Poštovani doktore, molim vas za savjet. Naime, već duže vremena mi je željezo nisko, otprilike oko 8. Hematolog mi je prepisao terapiju koja mi pomaže heferol kapsule sa cvitaminom i duovit za žene, ali mi je rekao da bi bilo dobro otkloniti uzrok anemije. On smatra da mi je nisko željezo od ciklusa, pošto od kad znam kod mene su ciklusi redovni i traju 6-7 dana, s tim što mi je drugi dan obilno ali ostalih dana nije pojačano. Prepisao mi je da koristim kapi methylergobrevin za vrijeme ciklusa. Moje pitanje glasi: da li smatrate da bi trebala koristiti te kapi, ja se sjećam da sam ih koristila poslije poroda za skupljanje materice (imala sam 2 poroda) ? Srdačan pozdrav.
Poštovana, Razlicite su prakse, ali ako su vam redovne menstruacije i nisu obilne, ne vidim razlog za methylergobrevin, pre bi dao folnu kiselinu i preparati gvozdje, savetujem vam da se posavetujete sa hematologom. Pozdrav
Ginekolog mi je preporucio da pijem konc. Pilile legravan, imam samo 17 godina, i na internetu sam procitala da ih uglavnom piju zene starijeg doba. Pa me zanima da li je to mozda neki problem? Inace sam kilava i osetljiva. Popila sam danas poslednju 21u tabletu iz prve kutije i vec vise od 10 dana mi ide braon sekret i po malo krv. I imala sam blage bolove u stomaku, ali sada su se vec pretvorili u jake bolove. Zanima me sta da radim, da li da nastavim da ih pijem. Inace pre 3 nedelje su mi utvrdili da imam mononukleozu. Lezala sam u bolnici 9 dana i primala longocept. Sada sam kod kuce, ali se jako brinem, jer vise ne znam sta me vise boli, jetra i slezina zbog mono. Ili stomak zbog ovih pilula. Inace ne mogu da odem do ginekologa i posavetujem se jer mi je stogo zabranjeno bilo kakva aktivnost-samo mirovanje.
Poštovana, Legravan je dobar preparat, i nema veze sa uzrastom, desava se da bude ponekas oskudno krvarenje, bolovi koje imate nemaju veze sa oralnom kontracepcijom. Pozdrav
Poštovani pijem pilule. Uvek dobijem trećeg dana pauze ali sada nisam mora li se uvek dobiti istog dana pauze? Hvala, redovno sam ih uzimala imala sam odnose bez kondoma
Potovani, treba mi savet, da li je moguce da sam ostala u drugom stanju ako sam jednu za drugom tabletu za dan posle popila u roku od 2 nedelje, jednu sam popila nakon 15h od rizicnog odnosa kada je kondom ostao u meni, a drugu posle 3h kada je kondom pukao, dobila sam menstruaciju posle obe pilule, sledeci mesec sam dobila redovno, redovno mi je krvarenje bilo?
Postovani, uprocesu sam vantelesne oplodnje. U martu mesecu sam planirana za pocetak stimulacije jajnika. Trenutno sam na terapiji cyclo-progynova. Rekli su mi da se javim prvog dana ciklusa, a treceg dana ciklusa da vec budem na klinici da bi poceli stimulaciju. Doktor mi je rekao da moram da pazim koji mi je prvi dan ciklusa, a koji treci dan. Objasnjavao mi je da je vremeveoma bitno u odredjivanju tih dana. Bitno je je li pocetak ciklusa pre 11h pre podne, ili posle podne. Mozete li da mi pojasnite koji je prvi dan ciklusa, i treci jer je to veoma bitno za pocetak stimulacije. Unapred zahvalna!!!
Razlicite su prakse, ali ako su vam redovne menstruacije i nisu obilne, ne vidim razlog za methylergobrevin, pre bi dao folnu kiselinu i preparati gvozdje, savetujem vam da se posavetujete sa hematologom.
Pozdrav
Legravan je dobar preparat, i nema veze sa uzrastom, desava se da bude ponekas oskudno krvarenje, bolovi koje imate nemaju veze sa oralnom kontracepcijom.
Pozdrav
Bez panike, sacekajte jos 2-3 dana, desava se, bice sve uredu.
Pozdrav
Niste trudni.
Pozdrav
Javite se vasem ginekologu ponovo da vam objasni.
Pozdrav
Prikazano 5556-5560 od ukupno 20742 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke