1. Bolovi u trbuhu, gasovi, simptomi iritabilnog kolona

    Pitanje broj: #141103

    Imam problem sa bolovima u predjelu stomaka u zadnje dvije godine. Rađene su mi: kolonoskopija, CT, MR, nalazi stolice krvi, ultrazvuk. Nije dijagnostikovana bolest i doktori su zaključili da je u pitanju iritabilni kolon. Problemi se i dalje javljaju svakodnevno: bolovi u raznim djelovima stomaka, pa i u leđnom dijelu na istoj visini. Problemi sa gasovima su takođe izraženi. Olakšanje se javlja pri odmaranju. Da li postoji mogućnost dodatnih pretraga i pomaganju u ublažavanju simptoma, jer mi ometaju redovne dnevne aktivnosti?

    Odgovoreno: 19. 10. 2015.
    • Poštovani,
      Ukoliko ste tako detaljno ispitani i postavljena dijagnoza Iritabilnog kolona (drugim rečima postojanje samo funkcionalnih a ne i organskih smetnji), onda se obično u terapiju uključuju i lekovi od strane neuropsihijatra, psihosomatičara, po pravilu s vrlo dobrim uspehom. Obavite tu konsultaciju, sa svom dosadašnjom Medicinskom dokumentacijom.