1. Gorušica, bolovi u stomaku i česta dijareja

    Pitanje broj: #137838

    U poslednje vreme imam dosta problema za želucem i stomakom. Stalno imam gorušicu, povremene bolove u stomaku (kao da mi je težak želudac, kao da mi je tesno u njemu) i često dijareju. Stolica mi nije crna. Doktor mi je pre 2-3 dana prepisao Controloc. Posle jela nikako ne mogu da podrignem. Uvek mi se neka pena vraća u usta iz želuca. Inače uz sve ovo imam depresiju sa pojačanom anksioznošću. Da li to ima neke povezanosti? Nadam se da nije čir u pitanju, a ne želim da idem na gastroskopiju.

    Odgovoreno: 10. 06. 2015.
    • Ukoliko vaše smetnje traju duže vreme (više nedelja, pa i meseci) i ne reaguju na promene ishrane i na do sad uzimane lekove (Controloc), bilo bi logično pogledati sam želudac i videti o čemu se radi. Tu je gastroskopija za sad daleko najbolja metoda i nemojte je baš tako uporno izbegavati. Po opisu trebalo bi da imate i gastritis, a možda i čir i refluksnu bolest jednjaka. Molim vas, skupite hrabrost i uradite gastroskopiju. A što se tiče proliva - uradite preglede stolice na koprokulturu, amebe, parazite i gljivice.