1. Upala grla sa gnojnim čepovima

    Pitanje broj: #158563

    Poštovani, imam velikih problema sa stalnim upalama grla

    Nekada je praćeno i upalama sinusa (uglavnom se manifestuje kao malaksalost i bol iznad desnog oka).
    Crvenilo i upala je naročito izražena u periodu pojačanog stresa. Obilazio sam lekare, specijaliste ORL, ali bez uspeha, jedni kažu rhinitis (alergijski ili vazomotorni zavisi od lekara), drugi su pričali krajnici su problem (operisao sam nepčane krajnike pre 5 godina).

    Sad se pojavilo nešto na grlu, ja bih rekao da je reč o nekom vrstu gnojnog čepa koji i pored jake antibiotske terapije, Panklav 1000mg, (koja se daje na pamet bez antibiograma i potvrde o prisustvu bakterije u brisu) ne prolazi.

    Da li možete da mi kažete šta su ustvari te izbočine na sluzokoži orofarinksa (u prilogu je slika) i da li imate neki savet za moje stanje? *napomena: ne pijem hladno, gazirana pića, ne pušim. Hvala neizmerno unapred