Postovanje, moje dete ima ugradjene aeracione cevcice novembra prosle godine. Cevcice nisu ispale same i potrebno ih je skinuti jer nemaju nikakvu funkciju, tako kaze nas doktor. Zbog trenutne situacije nije moguce odraditi operaciju i mene zanima koliko je bezbedno da cekam i da li je mozda pametnije da se to u ptivatnoj klinici odradi? Svaki Vas savet mi znaci, unapred hvala
Dobro vece. Naime, imala sam koronu pre 5 meseci, netestiranu tada (nisu hteli da mi urade test jer sam bila trudna a u mom gradu tvrde da ne znaju sta bi sa trudniom?!), ali sada imam igg antitela. Ostala bez mirisa i ukusa na neke 2 nedelje i sada se manje vise sve vratilo na svoje. Medjutim, pojedini mirisi i ukusi su mi zaista cudni. Primera radi, miris krastavca i mandarine ne mogu da podnesem, a inace sam volela. Do te mere da dobijem nagon za povracanjem. Miris jaja mi ima neku notu mirisa na gumu. Zacin c mi takodje ne prija. Zanima me da li je to donekle normalno, da li ima nade da se vrati (kada se uzmu u obzir ranija znanja o virusima i gubljenjem cula
Mirisa) ili je ipak moj problem druge prirode? U mom gradu je haos trenutno i ne mogu da odem do lekara, pa se brinem da nije mozda problem neki sa mozgom, tumorima ili ne znam ni ja cime. Unapred hvala. Da napomenem,
Imam 28 godina, porodila se pre 4 mes.
Doktore,moj sin star 15 god ima iza uveta na hrskavici sa gornje strane kao neki mehurna dodir mekan kaze da ga ne boli,a vec je prisutan nekoliko meseci.Tek mi je pre neki dan pokazao.
moguće je da se radi o ateromu ili lipomu ( obe promene su benigne) ali je nemoguće postaviti tačnu dijagnozu bez pregleda. Možete eventualno za početak uraditi ultrazvučni pregled mekog tkiva te regije i poslati ovde nalaz ili doći na pregled,
Imam problema sa maskilarnim sinusima i uvecane su mi nosne skoljke u desnoj nozdrvi.Od terapije prskam Narivent 2x2 dnevno i uzimam lisobackt 2x1 zbog sekreta koji mi se sliva niz zdrelo.Najveci problem je taj sekret koji se sliva pa bih bio veoma zahvalan ako mi preporucite neki mesikament kako bih smanjio taj sekret koji je i najveci problem.Kada prodje pandemija onda cu pokusati nesto konrektnije.Nadam se da sekret do tada nece sici u pluca :)
svakodnevno 2 litra tečnosti i prskajte Momansa sprej za nos 1 x dnevno po 2 spreja u svaku nozdrvu. Povremeno možete i Fluimucil šumeće tablete 600 1 x 1 kada je sekret mnogo gust.
Postovanje, moje dete ima ugradjene aeracione cevcice novembra prosle godine. Cevcice nisu ispale same i potrebno ih je skinuti jer nemaju nikakvu funkciju, tako kaze nas doktor. Zbog trenutne situacije nije moguce odraditi operaciju i mene zanima koliko je bezbedno da cekam i da li je mozda pametnije da se to u ptivatnoj klinici odradi? Svaki Vas savet mi znaci, unapred hvala
Odgovoreno: 12. 12. 2020.Nemate razloga da žurite. Sačekajte vašeg doktora koji mu je stavio cevčice.
Dobro vece. Naime, imala sam koronu pre 5 meseci, netestiranu tada (nisu hteli da mi urade test jer sam bila trudna a u mom gradu tvrde da ne znaju sta bi sa trudniom?!), ali sada imam igg antitela. Ostala bez mirisa i ukusa na neke 2 nedelje i sada se manje vise sve vratilo na svoje. Medjutim, pojedini mirisi i ukusi su mi zaista cudni. Primera radi, miris krastavca i mandarine ne mogu da podnesem, a inace sam volela. Do te mere da dobijem nagon za povracanjem. Miris jaja mi ima neku notu mirisa na gumu. Zacin c mi takodje ne prija. Zanima me da li je to donekle normalno, da li ima nade da se vrati (kada se uzmu u obzir ranija znanja o virusima i gubljenjem cula Mirisa) ili je ipak moj problem druge prirode? U mom gradu je haos trenutno i ne mogu da odem do lekara, pa se brinem da nije mozda problem neki sa mozgom, tumorima ili ne znam ni ja cime. Unapred hvala. Da napomenem, Imam 28 godina, porodila se pre 4 mes.
Odgovoreno: 11. 12. 2020.Još malo strpljenja je potrebno. Bitno je da su se mirisi vratili a one koji vam ne odgovaraju izbegavajte.
Doktore,moj sin star 15 god ima iza uveta na hrskavici sa gornje strane kao neki mehurna dodir mekan kaze da ga ne boli,a vec je prisutan nekoliko meseci.Tek mi je pre neki dan pokazao.
S postovanjem Sladjana
Odgovoreno: 09. 12. 2020.Poštovana,
moguće je da se radi o ateromu ili lipomu ( obe promene su benigne) ali je nemoguće postaviti tačnu dijagnozu bez pregleda. Možete eventualno za početak uraditi ultrazvučni pregled mekog tkiva te regije i poslati ovde nalaz ili doći na pregled,
Srdačan pozdrav,
Mr sci med dr Dragana Petrović-Popović
Postovana,
Imam problema sa maskilarnim sinusima i uvecane su mi nosne skoljke u desnoj nozdrvi.Od terapije prskam Narivent 2x2 dnevno i uzimam lisobackt 2x1 zbog sekreta koji mi se sliva niz zdrelo.Najveci problem je taj sekret koji se sliva pa bih bio veoma zahvalan ako mi preporucite neki mesikament kako bih smanjio taj sekret koji je i najveci problem.Kada prodje pandemija onda cu pokusati nesto konrektnije.Nadam se da sekret do tada nece sici u pluca :)
Odgovoreno: 07. 12. 2020.svakodnevno 2 litra tečnosti i prskajte Momansa sprej za nos 1 x dnevno po 2 spreja u svaku nozdrvu. Povremeno možete i Fluimucil šumeće tablete 600 1 x 1 kada je sekret mnogo gust.
Postovanje Zamolila bih Vas da pogledate nalaz i objasnite mi sta tu ustvari pise. Da li ima razloga za zabrinutost?
Odgovoreno: 07. 12. 2020.kapilarni hemangiom je benigna tvorevina ali ne vidi se ceo izveštaj.
Prikazano 2666-2670 od ukupno 7704 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke