Postovani
Suprug mi je otpusten 05.05.2008 sa dijagnozom Aneurysma ACOA.l60.2.Operacija 24.04.2008 Craniotomia osteoppastica reg.pteryonalis.1.dex.Preparatio et clipage aneurysmae ACOA.Doslo je do spontanog ct-om verifikovanog ataka subarahnoidalnog krvarenja.Post operativni tok uredan bez indikacija za daljim neurohirurskim lecenjem u dobrom fizickom i psihickom stanju.Interesuje kakav zivot treba da vodi sto se tice ishrane ,fizickih i seksualnih aktivnosti.Ima 41 godinu i do sada nije imao apsolutno nikakvih zdravstvenih problema.Unapred zahvalna
Poštovana,
u narednom periodu (mesec do tri meseca od operacije, zavisno
od preoperativnog psihofizičkog stanja), Vašem suprugu sledi
potpuni oporavak uz postepeno povećanje životnih aktivnosti do
granice prijatnosti, tako da bude sposban da se u potpunosti posle tok
perioda vrati normalnom životu i poslu. S obzirom na dobro psihofizičko
stanje na otpustu, mislim da je u konkretnom slučaju dovoljno mesec
dana.Normalna ishrana, bez bespotrenog i preteranog fizičkog i
psihičkog naprezanja u prvim nedeljama. Postepenost u svemu. Nemojte
brinuti, operacijom je izlečen od bolesti zbog koje je operisan.
Srdačan pozdrav.
Postovani,
Muz mi je prije 15 dana operisao tumor parotidne zlijezde (adenom). Prije 3 dana u pljuvačci mu se pojavila krv. Mozete li nam reci o cemu se radi? Da li se za to treba javiti maksilofacijalnom hirurgu?
Unaprijed Vam se zahvaljujem
Vas suprug je operisao benigni tumor pljuvacne zlezde, koji imama mogucnost
ponovnog javljanja, sto nemora da bude slucaj sa Vasim suprugom. Takodje,
postoje i druga stanja koja mogu dovesti do pojave krvavog ispljuvka, stoga je
potrebno da se javite maksilofacijalnom hirurgu radi pregleda i dalje
dijagnostike.
postovani doktore, javio mi se mali otok sa leve strane, oko ugla vilice, ne vidi se mnogo golim okom ali ga osecam kao otok, tacno kod ugla leve vilice i ispod uha. Moze da se oseti dodirom. Interesuje me zbog cega mi se to pojavilo i da li je potrebno da se obratim lekaru???Unapred zahvalan
Imajuci u vidu regiju koju pominjete u Vasem pitanju, mogu Vam reci da veci
broj razloga postoji koji moze da dovede do pojave takve promene. Stoga Vas
molim javite se vasem doktoru, koji ce Vas uputiti maksilofacijalnom hirurgu
koji ce sprovesti adekvatnu dijagnostiku i lecenje.
Postovani doktore,molim Vas da mi nesto vise kazete o sledecoj dijagnozi:Tu labil oris inferioris.lymph adenopathia colli bill.St post thyreoidectomiam totalis pp.Anophtalmus traumatica oc.sin.
Radi se o coveku koji ima 75 godina.Cela povrsina usana je zahvacena necim sto lici na groznicu i sto krvari na najmanji dodir.Ne znam da li je ovo slucaj za Vas, ako nije,molim Vas da prosledite kolegi koji je za ovo nadlezan. Unapred zahvalna na odgovoru.
pochituvan doktore.Ve molam za sovet.
1. Imam 26 godini i pred 6 godini imav parezis facialis. Na vreme se javiv na doktor i sega nemam viidlivi posledici (ustata ne mi se otvora pravilno koga se nasmevnuvam no ne e toa tolku zabelezitelno). no posledno vreme koga odam na stomatolog zabelezuvam deka me boli desnata strana od liceto dodeka ja chuvam otvorena ustata. Dali toa znachi deka nesto se vloshuva deka mozebi a psotari godini bi imala nekoi povidlivi posledici.Dali treba da pijam nekoi tableti ili da posetam fizikalna terapija???
2. Ve molam isto ako moze da mi kazete zosto jazikot mi e mnogu bel i chuvstvuvam kiselina vo ustata okolu jazikot.?!
odnapred blagodarna
Iz vaseg pitanja nema dovoljno podataka o medicinskoj dokumentaciji o toku
i nacinu lecenja vaseg nekadasnjeg oboljenja. Potrebno je da se javite
maksilofacijalnom hirurgu sa celokupnom dokumentacijom, koji ce sprovesti
odredjena ispitivanbja. Nakon toga , ako bude bilo potebno ordinirace Vam
terapiju. Nemojte samovoljno uzimati nikakvu terapiju.
Postovani Suprug mi je otpusten 05.05.2008 sa dijagnozom Aneurysma ACOA.l60.2.Operacija 24.04.2008 Craniotomia osteoppastica reg.pteryonalis.1.dex.Preparatio et clipage aneurysmae ACOA.Doslo je do spontanog ct-om verifikovanog ataka subarahnoidalnog krvarenja.Post operativni tok uredan bez indikacija za daljim neurohirurskim lecenjem u dobrom fizickom i psihickom stanju.Interesuje kakav zivot treba da vodi sto se tice ishrane ,fizickih i seksualnih aktivnosti.Ima 41 godinu i do sada nije imao apsolutno nikakvih zdravstvenih problema.Unapred zahvalna
Odgovoreno: 06. 05. 2008.Poštovana,
u narednom periodu (mesec do tri meseca od operacije, zavisno od preoperativnog psihofizičkog stanja), Vašem suprugu sledi potpuni oporavak uz postepeno povećanje životnih aktivnosti do granice prijatnosti, tako da bude sposban da se u potpunosti posle tok perioda vrati normalnom životu i poslu. S obzirom na dobro psihofizičko stanje na otpustu, mislim da je u konkretnom slučaju dovoljno mesec dana.Normalna ishrana, bez bespotrenog i preteranog fizičkog i psihičkog naprezanja u prvim nedeljama. Postepenost u svemu. Nemojte brinuti, operacijom je izlečen od bolesti zbog koje je operisan. Srdačan pozdrav.
Postovani, Muz mi je prije 15 dana operisao tumor parotidne zlijezde (adenom). Prije 3 dana u pljuvačci mu se pojavila krv. Mozete li nam reci o cemu se radi? Da li se za to treba javiti maksilofacijalnom hirurgu? Unaprijed Vam se zahvaljujem
Odgovoreno: 06. 05. 2008.postovani doktore, javio mi se mali otok sa leve strane, oko ugla vilice, ne vidi se mnogo golim okom ali ga osecam kao otok, tacno kod ugla leve vilice i ispod uha. Moze da se oseti dodirom. Interesuje me zbog cega mi se to pojavilo i da li je potrebno da se obratim lekaru???Unapred zahvalan
Odgovoreno: 06. 05. 2008.Postovani doktore,molim Vas da mi nesto vise kazete o sledecoj dijagnozi:Tu labil oris inferioris.lymph adenopathia colli bill.St post thyreoidectomiam totalis pp.Anophtalmus traumatica oc.sin. Radi se o coveku koji ima 75 godina.Cela povrsina usana je zahvacena necim sto lici na groznicu i sto krvari na najmanji dodir.Ne znam da li je ovo slucaj za Vas, ako nije,molim Vas da prosledite kolegi koji je za ovo nadlezan. Unapred zahvalna na odgovoru.
Odgovoreno: 06. 05. 2008.pochituvan doktore.Ve molam za sovet. 1. Imam 26 godini i pred 6 godini imav parezis facialis. Na vreme se javiv na doktor i sega nemam viidlivi posledici (ustata ne mi se otvora pravilno koga se nasmevnuvam no ne e toa tolku zabelezitelno). no posledno vreme koga odam na stomatolog zabelezuvam deka me boli desnata strana od liceto dodeka ja chuvam otvorena ustata. Dali toa znachi deka nesto se vloshuva deka mozebi a psotari godini bi imala nekoi povidlivi posledici.Dali treba da pijam nekoi tableti ili da posetam fizikalna terapija??? 2. Ve molam isto ako moze da mi kazete zosto jazikot mi e mnogu bel i chuvstvuvam kiselina vo ustata okolu jazikot.?! odnapred blagodarna
Odgovoreno: 06. 05. 2008.Prikazano 90736-90740 od ukupno 95629 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke