Pozdrav! Vec vise od 8 meseci imam krastu ili ranicu u nozdrvi, i jako me boli kad brisem nos kada pritisnem. Suvo je, pravi se krasta, i ranije se to desavalo ali prodje posle nedelju-dve. Malo me brine sto je ovoliko dugo sad. Mazala sam 5 dana enbecin i povuklo se, ali cim sam prestala da mazem vratilo se. Hvala unapred na odgovoru.
Postovani
Evo vec duze vreme se mucim sa sinusima imam jaku glavobolju oko ociju i cela i gornjeg dela glave. I to se s vremena na vreme stalno ponovo javlja.Dali mozete da mi date savet da li postoji nesto sto bih mogla uvek uzimati nesto kao preventiva da ne bih ponovo i ponovo opet dobijala te upale i bolove neki spray ili kapi da nebih doslo do ponovne upale.
Poštovani, dijete mi je staro 19mjeseci, 7mjeseci pohađa vrtić točnije jaslice,od kako je krenuo stalno je bolestan,upala grla ili upala uha, svaki put se radi bris nosa i grla i pokaže da ima bakterija streptokok a nekad stafilokok,stalno pije antibiotik, prva dva mjeseca vrtića bolest mu se vraćala nakon 3tjedna a onda je ucestila, sada se to svodi da pije dva antibiotika i bude uredu tjedan dana i ponovno ispočetka,razboli se i ponovno antibiotik,molim vas za savjet a voljela bih da vas posjetimo i da vi pregledate dijete. Unaprijed hvala
Poštovani,
Imam 22, i od 15 god. se borim sa cistom u desnom donjem sinusu. Prvo su me poslali kod zubara koji me je poslao na oralnu hirurgiju i tamo su mi ugradili cevcicu koja je trebala da sluzi kao drenaza- tj. Nisu mi izvadili cistu i nikada mi nisu zatvorili rupu u gornjoj desnoj strani usta. Sada posle skoro 3 godine pijenja antibiotika i dalje mi desni obraz otice s vremena na vreme (odprilike na svakih 2 meseca). Da li je moj slucaj za maksilofacijalnu hirurgiju ili za ORL i kod koga bih trebala da odem da bih zakazala operaciju vadjenja ciste?
Poštovani,
detetu, koje ima 3,5 godine, zakazana je operacija krajnika i ugradnja cevcica za 13.07 ove godine. Zanima me da li pri svakom kupanju dete mora da stavlja tampone u uši i da li je prerano ako bi nakon mesec dana od operacije deteta išli na more, naravno vodili bi računa o ušima? Unapred hvala na odgovoru
Pozdrav! Vec vise od 8 meseci imam krastu ili ranicu u nozdrvi, i jako me boli kad brisem nos kada pritisnem. Suvo je, pravi se krasta, i ranije se to desavalo ali prodje posle nedelju-dve. Malo me brine sto je ovoliko dugo sad. Mazala sam 5 dana enbecin i povuklo se, ali cim sam prestala da mazem vratilo se. Hvala unapred na odgovoru.
Odgovoreno: 26. 05. 2021.Bez pregleda nije moguće odgovoriti na vaše pitanje.
Postovani Evo vec duze vreme se mucim sa sinusima imam jaku glavobolju oko ociju i cela i gornjeg dela glave. I to se s vremena na vreme stalno ponovo javlja.Dali mozete da mi date savet da li postoji nesto sto bih mogla uvek uzimati nesto kao preventiva da ne bih ponovo i ponovo opet dobijala te upale i bolove neki spray ili kapi da nebih doslo do ponovne upale.
Odgovoreno: 26. 05. 2021.Bez pregleda nije moguće dati savet.
Poštovani, dijete mi je staro 19mjeseci, 7mjeseci pohađa vrtić točnije jaslice,od kako je krenuo stalno je bolestan,upala grla ili upala uha, svaki put se radi bris nosa i grla i pokaže da ima bakterija streptokok a nekad stafilokok,stalno pije antibiotik, prva dva mjeseca vrtića bolest mu se vraćala nakon 3tjedna a onda je ucestila, sada se to svodi da pije dva antibiotika i bude uredu tjedan dana i ponovno ispočetka,razboli se i ponovno antibiotik,molim vas za savjet a voljela bih da vas posjetimo i da vi pregledate dijete. Unaprijed hvala
Odgovoreno: 26. 05. 2021.U pravu ste potreban je pregled za dete jer bez pregleda nije moguće ništa reći.
Poštovani, Imam 22, i od 15 god. se borim sa cistom u desnom donjem sinusu. Prvo su me poslali kod zubara koji me je poslao na oralnu hirurgiju i tamo su mi ugradili cevcicu koja je trebala da sluzi kao drenaza- tj. Nisu mi izvadili cistu i nikada mi nisu zatvorili rupu u gornjoj desnoj strani usta. Sada posle skoro 3 godine pijenja antibiotika i dalje mi desni obraz otice s vremena na vreme (odprilike na svakih 2 meseca). Da li je moj slucaj za maksilofacijalnu hirurgiju ili za ORL i kod koga bih trebala da odem da bih zakazala operaciju vadjenja ciste?
Odgovoreno: 26. 05. 2021.najbolje je da se javite na pregled tamo gde ste operisali nos pre 10 godina.
Poštovani, detetu, koje ima 3,5 godine, zakazana je operacija krajnika i ugradnja cevcica za 13.07 ove godine. Zanima me da li pri svakom kupanju dete mora da stavlja tampone u uši i da li je prerano ako bi nakon mesec dana od operacije deteta išli na more, naravno vodili bi računa o ušima? Unapred hvala na odgovoru
Odgovoreno: 26. 05. 2021.Trebali bi voditi računa da ne ulazi voda u uši /silikonski čepići/ kako u kadi tako i na moru.
Prikazano 2501-2505 od ukupno 7705 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke