Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Dragi doktore. Moja majka je 70 godina, jeste bolesna 15 god od visokog krvnog pritiska i 10 godina od Diabeta mellitusa tip II i svaki dan uzima terapiju. Pre 3 meseca imala je bolove na levoj strani, odmah iznad rebarnog luka koje se sirili do sredine umbilikusa. Bolovi su bili veoma jaki. Doktori su mislili da se radi o Herpes Zosteru, ali posle analize nije data dg. Odmah ispod koze su palpirani neki tvrdi reznjevi. Ovi bolovi, uprkos veoma jake analgetske terapije, zaostali su. (Uzeo i Trodon, Dexason i druge analgetike. Posle nedelju dana, ista bol pocela na desnoj strani iznad rebarnog luka do epigastriuma, bolovi kao seckanje, pecenje. U jednoj Klinici uradeni lab analize (normalne), Urina (normal), Magnentna Rezonaca abdomena i kicme RTG kicme (Vidljive promena starosti). Medutim, uprkos svemu ona 4 nedelje ima jake bolove, iako uzima analgetike, anestetike lokalno i kortikosteroide, bol nikako da prestane. Cekamo Vas odgovor.

    Odgovoreno: 12. 09. 2008.
    • Poštovani,
      uradite eho abdomena, u slučaju negativnog nalaza neophodna je gastroskopija. Neka majka uzima uz kortikosteride na pun želudac i lekove iz grupe inhibitoraprotonske pumpe.
      Pozdrav

  1. Imam peckanje sa leve strane pupka i ponekad je praceno sa bolovima sa leve strane kod kuka. Radio sam gastroskopiju i konstatovan mi je hronican gastritis. Pijem controloc, sinoc sam bas imao jake bolove sa te leve strane stomaka, stalno sam naduven i tesko mi je da izbacujem gasove. Sto se tice krvne slike, radio sam pre mesec dana: holesterol mi je 5.8 hdl ok, ldl 4, ukupan bilirubin mi je bio 27. Molim za pomoc

    Odgovoreno: 12. 09. 2008.
    • Poštovani,
      treba isključiti pesak u levom bubregu. U slučaju negativnog nalaza najverovatnije da se radi o funkcionalnom oboljenju debelog creva. Uradite i kolonoskopiju za svaki slučaj.
      Pozdrav

  1. Postovani doktore, imam neku mucninu u stomaku i u stolici dosta sluzi ili gnoj ne znam sta je samo vidim da nesto ima. Ponekad mi je stolica normalna, a nekad kasasta i nekad imam nagon za povracanjem. Uradio ultra zvuk i on je dobar. Suva su mi usta stalno i dobijam neku vrtoglavicu, a pritisak zna da mi bude 100/85 i imam krcanje u crevima. Molim za savjet, jer da gutam sondu nisam mogao, a pluvacka zna da mi buda bijela ko sir. Da li je to nesto opasno, a bolova nesto posebno i nemam i kad imam u glavnom je to blagi bol i to rijetko i to je bol gore, pri samom vrhu ispod rebara, po sredini. HVALA

    Odgovoreno: 12. 09. 2008.
    • Poštovani,
      najpre uradite pregled stolice na bakterije, gljivice i parazite, pa mi se javite. U zavisnosti od nalaza dolazi u obzir da se radi kolonoskopija.
      Pozdrav

  1. Imam 30 godina, radila sam nalaze krvi, a rezultati su: SE 28 ( nakon prvog sata), monociti 13.7%, neutrofili 42.9% i PCT 2.07mL/L, ostalo je sve uredu. Dobila sam i nalaze  jetrinih enzima (mozda to nije Vasa uza specijalnost, ali bih Vas pitala i to) na kojem mi je vrijednost ALT 38U/L(0-36) i LD 218 U/L (230-460) ostalo je u granicama. Unaprijed hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 12. 09. 2008.
    • Poštovana,
      nalaze ne upućuju ninašta posebno. Uz laboratoriju neophodno je znati ima li i kakve su subjektivne smetnje.
      Pozdrav

  1. Imam svakodnevnu stolicu sa izlivom krvi. Koja je bolest u pitanju? Imam 22 god.

    Odgovoreno: 12. 09. 2008.
    • Poštovani,
      obavezno uradite pregled debelog creva, u zavisnosti da li imate više od 45 godina ili ne, kolonoskopiju ili rektoskopiju. Dolaze u obzir hemoroidi, ili zapaljenska bolest creva ili tumorska patologija.
      Pozdrav

Prikazano 86431-86435 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460