Dobar dan,imala sam operaciju oba kuka 07.06.2021.. Od tada sam promukla,zadisem se,prvih nedelju dana sam izbacivala iz nosa krvne ugruske. Kazite mi molim Vas,posto i dalje imam ova prva dva simptoma,da li ce to vremenom proci ili bi trebalo da odem kod ORL doktora? Hvala Vam
Dobar dan. Vec mesec dana osecam bol u levom uhu. Bila sam nekoliko puta kod doktora za uho grlo nos koji tvrde da nemam upalu uha. Doktorka opste prakse mi je nakon svih mogućih analiza preporuci la da uradim rtg sinusa. Izvestaj je sledeci:Asimetrično magličasto zasencenje desnog receusa frontalnog sinusa ne isključuje inflamaciju. Oba maksilarna sinusa bez patoloskog sadržaja sa hemiseptom levog. Nosni hodnici prohodni, Nosni septum normalne morfologije i polozaja.Pa vas molim da mi protumačite ovaj nalaz. I da li postoji mogućnost da me zbog sinusa boli uho. Unapred hvala na odgovoru.
Poštovanje,
Imam 44 godine. Od plivanja sam dobio jake bolove u uhu, U KC sam dobio dijagnozu H60 Otitis externa I. dex. Stavljam centraxal plus kapi i pijem antibiotik. Pošto mi se ovo isto desilo pre oko 2 godine na moru, hteo bih da vas pitam kako da se zaštitim pošto bih u septembru ponovo išao u CG a voleo bih da mogu da nesmetano plivam i ronim do par metara u dubinu. Da li predlažete nešto posle kupanja da se stavlja u uvo ili možda postoje neki čepići za ronjenje, takve nisam uspeo da pronađem na tržištu?
Hvala unapred i puno pozdrava
Postovani, pre nedelju dana sam imala veliki stres, sin je imao toliko uvecane krajnike da su se spojili, kada je krenuo da povraca poceo je da se davi, jer sadržaj iz zeluca nije mogao da prodje, dok mu ja nisam gurnula prst u usta da povrati, i tako pet puta za nekoliko sati. E sad ja od pre tri dana imam problem sa gutanje hrane, bila sam juce kod lekara i sve je u redu, laboratorija ne pokazuje upalu, orl doktorka kaze da je sve u redu i da samo ispira grlo zalfijom, kazite mi kako da se oslobodim straha posto poslednja dva dana skoro nista nisam jela,imam osecaj kao da mi je jezik i grlo oteceno
Pozdrav. Molim vas da mi odgovorite. Operisao sam cistu na korjenu jezika u februaru 2021. Nakon tri mjeseca pojavila mi se ponovo cista na korjenujezika koja udara u epiglotis i smeta mi.velicine 1 cm. Da li da je ponovo operisem. Patološki nalaz je bio uredan, takođe i na magnetnog rezonansi nalaz je uredan
Dobar dan,imala sam operaciju oba kuka 07.06.2021.. Od tada sam promukla,zadisem se,prvih nedelju dana sam izbacivala iz nosa krvne ugruske. Kazite mi molim Vas,posto i dalje imam ova prva dva simptoma,da li ce to vremenom proci ili bi trebalo da odem kod ORL doktora? Hvala Vam
Odgovoreno: 14. 07. 2021.Javite se orl specijalisti
Dobar dan. Vec mesec dana osecam bol u levom uhu. Bila sam nekoliko puta kod doktora za uho grlo nos koji tvrde da nemam upalu uha. Doktorka opste prakse mi je nakon svih mogućih analiza preporuci la da uradim rtg sinusa. Izvestaj je sledeci:Asimetrično magličasto zasencenje desnog receusa frontalnog sinusa ne isključuje inflamaciju. Oba maksilarna sinusa bez patoloskog sadržaja sa hemiseptom levog. Nosni hodnici prohodni, Nosni septum normalne morfologije i polozaja.Pa vas molim da mi protumačite ovaj nalaz. I da li postoji mogućnost da me zbog sinusa boli uho. Unapred hvala na odgovoru.
Odgovoreno: 14. 07. 2021.Rtg sinusa ne daje dovoljno dobar uvid u stanje ovih supljine. Kad treba danas se radi CT sinusa
Poštovanje, Imam 44 godine. Od plivanja sam dobio jake bolove u uhu, U KC sam dobio dijagnozu H60 Otitis externa I. dex. Stavljam centraxal plus kapi i pijem antibiotik. Pošto mi se ovo isto desilo pre oko 2 godine na moru, hteo bih da vas pitam kako da se zaštitim pošto bih u septembru ponovo išao u CG a voleo bih da mogu da nesmetano plivam i ronim do par metara u dubinu. Da li predlažete nešto posle kupanja da se stavlja u uvo ili možda postoje neki čepići za ronjenje, takve nisam uspeo da pronađem na tržištu? Hvala unapred i puno pozdrava
Odgovoreno: 14. 07. 2021.Pre i posle plivanja sipajte u usi Vaxol sprej za usi
Postovani, pre nedelju dana sam imala veliki stres, sin je imao toliko uvecane krajnike da su se spojili, kada je krenuo da povraca poceo je da se davi, jer sadržaj iz zeluca nije mogao da prodje, dok mu ja nisam gurnula prst u usta da povrati, i tako pet puta za nekoliko sati. E sad ja od pre tri dana imam problem sa gutanje hrane, bila sam juce kod lekara i sve je u redu, laboratorija ne pokazuje upalu, orl doktorka kaze da je sve u redu i da samo ispira grlo zalfijom, kazite mi kako da se oslobodim straha posto poslednja dva dana skoro nista nisam jela,imam osecaj kao da mi je jezik i grlo oteceno
Odgovoreno: 11. 07. 2021.Idite na ORL pregled.
Pozdrav. Molim vas da mi odgovorite. Operisao sam cistu na korjenu jezika u februaru 2021. Nakon tri mjeseca pojavila mi se ponovo cista na korjenujezika koja udara u epiglotis i smeta mi.velicine 1 cm. Da li da je ponovo operisem. Patološki nalaz je bio uredan, takođe i na magnetnog rezonansi nalaz je uredan
Odgovoreno: 11. 07. 2021.Bez pregleda i uvida u pathistoloski nalaz nije moguce odgovoriti na vase pitanje.
Prikazano 2351-2355 od ukupno 7705 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke