Postovanje,
do prosle godine sam zbog hronicnog rinosinuzitisa koristio Flixonase sprej za nos (prethodno sam koristio Nasonex koji mi nije odgovarao zbog osecaja jace zapusenosti nego pre upotrebe i peckanja u nosu nakon aplikacije). Interesuje me da li je preporucljivo i bezbedno koristiti nazalne kortiko preparate u vreme korone/u smislu da li bi kortiko terapija mogla da oslabi imunitet sluznice/? Hvala
Postovani, da li je ova boja nepca u redu? Uplasio sam se citajuci na netu da moze da ukazuje ako je bleda ili zuta boja na razne bolesti. Imam 27 godina, nisam pusac, redovno idem kod stomatologa, i lecim se kod orl
Moram da operisem nosne skoljke kao i hronicna upala sinusa. Krv sam vadio pre mesec dana (samo opstu KS, nisam ni anemicam niti ista, sve je u dobrim granicama). Slikano je sa blicem.
U oktobru mi se pojavili napadi kijavice, slivanje niz zdrelo i curenje iz nosa (providan sekret). Na početku sam dobila nekoliko vrsta antibiotika, međutim kad ni to nije pomoglo urađen mi je bris grla i nosa, koji je bio negativan (nalazi krvi takođe dobri). Ipak simptomi su se dalje nastavili. Nakon 10 dana tretmana sa pressing-om i Ca (Calvive Ca+C 1000 šumeće tablete), iako mi je tokom terapije bilo minimalo bolje, nakon toga simptomi su se opet nastavili. Što se tiče simptoma oni su posebno izraženi ujutru i tokom noći. Dakle, sveukupno ovakvo stanje traje već 6 meseci i periodično sam bila pod različitim terapijama. Moje konkretno pitanje bi bilo da li je reč o alergiji ili možda nečemu drugom? Da li postoji neki način za ublažavanje simptoma dok ne budem u mogućnosti da posetim ORL specijalistu?
Bez pregleda je teško odgovoriti na vaše pitanje. Alergija se ispituje PRICK testom na inhalacione alergene i tek posle testa možemo da pričamo o alergijskom rinitisu.
Postovani, pre mesec dana primetili smo da dete od skoro 3 godine slabije reaguje na zvuk. Na pregledu je ustanovljena dijagnoza Otitis media serosa chronica , timpanometrija tip B.
Terapija koju smo dobili su inhalacije hipertonim rastvorom NaCl i fizioloskim naizmenicno i Synalzan kapi.
Posle mesec dana sekreta je manje,timpanometrija je i dalje B.
Molim Vas za savet i Vase misljenje o Otoglobe Soft nazalnom balonu.
Dobar dan izvinjavam se na ometanju, htijela sam da vas pitam dali radite estetiku nosa i koliko kosta hvala. I na k8jevse mesto nalazite
Odgovoreno: 13. 05. 2021.Poštovana,
sve informacije i ceni i zakazivanju pregleda možete dobiti na br 063687460 preko Stetoskop agenta,
Srdacan pozdrav,
Postovanje, do prosle godine sam zbog hronicnog rinosinuzitisa koristio Flixonase sprej za nos (prethodno sam koristio Nasonex koji mi nije odgovarao zbog osecaja jace zapusenosti nego pre upotrebe i peckanja u nosu nakon aplikacije). Interesuje me da li je preporucljivo i bezbedno koristiti nazalne kortiko preparate u vreme korone/u smislu da li bi kortiko terapija mogla da oslabi imunitet sluznice/? Hvala
Odgovoreno: 09. 05. 2021.bezbedno je koristiti intranazalne kortikosteroide ako postoji indikacija.
Postovani, da li je ova boja nepca u redu? Uplasio sam se citajuci na netu da moze da ukazuje ako je bleda ili zuta boja na razne bolesti. Imam 27 godina, nisam pusac, redovno idem kod stomatologa, i lecim se kod orl Moram da operisem nosne skoljke kao i hronicna upala sinusa. Krv sam vadio pre mesec dana (samo opstu KS, nisam ni anemicam niti ista, sve je u dobrim granicama). Slikano je sa blicem.
Odgovoreno: 27. 04. 2021.Bez pregleda nije moguće precizno odgovoriti na vaše pitanje.
Poštovani,
U oktobru mi se pojavili napadi kijavice, slivanje niz zdrelo i curenje iz nosa (providan sekret). Na početku sam dobila nekoliko vrsta antibiotika, međutim kad ni to nije pomoglo urađen mi je bris grla i nosa, koji je bio negativan (nalazi krvi takođe dobri). Ipak simptomi su se dalje nastavili. Nakon 10 dana tretmana sa pressing-om i Ca (Calvive Ca+C 1000 šumeće tablete), iako mi je tokom terapije bilo minimalo bolje, nakon toga simptomi su se opet nastavili. Što se tiče simptoma oni su posebno izraženi ujutru i tokom noći. Dakle, sveukupno ovakvo stanje traje već 6 meseci i periodično sam bila pod različitim terapijama. Moje konkretno pitanje bi bilo da li je reč o alergiji ili možda nečemu drugom? Da li postoji neki način za ublažavanje simptoma dok ne budem u mogućnosti da posetim ORL specijalistu?
Hvala unapred na odgovoru!
Srdačan pozdrav!
Odgovoreno: 13. 04. 2021.Bez pregleda je teško odgovoriti na vaše pitanje. Alergija se ispituje PRICK testom na inhalacione alergene i tek posle testa možemo da pričamo o alergijskom rinitisu.
Postovani, pre mesec dana primetili smo da dete od skoro 3 godine slabije reaguje na zvuk. Na pregledu je ustanovljena dijagnoza Otitis media serosa chronica , timpanometrija tip B. Terapija koju smo dobili su inhalacije hipertonim rastvorom NaCl i fizioloskim naizmenicno i Synalzan kapi. Posle mesec dana sekreta je manje,timpanometrija je i dalje B. Molim Vas za savet i Vase misljenje o Otoglobe Soft nazalnom balonu.
Unapred hvala!
Srdacan pozdrav!
Odgovoreno: 07. 04. 2021.Pokušajte sa tim balonom jer on može ponekad da reši problem. Najlešće je rešenje ugradnja aeracionih cevčica i uklanjanje trećeg krajnika.
Prikazano 2506-2510 od ukupno 7705 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke