Dragi doktore.
Moja majka je 70 godina, jeste bolesna 15 god od visokog krvnog pritiska i 10 godina od Diabeta mellitusa tip II i svaki dan uzima terapiju. Pre 3 meseca imala je bolove na levoj strani, odmah iznad rebarnog luka koje se sirili do sredine umbilikusa. Bolovi su bili veoma jaki. Doktori su mislili da se radi o Herpes Zosteru, ali posle analize nije data dg. Odmah ispod koze su palpirani neki tvrdi reznjevi. Ovi bolovi, uprkos veoma jake analgetske terapije, zaostali su. (Uzeo i Trodon, Dexason i druge analgetike.
Posle nedelju dana, ista bol pocela na desnoj strani iznad rebarnog luka do epigastriuma, bolovi kao seckanje, pecenje. U jednoj Klinici uradeni lab analize (normalne), Urina (normal), Magnentna Rezonaca abdomena i kicme RTG kicme (Vidljive promena starosti).
Medutim, uprkos svemu ona 4 nedelje ima jake bolove, iako uzima analgetike, anestetike lokalno i kortikosteroide, bol nikako da prestane.
Cekamo Vas odgovor.
Poštovani,
uradite eho abdomena, u slučaju negativnog nalaza neophodna je gastroskopija. Neka majka uzima uz kortikosteride na pun želudac i lekove iz grupe inhibitoraprotonske pumpe.
Pozdrav
Imam peckanje sa leve strane pupka i ponekad je praceno sa bolovima sa leve strane kod kuka. Radio sam gastroskopiju i konstatovan mi je hronican gastritis. Pijem controloc,
sinoc sam bas imao jake bolove sa te leve strane stomaka,
stalno sam naduven i tesko mi je da izbacujem gasove. Sto se tice krvne slike, radio sam pre mesec dana: holesterol mi je 5.8 hdl ok, ldl 4, ukupan bilirubin mi je bio 27. Molim za pomoc
Poštovani,
treba isključiti pesak u levom bubregu. U slučaju negativnog nalaza najverovatnije da se radi o funkcionalnom oboljenju debelog creva. Uradite i kolonoskopiju za svaki slučaj.
Pozdrav
Postovani doktore, imam neku mucninu u stomaku i u stolici dosta sluzi ili gnoj ne znam sta je samo vidim da nesto ima. Ponekad mi je stolica normalna, a nekad kasasta i nekad imam nagon za povracanjem. Uradio ultra zvuk i on je dobar. Suva su mi usta stalno i dobijam neku vrtoglavicu, a pritisak zna da mi bude 100/85 i imam krcanje u crevima. Molim za savjet, jer da gutam sondu nisam mogao, a pluvacka zna da mi buda bijela ko sir. Da li je to nesto opasno, a bolova nesto posebno i nemam i kad imam u glavnom je to blagi bol i to rijetko i to je bol gore, pri samom vrhu ispod rebara, po sredini. HVALA
Poštovani,
najpre uradite pregled stolice na bakterije, gljivice i parazite, pa mi se javite. U zavisnosti od nalaza dolazi u obzir da se radi kolonoskopija.
Pozdrav
Imam 30 godina, radila sam nalaze krvi, a rezultati su: SE 28 ( nakon prvog sata), monociti 13.7%, neutrofili 42.9% i PCT 2.07mL/L, ostalo je sve uredu. Dobila sam i nalaze jetrinih enzima (mozda to nije Vasa uza specijalnost, ali bih Vas pitala i to) na kojem mi je vrijednost ALT 38U/L(0-36) i LD 218 U/L (230-460) ostalo je u granicama. Unaprijed hvala na odgovoru.
Poštovani,
obavezno uradite pregled debelog creva, u zavisnosti da li imate više od 45 godina ili ne, kolonoskopiju ili rektoskopiju. Dolaze u obzir hemoroidi, ili zapaljenska bolest creva ili tumorska patologija.
Pozdrav
Dragi doktore. Moja majka je 70 godina, jeste bolesna 15 god od visokog krvnog pritiska i 10 godina od Diabeta mellitusa tip II i svaki dan uzima terapiju. Pre 3 meseca imala je bolove na levoj strani, odmah iznad rebarnog luka koje se sirili do sredine umbilikusa. Bolovi su bili veoma jaki. Doktori su mislili da se radi o Herpes Zosteru, ali posle analize nije data dg. Odmah ispod koze su palpirani neki tvrdi reznjevi. Ovi bolovi, uprkos veoma jake analgetske terapije, zaostali su. (Uzeo i Trodon, Dexason i druge analgetike. Posle nedelju dana, ista bol pocela na desnoj strani iznad rebarnog luka do epigastriuma, bolovi kao seckanje, pecenje. U jednoj Klinici uradeni lab analize (normalne), Urina (normal), Magnentna Rezonaca abdomena i kicme RTG kicme (Vidljive promena starosti). Medutim, uprkos svemu ona 4 nedelje ima jake bolove, iako uzima analgetike, anestetike lokalno i kortikosteroide, bol nikako da prestane. Cekamo Vas odgovor.
Odgovoreno: 12. 09. 2008.Poštovani,
uradite eho abdomena, u slučaju negativnog nalaza neophodna je gastroskopija. Neka majka uzima uz kortikosteride na pun želudac i lekove iz grupe inhibitoraprotonske pumpe.
Pozdrav
Imam peckanje sa leve strane pupka i ponekad je praceno sa bolovima sa leve strane kod kuka. Radio sam gastroskopiju i konstatovan mi je hronican gastritis. Pijem controloc, sinoc sam bas imao jake bolove sa te leve strane stomaka, stalno sam naduven i tesko mi je da izbacujem gasove. Sto se tice krvne slike, radio sam pre mesec dana: holesterol mi je 5.8 hdl ok, ldl 4, ukupan bilirubin mi je bio 27. Molim za pomoc
Odgovoreno: 12. 09. 2008.Poštovani,
treba isključiti pesak u levom bubregu. U slučaju negativnog nalaza najverovatnije da se radi o funkcionalnom oboljenju debelog creva. Uradite i kolonoskopiju za svaki slučaj.
Pozdrav
Postovani doktore, imam neku mucninu u stomaku i u stolici dosta sluzi ili gnoj ne znam sta je samo vidim da nesto ima. Ponekad mi je stolica normalna, a nekad kasasta i nekad imam nagon za povracanjem. Uradio ultra zvuk i on je dobar. Suva su mi usta stalno i dobijam neku vrtoglavicu, a pritisak zna da mi bude 100/85 i imam krcanje u crevima. Molim za savjet, jer da gutam sondu nisam mogao, a pluvacka zna da mi buda bijela ko sir. Da li je to nesto opasno, a bolova nesto posebno i nemam i kad imam u glavnom je to blagi bol i to rijetko i to je bol gore, pri samom vrhu ispod rebara, po sredini. HVALA
Odgovoreno: 12. 09. 2008.Poštovani,
najpre uradite pregled stolice na bakterije, gljivice i parazite, pa mi se javite. U zavisnosti od nalaza dolazi u obzir da se radi kolonoskopija.
Pozdrav
Imam 30 godina, radila sam nalaze krvi, a rezultati su: SE 28 ( nakon prvog sata), monociti 13.7%, neutrofili 42.9% i PCT 2.07mL/L, ostalo je sve uredu. Dobila sam i nalaze jetrinih enzima (mozda to nije Vasa uza specijalnost, ali bih Vas pitala i to) na kojem mi je vrijednost ALT 38U/L(0-36) i LD 218 U/L (230-460) ostalo je u granicama. Unaprijed hvala na odgovoru.
Odgovoreno: 12. 09. 2008.Poštovana,
nalaze ne upućuju ninašta posebno. Uz laboratoriju neophodno je znati ima li i kakve su subjektivne smetnje.
Pozdrav
Imam svakodnevnu stolicu sa izlivom krvi. Koja je bolest u pitanju? Imam 22 god.
Odgovoreno: 12. 09. 2008.Poštovani,
obavezno uradite pregled debelog creva, u zavisnosti da li imate više od 45 godina ili ne, kolonoskopiju ili rektoskopiju. Dolaze u obzir hemoroidi, ili zapaljenska bolest creva ili tumorska patologija.
Pozdrav
Prikazano 86431-86435 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke