Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96182)

  1. Pozdrav! Imam već tri nedelje osećaj pritiska na desnoj strani vrata i kao da “isijava” u desno uvo. Pri redvnom pregledu štitne žlezde doktorka je utvrdila da su mi uvećane limfne žlezde “ u gornjoj trećini vrata reaktivnih ultrasonografskih karakteristika, sa jasno formiranim hiperehogenim hilusom” te da su desno izraženiji i kreću se od 7,5 mm,9mm i 12 mm a levo oko 7-9mm.Nemam nikakvu prehladu niti klasično zapaljeno crveno grlo ,bez povišene temperature. Doktorka smatra da štitna žlezda nije uzrok..Generalno se osećam vrlo dobro sem tog predela vrata i uha .Šta bi moglo biti razlog? Na desnom krajniku imam vec nekoliko godina izraslinu za koju mi je prvo receno da je polip ali poslednji dr koji je pregledao kaze da je to cista i da se pomalo napunila. Ranije je bila kao duguljast repic boje mesa a sad je pomalo žuckasta , deblja , popunjenija. Planirano je da se ukloni kada se dr vrati sa godisnjeg ali da li je moguce da se ta cista sada upalila i stvara mi ove probleme i treba li pre povratka doktora sa godisnjeg( za 20ak dana) posetiti lekara radi eventualne terapije za ovaj problem?

    Odgovoreno: 14. 07. 2021.
  1. Postovanje, Obracam Vam se u vezi upale srednjeg uha. 21.06. 2021. postavljena je dijagnoza Otitis media serosa acuta i Sinusitits acuta. Timpanometrija desnoB-C, levo A. Prepisan je antibiotik Ciprocinal 500 mg 2x2 - 10 dana, ispiranje fizioloskim rastvorom, Nazonex 2x2dnevno i Clarinase 1x1 dnevno. Nakon terapije nije bilo poboljsanja. Na kontrolnom pregledu kod drugog lekara (jer je prvi lekar na odmoru) - na Timpanogramu zabelezeno pogorsanje - desno B tip, Levo C2. PrepisanSnup srey 2x1, 5 dana, potom Nasonex 1x1. Nixar 1x1 10 dana, Pepicd 2x1 za zeludac, i waya kapi za jezik (probitik, jer imam izrazen refleks)??!!Nakon nedelju dana nema nikakvog poboljsanja. Moram da napomenem da mi je pocetkom maja pronadjena streptokoka urinu i enterokoka u vaginalnom brisu, a zatim sam imala izrazen kasalj pracen temperaturom - usled cega sam pre ove terapije za upalu uha vec pila antibiotike Amoksiklav 5 dana, a zatim Panklav 2x1 - 10 dana, Dakle u poslednjih mesec dana sam popila 5 kutija antibiotika (Amoksiklav+2 Paklav+2Ciprocinala). Testirana sam 2 puta na korona virus, oba puta negativno. Na svu srecu nemam bolova u uhu, ali vec mesec dana mi je desno uho zapuseno i ne cujem. Da li mozete da mi date savet kome da se obratim i sta da radim dalje od analiza. S postovanjem, D.

    Odgovoreno: 14. 07. 2021.
  1. Pozdrav, nisam u mogucnosti posetiti lekara ovih dana. Imam pritisak u gornje nepce, a imam kvaran zub koji moze da izazove proces. Medjutim zubar mi je rekao da nije zub u pitanju jer cetvorka tj njen korijen ne dopire tako daleko. Imala sam ranije probleme sa sinusima ali nisam isla kod doktora za to jer je obicno prolazilo od kapi za nos. Osim tog pritiska imam male glavobolje , i malo mi se sliva sekret iz nosa u zdrijelo. A sekreta u nosu nemam ni malo niti mi je nos zacepljen. Moze li jedan savjet samo da li to mogu biti sinusi i ako nemam u nosu sekreta? I sta mogu piti dok ne odem doktoru a da mi ne naskodi? Hvala :)

    Odgovoreno: 14. 07. 2021.
  1. Vec 2/3 god imam problem sa tinnitusom u levom uvetu, tj pri pomeranju pozicije glave, kada se okrecem i pogotovo kada ustajem, osecam ogroman pritisak unutar uveta i cujem vaskularni tinnitus koji se za manje od minuta stista. Kada pritisnem vrat [stegnem ruke oko njega] pritisak i sustanje se znatno smanji, isto vazi i sa valsavnim manevarom. Takodje kada zategnem/savijem vrat ka desnoj strani smanji se sustanje. Isao sam na mnoga testiranja i pregelde od dr opste prakse pa do MRI. Nemam probleme sa balansom niti sa vidom. Odradjeni testovi: Pregled specijaliste: Uredu MRI glave sa kontrastom: Uredu KKS biohemija: Uredu UltraZvuk zlezda vrata: Uredu Pregled spec Psihijatra: Uredu Kolor Dopler arterija: Uredu Audiometrija i tempometrija: Uredu Oftamoloski: Uredu Pritisak: Uredu

    Dakle svi nalazi su uredu. S'obzirom da su moji rezultati uredu a simptomi mi se ne smanjuju, mozda postaju cak i gori, zanima me sta moze da bude ? Koja bi dodatna testiranja trebao da uradim, odnosno da li bi mi dodatna testiranja bila potrebna ?

    Odgovoreno: 14. 07. 2021.
  1. Poštovani, Imam problema sa bolovima u ušima i škripanjem zuba.Imam 24 godine.Osjećam bol ispod uha i sa desne i sa lijeve strane,moram naglasiti da mi posebno lijeva strana uha zna biti osjetljiva na dodir.To me prati već nekoliko godina,ali je problem što meni ne dolazi stalno bol već povremeno i ode i nakon nekog vremena opet dodje i tako stalno.Prije nekoliko godina pojavila su se tri kuglice iza uha i pomjerali su se kad ih dodirneš,ali su se vremenom povukle.Nisam mislila da je nešto ozbiljno,ali sam htjela opet ovdje kod vas da pitam prvo,pa onda da vidim..Šta bih moglo to biti? Hvala vam puno!

    Odgovoreno: 14. 07. 2021.

Prikazano 2346-2350 od ukupno 7705 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460