse da neko u 20-im oboli od raka dojke? Da li se to do sada desilo? Hvala.

    Odgovoreno: 29. 01. 2014.
  1. Poštovani doktore, da li čvorić na grudima (u mom slučaju na desnoj dojki) može da bude opasan u koliko on nije konstantno prisutan, i konstantno vidljiv, i u koliko često menja oblike (nekada je u vidu tačkice, crtice, a nekada je okrugao) ne povećava se vremenom, ne raste, nije stalno tu. Svakako ću otići na pregled, ali vas molim da mi odgovirite, tj. Da na osnovu ovoga što sam vam napisala kažete vaše mišljenje. (čula sam da je u mojim godinama normalna pojava čvorića, i da to vrlo teško može da bude opasno, baš zbog toga što sam mlada, tek sam napunila 20 god.) još jednom vas molim da napišete svoje mišljenje, pre nego što odem na pregled. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 29. 01. 2014.
    • Poštovana,
      Zaista ne mogu nista da vam kazem bez pregleda, javite se vasem ginekologu da vas pregleda i eventualno ako treba da vas uputi da uradte uz dojke.
      Pozdrav

  1. Poštovanje, u 13-oj sam nedelji trudnoće. Već više od mesec i po dana imam problema sa mučninama i povraćanjem i to obično u popodnevnim i večernjim satima. Povremeno imam i gorušicu. Slabo jedem, jer mi sve smeta. Imam problema i sa zatvorom. Sve ovo nekako i uspevam da podnesem, ali ono što mi najviše smeta je pojačano lučenje pljuvačke. Ponekad je progutam, nekad je pljunem, ali mnogo me iritira i izaziva mi mučninu i povraćanje. Pa je moje pitanje da li postoji neki način da se to ublaži, jer mi postaje nepodnošljivo. Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 29. 01. 2014.
    • Poštovana,
      Desava se, samo buditev strpljivi, smanjice se vasi simptomi do 16 nedelja trudnoce, zamolite vasu dr da vam prepise vit b6.
      Pozdrav

  1. Radila sam amh treceg dana ciklusa i rezultat je 0. 1µg/l. Imam 38 godina i cikluse na 26 do 35 dana. Mada mi se u zadnje dve godine desilo da imam ciklus na 18 a posle toga na 51 dan. Ginekolog mi je rekao da imam ovuacije. Znam da je ova vrednost ispod referentnih vrednosti za zenu. Nisam radjala niti imala spontane i abortuse. Koje su sanse uopste za zacece i koji je vas savet? Koje bih jos nalaze trebala da radim ili je to znak da nije moguca trudnoca i da je to ulazak u menopauzu? Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 29. 01. 2014.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da uradite hormonski status na sledeci nacin (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21v dan ciklusa i prolactin samo 14 dan ciklusa) .

      ginekoloska ordinacija “aras”
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      dr rami aburas
      dobracina 6/1
      tel. 2622832
      064 1188264
      ramiaburas@hotmail. Com


      Pozdrav

  1. Postovani, imam 18 godina, 4 meseca pijem novynette kontracepcijske pilule. 5 dana osecam neko stezanje u listu noge uz povremen bol mada mislim da malo i umisljam. Otac mi je imao trombozu portne vene imao je rak pankreasa. Noga mi nije otekla, ne boli me kad hodam ili kad mrdam stopalom, ali me boli u listovima kad pritisnem te misice. . . . Ja sam bila kod pedijatra ona mi nije ni pogledala nogu samo mi je rekla da uzmem magnezijum. . . . Nemam nikakve vidljive simptome, sve izgleda potpuno normalno nije ni oteceno niti bilo sta. Imam jos 3 pilule do pauze, sta da radim, jako sam uplasena?? Hvala unapred

    Odgovoreno: 29. 01. 2014.
    • Poštovana,
      Nastavite sa pilulama, zatim se javite reumatologu.
      Pozdrav

Prikazano 5631-5635 od ukupno 20742 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460