1. Staphylococcus aureus u brisu sekreta iz uha

    Pitanje broj: #163220

    U privatnoj laboratoriji u kojoj sam uradila analazu levog i desnog uha piše stafilococus aureus znatan broj. Imala sam česte upale ušiju uglavnom desnog i uvek pila antibiotike. Uši me jako svrbe i sekret koji curi , smrdi. Molim vas za savet.

    Odgovoreno: 30. 07. 2019.

Komentari na pitanje: #163220

    • Imala sam stafilokoku, izlecila se ali evo vec drugi mesec kako nedelju dana pred menstruaciju imam obilan sekret zuckaste boje koji prakticno prstima mogu da vadim iz vagine. Da li je to normalno? Ne osecam nikakve bolove osim neprimetnog svraba. Da li treba da se obratim lekaru?

    • Poštovani, Molim vas za savjet. Već neko vrijeme osjetim svrab u unutrašnjosti nosa i to već počinje da me brine. Obzirom na aktuelnu situaciju sa korona virusom pomislila sam da možda nisam zaražena ali obzirom da nemam nijedan drugi simptom a pogotovo što nisam imala i nemam temperaturu, tu opciju sa koronom sam isključila. Zanima me da li to može biti nešto trenutno i prolazno, odnosno neka bakterija u nosu i imam li razloga za brigu?? Molim vas za savjet, obzirom da zbog situacije sa koronom izbjegavam hodati po domu zdravlja.