Poštovani,vec par meseci unazad imam problem sa hronicnom gusoboljom,sa crvenim nepcanim lukovima,bez ikakvih promena na krajnicima Proslog meseca na krajnicima primecujem bele naslage od kojih su na levom krajniku tecnije konzistencije,i menjaju svoju poziciju na krajniku,a na desnom naslagu koja je cvrstija i staticna.Nakon sto sam 6 dana pila Palitrex od 500mg,naslage sa levog krajnika se povlace,dok na desnom krajniku ostaje ta tackica.Javila sam se ORl lekaru i on je rekao da je u pitanju detritus,da su mi krajnici atroficni i kripticni,uklonio je tu naslagu i prepisao Ospamox od 1000mg,Tonsilotren i Tantum Verde sprej.Mesec dana od toga nisam imala nikakve naslage na krajnicima,ali su krajnici bili sa izuzetno naglasenim kriptama i imala sam konstantnu gusobolju,uprkos ispostovanoj terapiji.Medjutim,sada su se opet pojavile na desnom krajniku naslage.Opet sam posetila ORL lekara,tada je bio drugi lekar,i uklonio mi je ali delimicno,sto se tog dana nije videlo verovatno zbog nekog spreja koji mi aplikovan na krajnik,pa su i same kripte bile manje vidljive.Generalno,ranije nikada nisam imala probleme sa krajnicima,nikakve gnojne angine,apsolutno nista.Koliko pamtim,krajnici su mi oduvek bili poroznije strukture,ali nikada ovako rupicasti i sa detritusom..U prilogu su fotografije leva slika- kako je izgledao levi krajnik pre nego sto se povukla naslaga sa ovom tecnijom strukturom,i desna slika- kako izgleda sada desni krajnik na kome je ponovo detritus.Mene interesuje,da li to smem samostalno da uklanjam detritus i da li postoji neki nacin preveniranja njegovu pojavu?Unapred,hvala na izdvojenom vremenu i odgovoru.
Možete li mi reći da li bi lateralna resekcija desne conche bullose koja je asimptomatska uzrokovala dodatne probleme u ranije već operisanom nosu?
Ta resekcija bi trebala da bude urađena u sklopu šire operacije pa me zanima hipotetski da li bi u toj nozdrvi (s kojom inače nemam problema) takav postupak mogao posle da izazove sušenje sluznice, osećaj prevelike otvorenosti i slično?
Takođe, da li vam se čini da je u prošloj operaciji desna donja školjka previše reducirana (ponekad mi se čini da je preotvorena)? (na slici se čini da je leva školjka manja, ali to je do nazalnog ciklusa)
Dobar dan. Prosle nedelje sam imao operaciju tacnije skracenje uvule,od tog dana do danas je proslo 6 dana,a i dalje ne mogu da jedem nista i imam jak bol prilikom gutanja pljuvacke i sluzokoza me jako boli,hvala za bilo kakav odg?! (Cak i prilikom pokusaja mlevene plazme ili cokolina,bol se javlja) jedino sa grizom nemam problem.
Molim Vas za pomoć. Išla sam na ORL pregled prvenstveno zbog "izrasline" na jeziku, nepčanom luku i tonzili na lijevoj strani. Prvi doktor nije obratio pažnju na to nego mi je rekao da trebam operaciju krajnika, dg tonsillitis chr. i rhinitis alergica. Terapija Xados tbl i Dymista sprej. Nagrdio me kad sam spomenula da sam na kontracepcijskim pilulama, govoreći da one mogu biti krivac svemu..
Drugi doktor mi je pak rekao da ne treba operacija krajnika, da je na jeziku uvećana papila, a na luku papilloma arcus palatopharyngeus. Rekao je da je to virusno i sad mi nije jasno znači li da je uzrok tome HPV ili ne mora značiti?? On je napisao da imam kronični faringitis, terapija Octenisept, Septolete total sprej i ono što mi nikako nije jasno - "savjet za prehranu" - kojega mi nisu dali i Famotidin 40 mg 2x1.. bez objašnjenja zašto to trebam piti i koliko dugo. Molim Vas da mi malo pojasnite ako možete.
Poštovani,vec par meseci unazad imam problem sa hronicnom gusoboljom,sa crvenim nepcanim lukovima,bez ikakvih promena na krajnicima Proslog meseca na krajnicima primecujem bele naslage od kojih su na levom krajniku tecnije konzistencije,i menjaju svoju poziciju na krajniku,a na desnom naslagu koja je cvrstija i staticna.Nakon sto sam 6 dana pila Palitrex od 500mg,naslage sa levog krajnika se povlace,dok na desnom krajniku ostaje ta tackica.Javila sam se ORl lekaru i on je rekao da je u pitanju detritus,da su mi krajnici atroficni i kripticni,uklonio je tu naslagu i prepisao Ospamox od 1000mg,Tonsilotren i Tantum Verde sprej.Mesec dana od toga nisam imala nikakve naslage na krajnicima,ali su krajnici bili sa izuzetno naglasenim kriptama i imala sam konstantnu gusobolju,uprkos ispostovanoj terapiji.Medjutim,sada su se opet pojavile na desnom krajniku naslage.Opet sam posetila ORL lekara,tada je bio drugi lekar,i uklonio mi je ali delimicno,sto se tog dana nije videlo verovatno zbog nekog spreja koji mi aplikovan na krajnik,pa su i same kripte bile manje vidljive.Generalno,ranije nikada nisam imala probleme sa krajnicima,nikakve gnojne angine,apsolutno nista.Koliko pamtim,krajnici su mi oduvek bili poroznije strukture,ali nikada ovako rupicasti i sa detritusom..U prilogu su fotografije leva slika- kako je izgledao levi krajnik pre nego sto se povukla naslaga sa ovom tecnijom strukturom,i desna slika- kako izgleda sada desni krajnik na kome je ponovo detritus.Mene interesuje,da li to smem samostalno da uklanjam detritus i da li postoji neki nacin preveniranja njegovu pojavu?Unapred,hvala na izdvojenom vremenu i odgovoru.
Odgovoreno: 14. 03. 2021.Bez pregleda ne mogu da vam dam savet
Dobar dan,
Možete li mi reći da li bi lateralna resekcija desne conche bullose koja je asimptomatska uzrokovala dodatne probleme u ranije već operisanom nosu? Ta resekcija bi trebala da bude urađena u sklopu šire operacije pa me zanima hipotetski da li bi u toj nozdrvi (s kojom inače nemam problema) takav postupak mogao posle da izazove sušenje sluznice, osećaj prevelike otvorenosti i slično? Takođe, da li vam se čini da je u prošloj operaciji desna donja školjka previše reducirana (ponekad mi se čini da je preotvorena)? (na slici se čini da je leva školjka manja, ali to je do nazalnog ciklusa)
Hvala.
Odgovoreno: 14. 03. 2021.Bez pregleda ne mogu daodgovorim precizno na pitanje.
Dobar dan. Prosle nedelje sam imao operaciju tacnije skracenje uvule,od tog dana do danas je proslo 6 dana,a i dalje ne mogu da jedem nista i imam jak bol prilikom gutanja pljuvacke i sluzokoza me jako boli,hvala za bilo kakav odg?! (Cak i prilikom pokusaja mlevene plazme ili cokolina,bol se javlja) jedino sa grizom nemam problem.
Odgovoreno: 14. 03. 2021.Da li je uz uput lekara opste prakse (iz Krusevca) moguce obaviti pregled u KBC Zvezdara kod dr Dusanke Milosevic i na koji nacin se zakazuje? Hvala
Odgovoreno: 14. 03. 2021.Upit treba da overi komisija
Molim Vas za pomoć. Išla sam na ORL pregled prvenstveno zbog "izrasline" na jeziku, nepčanom luku i tonzili na lijevoj strani. Prvi doktor nije obratio pažnju na to nego mi je rekao da trebam operaciju krajnika, dg tonsillitis chr. i rhinitis alergica. Terapija Xados tbl i Dymista sprej. Nagrdio me kad sam spomenula da sam na kontracepcijskim pilulama, govoreći da one mogu biti krivac svemu.. Drugi doktor mi je pak rekao da ne treba operacija krajnika, da je na jeziku uvećana papila, a na luku papilloma arcus palatopharyngeus. Rekao je da je to virusno i sad mi nije jasno znači li da je uzrok tome HPV ili ne mora značiti?? On je napisao da imam kronični faringitis, terapija Octenisept, Septolete total sprej i ono što mi nikako nije jasno - "savjet za prehranu" - kojega mi nisu dali i Famotidin 40 mg 2x1.. bez objašnjenja zašto to trebam piti i koliko dugo. Molim Vas da mi malo pojasnite ako možete.
Odgovoreno: 14. 03. 2021.Prikazano 2526-2530 od ukupno 7704 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke