Poštovani dr, počele su da mi se javljaju kao vrtoglavice bez gubitka svesti pre dva meseca. Nekada mi bude muka, bez povraćanja. Kao da mi je mutno u glavi. Levo uvo me bolucka. U emisiji RTS ordinacija sam videla da se bavite vrtoglavicama. Zamolila bih Vas za savet da li treba prvo da idem kod ORL specijaliste ili mogu kod Vas na pregled? Unapred zahvalna
Katarina
Postovani, jos od septembra meseca prosle godine osecam simptome upale grla, otezanog disanja, i bolesti prednjeg dela glave (vise kao vrtoglavica). Simptomi su uglavnom manifestuju u blazem obliku anli nikad nisu prestali u toku ovih 6 meseci.
Nisam imao povisenu temperaturu, nisam kasljao, nisam gubio kilazu, nemam problema sa gutanjem hrane (problemi su samo kad udisem vazduh).
Radio sam rendgenski snimak pluca, nije bilo problema. Kovid test je negativan.
Pokusao sam sa tabletama za alergiju, nisu pomogle, Pokusao sam i antibiotike ali nije bilo poboljsanja.
Molim Vas predlozite da nadjem pravu dijagnozu.
Da li mi možete odgovoriti kome da se obratimo radi uspostavljanja prave dijagnozei terapije.Naime svekrova vec dve godine ima problem sa kinstantnim zvukom levog uha.Ima 70 godina.Bila je na pregledu kod orl u bolnici Valjevo i nista joj nisu rekli niti su trazili neke analize i snimke da odradi.To joj je vec postalo neizdrzivo.Da li bi eeg glave mozda dao neki odgovor.Hvala unapred
Poštovani, ima 15- dana kako mi se čulo mirisa i ukusa poremetilo u smislu da se radi o veoma neprijatnim mirisima. Ne osećam mirise i ukuse onakvima kako je to bilo dosad i kako sam navikla, nego osećam ili ukus pokvarenog mesa, ustajale bare, miris kučadi ili acetona, neke hemikalije, tipa herbicida "monosan", zgažene buba- mare. Primetila sam da tu prednjači meso, riba, banane, orasi, luk beli i crni, jabuke, ..., razno povrće., kafa, sokovi, gazirana pića, čajevi....,, parfemi.... dug je spisak stvari koje mi "smrde". Za malo stvari mogu da kažem da ne osećam izmenjen miris. Ove neprijatne senzacije osećam na momente i u vazduhu, dok dišem, nevezano za određenu namirnicu, čas jedan miris (ukus), čas drugi.
O čemu se radi i kako da reagujem?
Napominjem da sam u decembru imala koronu, mesec i po dana sam bila potpuno bez čula mirisa i ukusa, taman mi se to bilo stabilizovalo mesec dana i sad ovo dođe. Da li je ovo posledica korone?
Hvala unapred.
Postovanje,da li je za zifilis nosa dovljono sto sam uradio analizu krvi sve je ok a CRP je 1,3? Hvala
Odgovoreno: 14. 03. 2021.Treba Orl pregled
Poštovani dr, počele su da mi se javljaju kao vrtoglavice bez gubitka svesti pre dva meseca. Nekada mi bude muka, bez povraćanja. Kao da mi je mutno u glavi. Levo uvo me bolucka. U emisiji RTS ordinacija sam videla da se bavite vrtoglavicama. Zamolila bih Vas za savet da li treba prvo da idem kod ORL specijaliste ili mogu kod Vas na pregled? Unapred zahvalna Katarina
Odgovoreno: 14. 03. 2021.Kog orl spevijaliste
Postovani, jos od septembra meseca prosle godine osecam simptome upale grla, otezanog disanja, i bolesti prednjeg dela glave (vise kao vrtoglavica). Simptomi su uglavnom manifestuju u blazem obliku anli nikad nisu prestali u toku ovih 6 meseci. Nisam imao povisenu temperaturu, nisam kasljao, nisam gubio kilazu, nemam problema sa gutanjem hrane (problemi su samo kad udisem vazduh). Radio sam rendgenski snimak pluca, nije bilo problema. Kovid test je negativan. Pokusao sam sa tabletama za alergiju, nisu pomogle, Pokusao sam i antibiotike ali nije bilo poboljsanja. Molim Vas predlozite da nadjem pravu dijagnozu.
Odgovoreno: 14. 03. 2021.Pregled otorinolaringologa
Da li mi možete odgovoriti kome da se obratimo radi uspostavljanja prave dijagnozei terapije.Naime svekrova vec dve godine ima problem sa kinstantnim zvukom levog uha.Ima 70 godina.Bila je na pregledu kod orl u bolnici Valjevo i nista joj nisu rekli niti su trazili neke analize i snimke da odradi.To joj je vec postalo neizdrzivo.Da li bi eeg glave mozda dao neki odgovor.Hvala unapred
Odgovoreno: 14. 03. 2021.Pregled ORL i snimanje sluha
Poštovani, ima 15- dana kako mi se čulo mirisa i ukusa poremetilo u smislu da se radi o veoma neprijatnim mirisima. Ne osećam mirise i ukuse onakvima kako je to bilo dosad i kako sam navikla, nego osećam ili ukus pokvarenog mesa, ustajale bare, miris kučadi ili acetona, neke hemikalije, tipa herbicida "monosan", zgažene buba- mare. Primetila sam da tu prednjači meso, riba, banane, orasi, luk beli i crni, jabuke, ..., razno povrće., kafa, sokovi, gazirana pića, čajevi....,, parfemi.... dug je spisak stvari koje mi "smrde". Za malo stvari mogu da kažem da ne osećam izmenjen miris. Ove neprijatne senzacije osećam na momente i u vazduhu, dok dišem, nevezano za određenu namirnicu, čas jedan miris (ukus), čas drugi. O čemu se radi i kako da reagujem? Napominjem da sam u decembru imala koronu, mesec i po dana sam bila potpuno bez čula mirisa i ukusa, taman mi se to bilo stabilizovalo mesec dana i sad ovo dođe. Da li je ovo posledica korone? Hvala unapred.
Odgovoreno: 14. 03. 2021.Potreban je ORL preglef.
Prikazano 2521-2525 od ukupno 7704 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke