1. Razvoj raka nazofarinksa, vrata i glave

    Pitanje broj: #156275

    Poštovani,

    Osećam pritisak i zapušenost u levom uhu i na levoj strani vrata. Povremeno osećam i bol u oba uha. Čujem i pucketanje (kliktanje) u tom levom uhu, najčešće pri gutanju, zevanju ali ponekad i dok hodam. Često mi je jedna nozdrva zatvorena a druga ne i obrnuto, naizmenično. Ne toliko često se javlja krv samo u desnoj nozdrvi. Često imam i probleme sa grlom, koje dosta boli a i dešava da me boli samo ta leva strana grla. Grlo me ponekad ujutru nakon ustajanja boli (peče), i grlo je dosta suvo. Ovo traje već 6-7 meseci. Koristio sam svakakve antibiotike od kojih sam se u početku osećao nešto bolje ali se simptomi uporno vraćaju. Imao sam i učestale glavobolje uporedo sa tim. Na vratu sam napipao oko 3 uvećane limfne žlezde koje se nalaze baš na toj levoj strani vrata. Nekada osećam i bol u tom predelu vrata. Pročitao sam da uvećane limfne žlezde i navedeni simptomi mogu da ukazuju na ozbiljnije bolesti poput raka nazofarinksa, vrata i glave, grla ili sunusa. Imam 19 godina, sa povremenim pušenjem sam krenuo pre 2 godine a sada već aktivno pušim oko 5 meseci. Cigarete najčešće konzumiram uz alkohol. Mogu li se navedene bolesti razviti u ovim godinama i pod ovakvim okolnostima? Sve ovo traje već pola godine a nisam osetio nikakav boljitak, pa sam zbog toga dosta paranoičan. Pregled kod orl-a mi je zakazan tek za sledeću nedelju pa me zbog toga zanima Vaše mišljenje. U prilogu Vam šaljem slike xray-a sinusa i eho limfnih žlezda:
    xray sinusa: https: //imgur. Com/a/yyv4w
    eho limfne žlezde: https: //imgur. Com/a/tsanv hvala unapred!