Imam jedno pitanje za vas. Pijem mikroginon 30 tablete, i treba da dobijem 6. 2. Prestala sam da ih pijem u subotu, a u nedelju sam sa deckom imala nezasticen odnos (nit je bio do kraja, nit je on zavrsio, nego nekako mozda 4-5 puta onako usao unutra, ali nista nije uradio) , da li treba da se plasim oko mogucnosti trudnoce ili ne? Hvala unapred. (ps imam i policisticne jajnike)
Postovani, imala sam dve jake upale janika u prethodnih 6 meseci. Nakon terapije injekcijama i antibioticima, na ultrazvuku mi je doktorka rekla da imam policsticne jajnike. Predlagala mi je kontraceptivne pilule kao terapiju, ali je odustala jer imam redovne cikluse na 28 dana. Tako mi je od prvog dana kada sam pocela da dobijam. Nije mi dala nikakvu terapiju vec je rekla da joj se javim u martu. Zelim da resim ovaj problem pa mi je potrebna pomoc. Da li je sledeci korak da uradim hormonski status i ogtt, kako bi pocela da koristim odredjenu terapiju? Da li mogu da joj trazim uput za visegradsku? Hvala
Poštovana, Policisticni /cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hoormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) , inace razlicite su prakse u nacinu lecenja. Pozdrav
Postovani
zadnju menstruaciju sam imala 31. 12. 2013 koja je trajala 7 dana a inace traje 6 dana. Ciklusi su mi redoviti, 27-28 dana a tu zadnju sam dobila 30-ti dan ciklusa. 5-ti dan menstruacije (4. 1. 2014) sam imala nezasticen odnos s tim da nije bilo ejakulacije unutar vagine. Mozda je bitno da napomenem da mi je pretposljednja menstruacija bila jako bolna, a i ova zadnja isto taako al cim sam jace bolove osjetila popila sam tabletu protiv bolova. Ocekivala sam menstruaciju da dobijem 27. 1 al nje nema idalje, proslo je 7 dana ja jos uvijek nisam dobila. Ovaj mjesec sam pod velikim stresom pa mozda je i to uzrok, al nikada mi nije ovoliko kasnila. 1. 2 sam uvecer radila test koji se pokazao negativnim, ujutru sam opet uradila s prvom mokracom i opet je pokazao negativnim. Zanima me da li sam rano testove uradila? I da li imam razloga za brigu? Hvala unaprijed
Imam pitanje jer sam u dilemi menstraaciju sam imala 27. 01. 2014 trajala je od prilike 30. 01. 2014 ja sam prvi put stupila u seksualni odnost 1. 02. 2014. Momak mi je probio himen nismo koristili zastitu nije svrsio u meni vec van mene al znam da mala kolicina moze uci u rodnicu i moze doci do oplodnje ako se ne koristi kontracepcja sad me intereseuje da li postoje sanse da sam trudna?
Postovani, u septembu i oktobru nisam dobila menstruaciju pa mi je dr prepisala primolut nor. Posle ispijene terapije dobila sam ali oskudno. Sledeci mesec opet nisam dobila, pa mi je dr prepisala utrogestan 10 dana pa od 5 dana ciklusa cikloproginova. Medjutim ja posle utrogestona nisam dobila pa mi je dr nakon pregleda rekla da odma pocnem sa cikloproginova tbl. Pre 4 dana sam ispila kutiju i jos nisam dobila. Novu bi trebalo da pocnem da pijem za tri dana, sta da radim? Zbog cega se ovo desava?
Poštovana, Ne uzimajte cycloproginova dok ne dobijate menstruaciju, sacekajte jos nekoliko dana, ako ne dobijate menstruaciju zamolite vaseg ginekolog da vam ponovo prepise utogestan 100mg 2x1 dest i ponovo sacekajte da dobijate menstruaciju. . Pozdrav
Bez panike, zasticeni ste.
Pozdrav
Policisticni /cisticni jajnici su posledica hormonskog poremecaja, savetujem vam da proverite hoormonski status (fsh, lh, estradiol, progesteron, 7, 14, 21 dan ciklusa) , inace razlicite su prakse u nacinu lecenja.
Pozdrav
Niste trudni, uradite uz pregled da bi ste proverili da li su vam cisticni jajnici, proverite hormonski status.
Pozdrav
Bez panike, vrlo su male sanse da ste ostali trudni.
Pozdrav
Ne uzimajte cycloproginova dok ne dobijate menstruaciju, sacekajte jos nekoliko dana, ako ne dobijate menstruaciju zamolite vaseg ginekolog da vam ponovo prepise utogestan 100mg 2x1 dest i ponovo sacekajte da dobijate menstruaciju. .
Pozdrav
Prikazano 5561-5565 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke