Pozdrav svima, vec neko vreme imam HLAMIDIJU u oku, doktor mi je preporucio ecolicin kapi za lokalno unistavanje bakterije, posto u Nisu nigde nema te kapi, znate li gde ima?
Unapred zahvalan.
Ove kapi sadrže antibiotik Eritromicin u obliku rastvora i to bi verovatno bio idealan lek za lokalnu terapiju hlamidijalne infekcije. Ne znam čega ima u Niškim apotekama, ali ukoliko nema ovog leka možete probati sa nekim tetraciklinom u obliku masti, njih ima sigurno. Tetraciklini takođe deluju na hlamidiju ili ponovo konsultujte Vašeg oftalmologa.
Poštovani, želela bih da čujem Vaše mišljenje o leku "
Geladrink forte", koristim ga od skora zbog artroze oba kolena. Imate li ikakva iskustva po ovom pitanju?
Ovaj lek sadrži čitav niz hondroprotektivnih supstancija, što znači da bi teorijski trebalo da štiti,
čuva i pomaže poboljšanju funkcije zglobnih hrskavica. Istovremeno se opisuje i kao lek koji
umanjuje bol, jer osim hrskavica povoljno utiče i na funkciju ostalih zglobnih elemenata, tečnosti, koštanog dela, mekih tkiva i ligamenata. U kojoj je meri delotvoran, jako je teško odgovoriti, jer kao i čitav drugi niz preparata koji su se pojavili u poslednje vreme, nije pravi lek već neka vrsta pomoćnog lekovitog sredstva, pa su i ispitivanja o njegovim efektima skromna.
Imam 50 godina i izmedju ostalog probleme sa kolenima. Na rendenskom snimku je konstatovana pocetna degenerativna promena kolenih artikulacija. Subkortikalna poroza pri bazi paltele, tuberkulama eminencije interkondilarne tibije, rubovi kondila istih, te glava fibula... minimalnija i subhondralna skleroza kondila tibija. Da li je ovo stanje ozbiljno i na koji nacin usporiti proces degeneracije. Kakav stav imate prema pomocnim sredstvima u lecenju kao sto su Nodol ili Joind MD. Imam problema sa zelucem. Da li bih mogla da koristim ta pomocna sredstva i koji je bolji (ukoliko uopste doprinose poboljsanju). Pozdrav.
Nodol je glukozamin sulfat i verovatno je jedan od najreklamiranijih proizvoda za osteortritis. Pripada grupi prirodnih preparata i za njega važi da može poslužiti za regeneraciju zglobnih hrskavica i poboljšanje svojstava zglobne tečnosti. Imajući u vidu da ima malo neželjenih efekata možete pokučati sa njim. Nema velikih kliničkih studija koji bi sva njegova opisana dejstva i potvrdili.
Dosta sam citala o Xanicalu i posto on kako sam shvatila, apsorbije masti iz hrane, zanima me da li ce imati efekta ukoliko se koristi uz dijetu koja se svodi na dosta povrca i jos vise mesa, ali kuvanog i pecenog...gde pretpostavljam da ima jako malo masti... opet u uputstvu pise da ga treba koristiti uz dijetu, sto mi je malo kontradiktorno, pa Vas molim za pomoc... da li ce imati efekta i vredi li kupovati?
Xenical je, danas, jedno od retkih medicinskih u velikoj meri opravdanih sredstava u pokušaju mršavljenja. U moru drugih preparata za koje ne znamo ni šta sadrže ni kako deluju, ovaj je bar manje više poznat. Upravo tako kako ste pretpostavili se i treba koristiti. Dijeta sa puno proteina i voća i povrća, uz sportske aktivnosti i rezultati će biti dobri.
Poštovani doktore, suprug mi ima 31 godinu i u januaru ove godine mu je dijagnosticirana hronična pala bubrega, kad je slučajno otkrio visok pritisak. Nikad nije osjećao nikakve tegobe. Sad izgleda jako dobro, nikad nije imao otoke. Poslednji nalazi su: Urea 18.5., kreatinin (S) 434, kreatinin (U) 10,2, Urati (S) 372, kreatinin klirens 0.27 ml/s, diureza 2,15, proteini (U) 1,07. Svi navedeni nalazi su većinom u prethodnim analizama bili lošiji nego ovi gore navedeni, sem kreatinin klirensa, pa me to malo zabrinjava. Njegov nefrolog mu tvrdi da treba strpljenja i da je to borba na duge staze u liječenju.
Samo da napomenem koristi terapiju od svog nefrologa za pritisak koji je sanirao i prima Rekormon jednom sedmično i jako je disciplinovan u ishrani.
Molim Vas da mi odgovorite koliko je moguće dugo da drži ovakve nalaze da ne bi došao do dijalize ili transplatacije, pošto je jako mlad .
Hvala unaprijed
Teško je odgovoriti na Vaše pitanje precizno, tim pre što se ne vidi iz pisma o kojoj hroničnoj upali se radi, ali je verovatno to neka glomerulopatija. Inače Vaš suprug, nažalost ima hroničnu bubrežnu slabost, koja je u u četvtrom stadijumu i koja zahteva redovno praćenje od strane nefrologa, redovnu terapiju i lečenje hipertenzije i primenu hipo-proteinskog režima ishrane, izbegavanje nefrotoksičnih lekova i kada za to bude vreme, postavljanje A-V fistule za dijalizu ili planirati predijaliznu transplantaciju bubrega. Nažalost, smatram da će mu kroz izvestan vremenski period biti potrebna dijaliza i/ili transplantacija bubrega, a kada tačno to Vam niko ne može precizno reći, ali će sigurno to biti potrebno. Ipak, ne treba očajavati zbog toga, pošto se i sa tim može kvalitetno živeti.
Pozdrav svima, vec neko vreme imam HLAMIDIJU u oku, doktor mi je preporucio ecolicin kapi za lokalno unistavanje bakterije, posto u Nisu nigde nema te kapi, znate li gde ima? Unapred zahvalan.
Odgovoreno: 12. 09. 2008.Ove kapi sadrže antibiotik Eritromicin u obliku rastvora i to bi verovatno bio idealan lek za lokalnu terapiju hlamidijalne infekcije. Ne znam čega ima u Niškim apotekama, ali ukoliko nema ovog leka možete probati sa nekim tetraciklinom u obliku masti, njih ima sigurno. Tetraciklini takođe deluju na hlamidiju ili ponovo konsultujte Vašeg oftalmologa.
Poštovani, želela bih da čujem Vaše mišljenje o leku " Geladrink forte", koristim ga od skora zbog artroze oba kolena. Imate li ikakva iskustva po ovom pitanju?
Odgovoreno: 12. 09. 2008.Ovaj lek sadrži čitav niz hondroprotektivnih supstancija, što znači da bi teorijski trebalo da štiti, čuva i pomaže poboljšanju funkcije zglobnih hrskavica. Istovremeno se opisuje i kao lek koji umanjuje bol, jer osim hrskavica povoljno utiče i na funkciju ostalih zglobnih elemenata, tečnosti, koštanog dela, mekih tkiva i ligamenata. U kojoj je meri delotvoran, jako je teško odgovoriti, jer kao i čitav drugi niz preparata koji su se pojavili u poslednje vreme, nije pravi lek već neka vrsta pomoćnog lekovitog sredstva, pa su i ispitivanja o njegovim efektima skromna.
Imam 50 godina i izmedju ostalog probleme sa kolenima. Na rendenskom snimku je konstatovana pocetna degenerativna promena kolenih artikulacija. Subkortikalna poroza pri bazi paltele, tuberkulama eminencije interkondilarne tibije, rubovi kondila istih, te glava fibula... minimalnija i subhondralna skleroza kondila tibija. Da li je ovo stanje ozbiljno i na koji nacin usporiti proces degeneracije. Kakav stav imate prema pomocnim sredstvima u lecenju kao sto su Nodol ili Joind MD. Imam problema sa zelucem. Da li bih mogla da koristim ta pomocna sredstva i koji je bolji (ukoliko uopste doprinose poboljsanju). Pozdrav.
Odgovoreno: 12. 09. 2008.Nodol je glukozamin sulfat i verovatno je jedan od najreklamiranijih proizvoda za osteortritis. Pripada grupi prirodnih preparata i za njega važi da može poslužiti za regeneraciju zglobnih hrskavica i poboljšanje svojstava zglobne tečnosti. Imajući u vidu da ima malo neželjenih efekata možete pokučati sa njim. Nema velikih kliničkih studija koji bi sva njegova opisana dejstva i potvrdili.
Dosta sam citala o Xanicalu i posto on kako sam shvatila, apsorbije masti iz hrane, zanima me da li ce imati efekta ukoliko se koristi uz dijetu koja se svodi na dosta povrca i jos vise mesa, ali kuvanog i pecenog...gde pretpostavljam da ima jako malo masti... opet u uputstvu pise da ga treba koristiti uz dijetu, sto mi je malo kontradiktorno, pa Vas molim za pomoc... da li ce imati efekta i vredi li kupovati?
Odgovoreno: 12. 09. 2008.Xenical je, danas, jedno od retkih medicinskih u velikoj meri opravdanih sredstava u pokušaju mršavljenja. U moru drugih preparata za koje ne znamo ni šta sadrže ni kako deluju, ovaj je bar manje više poznat. Upravo tako kako ste pretpostavili se i treba koristiti. Dijeta sa puno proteina i voća i povrća, uz sportske aktivnosti i rezultati će biti dobri.
Poštovani doktore, suprug mi ima 31 godinu i u januaru ove godine mu je dijagnosticirana hronična pala bubrega, kad je slučajno otkrio visok pritisak. Nikad nije osjećao nikakve tegobe. Sad izgleda jako dobro, nikad nije imao otoke. Poslednji nalazi su: Urea 18.5., kreatinin (S) 434, kreatinin (U) 10,2, Urati (S) 372, kreatinin klirens 0.27 ml/s, diureza 2,15, proteini (U) 1,07. Svi navedeni nalazi su većinom u prethodnim analizama bili lošiji nego ovi gore navedeni, sem kreatinin klirensa, pa me to malo zabrinjava. Njegov nefrolog mu tvrdi da treba strpljenja i da je to borba na duge staze u liječenju. Samo da napomenem koristi terapiju od svog nefrologa za pritisak koji je sanirao i prima Rekormon jednom sedmično i jako je disciplinovan u ishrani. Molim Vas da mi odgovorite koliko je moguće dugo da drži ovakve nalaze da ne bi došao do dijalize ili transplatacije, pošto je jako mlad . Hvala unaprijed
Odgovoreno: 12. 09. 2008.Teško je odgovoriti na Vaše pitanje precizno, tim pre što se ne vidi iz pisma o kojoj hroničnoj upali se radi, ali je verovatno to neka glomerulopatija. Inače Vaš suprug, nažalost ima hroničnu bubrežnu slabost, koja je u u četvtrom stadijumu i koja zahteva redovno praćenje od strane nefrologa, redovnu terapiju i lečenje hipertenzije i primenu hipo-proteinskog režima ishrane, izbegavanje nefrotoksičnih lekova i kada za to bude vreme, postavljanje A-V fistule za dijalizu ili planirati predijaliznu transplantaciju bubrega. Nažalost, smatram da će mu kroz izvestan vremenski period biti potrebna dijaliza i/ili transplantacija bubrega, a kada tačno to Vam niko ne može precizno reći, ali će sigurno to biti potrebno. Ipak, ne treba očajavati zbog toga, pošto se i sa tim može kvalitetno živeti.
Prikazano 86436-86440 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke