Postovani
Ako sam Vas dobro shvatio pulsihroni tinitus subjektivnog tipa koji mi je specijalista ORL rekao da imam,je pulsihroni tinitus koji on ne cuje a ja ga cujem jer usled cirkulacije krvi ,ostecen slusni zivac registruje svaki sum ili pulsiranje u uhu koje on ne cuje. A ostecen slusni zivac moze biti iz razlicitih razloga,on je meni rekao anksioznost.Recite mi dali se slazete sa tim.
Hvala unapred.
Otecena mi je blago desna zlezda na vratu i nije bolna vec mesec dana, na istom mestu u grlu imam osecaj kao da nesto stoji i iritira me, kao i suvocu usta. Tera me na kasalj povremeno kao da je nesto zalepljeno na glasnim zicama. Juce sam pogledala i u korenu jezika dokle mogu da vidim je sa iste strane bela naslaga tackasta i deblja pa sam je oprala sodom bikarbonom. Cini mi se da je manji osecaj iritacije ali i dalje osecam kad gutam da je nosto tu. Uradila sam koprokulturu pre neki dan i nasli su mi mali broj Candide spp. Sinoc pre spavanja me je iznenada zaboleo jezik na vrhu (nista nisam jela niti pila) i prvo je bilo crveno to mesto a sada je ljubicasto i ne boli. Glatko s jezikom promera oko 7mm x 4mm. Grlo nije crveno niti bolno. Od cega moze doci do ljubicaste fleke na jeziku? Bila sam kod lekara opste prakse pre neki dan (tada nije bilo ljubicaste fleke) ali doktor je rekao da je sve u redu i da nista ne vidi osim zlezda sto moze biti bilo sta. KKS i CRP uredni. Dobila preporuku da uradim Helicobacter pilory, Streptokok A, CMV,EBV. Brine me otecena zlezda jer ne boli a dugo je tu. Mogu li jos neki test uraditi kad vec vadim krv sutra opet?
Pozdrav, zovem se Mišo, 1956 sam godište. Imao bih pitanje koje dotice jednim delom i orl i neurohirurgiju. 2019. Godine mi je dijagnostikovan švanom u levom uhu koji pritiska slušni živac levog uha, pa sam samim tim izgubio sluh na toj strani. U martu te godine tretiran sam gama nožem. Međutim pošto sam imao izbočinu u istom tom levom uhu ispred bubne opne, pretpostavka lekara je bila da je osteom, što se na kraju ispostavil oda je glomus, pa sam zbog toga ležao na ORL u Kliničkom centru u Beogradu gde mi je urađena angiografija sa privremenom embolizacijom. Kako su mi objasnili, ne bi smela da ide klasična operacija jer je glomus u dodiru jednim delom sa karotidnom arterijim, nervusom vagusom i nervusom facialisom, pa sam dobio predlog ponovo za gama nož u martu sledeće godine ukoliko oni prihvate to da odrade. Povremeno se dešava da mi se izlučuje iz tog levog uha što ima baš neprijatan miris i tada obično imam osećaj kao da nabubri taj glomus, to traje par sati, eventualno dan ipo i posle toga se povuče u normalu i nema neprijatnih mirisa. Pa bih pitao šta se dovodi u vezi s tim izlučivanjem, da li je do švanoma koji je tretiran prošle godine ili glomus i koje su Vaše preporuke za to, da li nesto da koristim od preparata ili nesto drugo. Hvala Vam unapred i očekujem Vaš odgovor
Zdravo, imam problem sa tinitusom u levom uhu i problem da cujem odredjene zvukove bas zbog tinitusa, primio sam vec 3 doze kortikosteroida u uho. Primicu jos 5 u narednih nedelju,dve dana, posle koliko vremena od zavrsetka terapije mogu ocekivati da zujanje prestane i da se sluh vrati u normalnu, tinitus je posledica jake prehlade koja mi je zahvatila slusni zivac.
Molim vas da mi odgovorite tacno i precizno a ne kao na poslednjih 10 pitanja kada ste odgovorili da bez pregleda ne mozete da odgovorite. Hvala.
Pozdrav
Pisala sam vec vezano za uvecan limfni cvor na vratu i fistulu na zubu. U pitanju je bezbolan uvecan limfni cvor. Savjetovali ste da odem ORL specijalisti i na UZ vrata sto sam i ucinila. Orl specijalista je opisao limfni cvor poput klikera, elastican i pokretan. Nije predlozio UZ vrata, ali sam ipak uradila i na nalazu pise: oba limfonoda submandibularno (lijevo 1,19cm i desno 1,29cm) su ovalnog izgleda, bez vaskularizacije i elasticiteta oko 2,3..
Desno limfni cvor iako je veci ja ne mogu palpirati, tacnije ne bih ni znala da je veci dok nisam otisla na UZ, dok lijevi gdje mi se nalazi fistula na zadnjoj sestici mogu palpirati i na toj strani mi se prilikom zabacivanja glave unazad formira zadebljanje.
Moje pitanje je samo, jer sam panicar veliki, da li bi se na UZ vrata moglo razluciti sigurno maligno od benignog? Da je bilo neke maligne promjene otkrilo bi se vrlo vjerovatno? Hvala.
Postovani Ako sam Vas dobro shvatio pulsihroni tinitus subjektivnog tipa koji mi je specijalista ORL rekao da imam,je pulsihroni tinitus koji on ne cuje a ja ga cujem jer usled cirkulacije krvi ,ostecen slusni zivac registruje svaki sum ili pulsiranje u uhu koje on ne cuje. A ostecen slusni zivac moze biti iz razlicitih razloga,on je meni rekao anksioznost.Recite mi dali se slazete sa tim. Hvala unapred.
Odgovoreno: 07. 12. 2020.Da. Anksioznost ne može da ošteti trajno slušni živac.
Otecena mi je blago desna zlezda na vratu i nije bolna vec mesec dana, na istom mestu u grlu imam osecaj kao da nesto stoji i iritira me, kao i suvocu usta. Tera me na kasalj povremeno kao da je nesto zalepljeno na glasnim zicama. Juce sam pogledala i u korenu jezika dokle mogu da vidim je sa iste strane bela naslaga tackasta i deblja pa sam je oprala sodom bikarbonom. Cini mi se da je manji osecaj iritacije ali i dalje osecam kad gutam da je nosto tu. Uradila sam koprokulturu pre neki dan i nasli su mi mali broj Candide spp. Sinoc pre spavanja me je iznenada zaboleo jezik na vrhu (nista nisam jela niti pila) i prvo je bilo crveno to mesto a sada je ljubicasto i ne boli. Glatko s jezikom promera oko 7mm x 4mm. Grlo nije crveno niti bolno. Od cega moze doci do ljubicaste fleke na jeziku? Bila sam kod lekara opste prakse pre neki dan (tada nije bilo ljubicaste fleke) ali doktor je rekao da je sve u redu i da nista ne vidi osim zlezda sto moze biti bilo sta. KKS i CRP uredni. Dobila preporuku da uradim Helicobacter pilory, Streptokok A, CMV,EBV. Brine me otecena zlezda jer ne boli a dugo je tu. Mogu li jos neki test uraditi kad vec vadim krv sutra opet?
Odgovoreno: 04. 12. 2020.uradite ultrazvuk vrata.
Pozdrav, zovem se Mišo, 1956 sam godište. Imao bih pitanje koje dotice jednim delom i orl i neurohirurgiju. 2019. Godine mi je dijagnostikovan švanom u levom uhu koji pritiska slušni živac levog uha, pa sam samim tim izgubio sluh na toj strani. U martu te godine tretiran sam gama nožem. Međutim pošto sam imao izbočinu u istom tom levom uhu ispred bubne opne, pretpostavka lekara je bila da je osteom, što se na kraju ispostavil oda je glomus, pa sam zbog toga ležao na ORL u Kliničkom centru u Beogradu gde mi je urađena angiografija sa privremenom embolizacijom. Kako su mi objasnili, ne bi smela da ide klasična operacija jer je glomus u dodiru jednim delom sa karotidnom arterijim, nervusom vagusom i nervusom facialisom, pa sam dobio predlog ponovo za gama nož u martu sledeće godine ukoliko oni prihvate to da odrade. Povremeno se dešava da mi se izlučuje iz tog levog uha što ima baš neprijatan miris i tada obično imam osećaj kao da nabubri taj glomus, to traje par sati, eventualno dan ipo i posle toga se povuče u normalu i nema neprijatnih mirisa. Pa bih pitao šta se dovodi u vezi s tim izlučivanjem, da li je do švanoma koji je tretiran prošle godine ili glomus i koje su Vaše preporuke za to, da li nesto da koristim od preparata ili nesto drugo. Hvala Vam unapred i očekujem Vaš odgovor
Odgovoreno: 04. 12. 2020.jedino šta bih mogla da vam preporučim to su antibiotske kapi npr deksmetason-neomicin. 2 puta po 2 kapi u levo uvo.
Zdravo, imam problem sa tinitusom u levom uhu i problem da cujem odredjene zvukove bas zbog tinitusa, primio sam vec 3 doze kortikosteroida u uho. Primicu jos 5 u narednih nedelju,dve dana, posle koliko vremena od zavrsetka terapije mogu ocekivati da zujanje prestane i da se sluh vrati u normalnu, tinitus je posledica jake prehlade koja mi je zahvatila slusni zivac. Molim vas da mi odgovorite tacno i precizno a ne kao na poslednjih 10 pitanja kada ste odgovorili da bez pregleda ne mozete da odgovorite. Hvala.
Odgovoreno: 04. 12. 2020.odgovor ćete dobiti od vašeg lekara koji vam daje kortikosteroide.
Pozdrav Pisala sam vec vezano za uvecan limfni cvor na vratu i fistulu na zubu. U pitanju je bezbolan uvecan limfni cvor. Savjetovali ste da odem ORL specijalisti i na UZ vrata sto sam i ucinila. Orl specijalista je opisao limfni cvor poput klikera, elastican i pokretan. Nije predlozio UZ vrata, ali sam ipak uradila i na nalazu pise: oba limfonoda submandibularno (lijevo 1,19cm i desno 1,29cm) su ovalnog izgleda, bez vaskularizacije i elasticiteta oko 2,3.. Desno limfni cvor iako je veci ja ne mogu palpirati, tacnije ne bih ni znala da je veci dok nisam otisla na UZ, dok lijevi gdje mi se nalazi fistula na zadnjoj sestici mogu palpirati i na toj strani mi se prilikom zabacivanja glave unazad formira zadebljanje. Moje pitanje je samo, jer sam panicar veliki, da li bi se na UZ vrata moglo razluciti sigurno maligno od benignog? Da je bilo neke maligne promjene otkrilo bi se vrlo vjerovatno? Hvala.
Odgovoreno: 04. 12. 2020.UZ ne razlikuje benigno i maligno oboljenje. Idite kod stomatologa da vam reši problem sa zubom.
Prikazano 2671-2675 od ukupno 7704 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke