Poštovni,
Hvala Vam na tome što nam pomažete u rešavanju zdravstvenih problema.
Jas am penzioner od 72 godine i u zadnje vreme imam problem koji se odnosi, kako sam mogao ustanoviti na internetu, KAKOSMIJU- stalan osećaj neprijatnog mirisa. Pre oko 2 meseca prestao sam osećati miris u intezitetu koji sam ranije osećao. To mi nije smetalo za normalno funkcionisanje uz strogu primenu zaštitnih mera po preporukama za kovid. Kako nisam imao drugih tegoba, nisam išao na test kovida. Primio sam prvu dozu vakcine i ništa se ne menja. Drugu dozu fenofarm vakcine dobijam 06.03.2021. i za par dana mi se jave nepriatnosti karkteristične za Kakosmoniju sve onako kako vi stručnjaci opisujete.
Kako je u ovoj situaciji teško ostvariti kontakt sa izabranim lekarim pa I sa specijalistom, molim za Vašu pomoć u odgovoru, kako se lečiti i čime lečiti ovu neprijatnu i iritirajuću situaciju (bolest), kako ublažiti tegobe, da li se propisuju neki lekovi i terapije,da li će proći samo od sebe…? Ovo se teško podnosi.
Hvala na pomoći
Jovan
Na mom rtg snimku se vidi nazovimo edem desne nosne školjke, dok je lijeva "čista" kao i svi sinusi, te blaga devijacija septuma na mjestu gdje se vidi pomenuti edem ili nazovimo, kao izraslina. Polipi nisu. To je zaključak doktora opšte prakse, što na snimku vidim i ja, a radiolog je izdao uredan nalaz. Iz tog razloga molim za Vaše stručno mišljenje. Pomenuto je prisutno dvije godine sa slijedećim simptomima; Osjećam blagu punoću na tom mjestu i vidim tzv. otok na ogledalu kada pognem glavu prema nazad, rijetko me blago boli desni dio nosa i glave, dešavalo se da učestalije kišem, oko 3 puta mi se pojavilo malo tačkasto krvarenje i povremeno imam postnazalni sekret. Zanemarila sam smatrajući da je alergija koja će proći, sada me uveliko brine. Imam li razloga sumnjati na malignitet?
Veliko Vam hvala.
Lijep pozdrav!
Postovani,sin ima 3 godine slabo prica tj.skoro i ne priča ništa,zove me mama samo kad treba nesto,često stišće rukice ponekad lagano a nekada sve snage pa ih zna i zagrebati.. nekad se odaziva a nekada ne,dobio je dijagnozu autizam bez velikih pretraga ,znači samo su ga gledali psiholozi i neurolog..moje pitanje je da li postoji mogućnost da on dobro ne čuje i da se zato javljaju ti svi simptomi ..ja ne mogu prihvatiti autizam zato što on sasvim dobro izgleda,nije nervozan nije placljiv,lijepo jede, spava i sve..puno toga razumije pogotovo ako mu pokažem, recimo uzmem jaknu i on zna da idemo van a ako kažem idemo van kao da nije čuo i ne doživljava.. to stiskanje ruku me zabrinjava..sad čekamo termine za preglede ali zanimao bi me i vas odgovor..hvala unaprijed ..pozdrav .
Poštovni, Hvala Vam na tome što nam pomažete u rešavanju zdravstvenih problema. Jas am penzioner od 72 godine i u zadnje vreme imam problem koji se odnosi, kako sam mogao ustanoviti na internetu, KAKOSMIJU- stalan osećaj neprijatnog mirisa. Pre oko 2 meseca prestao sam osećati miris u intezitetu koji sam ranije osećao. To mi nije smetalo za normalno funkcionisanje uz strogu primenu zaštitnih mera po preporukama za kovid. Kako nisam imao drugih tegoba, nisam išao na test kovida. Primio sam prvu dozu vakcine i ništa se ne menja. Drugu dozu fenofarm vakcine dobijam 06.03.2021. i za par dana mi se jave nepriatnosti karkteristične za Kakosmoniju sve onako kako vi stručnjaci opisujete. Kako je u ovoj situaciji teško ostvariti kontakt sa izabranim lekarim pa I sa specijalistom, molim za Vašu pomoć u odgovoru, kako se lečiti i čime lečiti ovu neprijatnu i iritirajuću situaciju (bolest), kako ublažiti tegobe, da li se propisuju neki lekovi i terapije,da li će proći samo od sebe…? Ovo se teško podnosi. Hvala na pomoći Jovan
Odgovoreno: 14. 03. 2021.Prskajte u nos Marimer Isotonic sprej za nos 3 x dnevno po 2 puta u svaku nozdrvu. I strpljenje
Poštovani,
Na mom rtg snimku se vidi nazovimo edem desne nosne školjke, dok je lijeva "čista" kao i svi sinusi, te blaga devijacija septuma na mjestu gdje se vidi pomenuti edem ili nazovimo, kao izraslina. Polipi nisu. To je zaključak doktora opšte prakse, što na snimku vidim i ja, a radiolog je izdao uredan nalaz. Iz tog razloga molim za Vaše stručno mišljenje. Pomenuto je prisutno dvije godine sa slijedećim simptomima; Osjećam blagu punoću na tom mjestu i vidim tzv. otok na ogledalu kada pognem glavu prema nazad, rijetko me blago boli desni dio nosa i glave, dešavalo se da učestalije kišem, oko 3 puta mi se pojavilo malo tačkasto krvarenje i povremeno imam postnazalni sekret. Zanemarila sam smatrajući da je alergija koja će proći, sada me uveliko brine. Imam li razloga sumnjati na malignitet? Veliko Vam hvala. Lijep pozdrav!
Odgovoreno: 14. 03. 2021.Bez pregleda nije moguce precizno odgovoriti na vase pitanje
Da li radite operaciju poklopca grkljana kod laringomalacije beba?
Odgovoreno: 21. 02. 2021.Institut za majku i dete
Postovani,sin ima 3 godine slabo prica tj.skoro i ne priča ništa,zove me mama samo kad treba nesto,često stišće rukice ponekad lagano a nekada sve snage pa ih zna i zagrebati.. nekad se odaziva a nekada ne,dobio je dijagnozu autizam bez velikih pretraga ,znači samo su ga gledali psiholozi i neurolog..moje pitanje je da li postoji mogućnost da on dobro ne čuje i da se zato javljaju ti svi simptomi ..ja ne mogu prihvatiti autizam zato što on sasvim dobro izgleda,nije nervozan nije placljiv,lijepo jede, spava i sve..puno toga razumije pogotovo ako mu pokažem, recimo uzmem jaknu i on zna da idemo van a ako kažem idemo van kao da nije čuo i ne doživljava.. to stiskanje ruku me zabrinjava..sad čekamo termine za preglede ali zanimao bi me i vas odgovor..hvala unaprijed ..pozdrav .
Odgovoreno: 21. 02. 2021.Da li dete ima autizam ili nema zahteva složenu dijagnostiku tako da nije moguće odgovoriti na vaše pitanje na osnovu nekoliko simptoma.
Kada pukne bubna opna ona ima 2 sloja, koji sloj se gubi kada bubna zaraste od 3 sloja koja ima netaknuta bubna opna?
Odgovoreno: 21. 02. 2021.Javite se nadležnom otorinolaringologu na pregled
Prikazano 2541-2545 od ukupno 7704 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke