Poštovami doktore,
bolujem od
angine pectoris de novo i od
reumatoidnog artritisa. Zbog
bolova u zglobovima pijem
diklofenak od 100 mg ujutro i uveče, da bih mogao normalno funkcionisati. Da li diklofenak utiče i na smanjenje
anginoznog bola u grudima, kako bih imao jasniju predstavu kada treba da stavim
nitroglicerin pod jezik.
Hvala
Poštovani,
Napipala sam nekakvu
kvržicu veličine graška između
velikih i malih usana, ne boli me i čini mi se da izgleda pomalo
plavičasto. Nedavno sam bila na
ginekološkom ultrazvučnom pregledu, sve izgledalo normalno, očekujem jos rezultat
papa testa. Da li se radi o nečem ozbiljnom i šta treba da preduzmem?
Hvala na odgovoru
Poštovana,
Treba da se javite
ginekologu na običan
pregled da bi video da li se radi o
kondilomu,
bartolinijevoj žlezdi ili
upali korena dlake.
Pozdrav.
Poštovani,
imam problem sa
rekurentnom candidom (
vaginalno) već dugi niz godina i u lečenju sam koristila:
canesten,
nistatin,
polyginax,
diflucan, kao i
lactogin, dok
lactovag nisam uspela da nađem u našim
apotekama (Podgorica), već samo b
alance activ vaginalni gel, za koji su mi rekli da ima sličnu funkciju (utiče na
kiselost). Međutim i pored sve te
terapije candida se ponovo vraća. Imam 34 godine i lečio se i partner istovremeno. Nedavno mi je otkrivena "
ranica" na
grliću, a svi nalazi (
brisevi) i
papa test su uredni, izuzev stalno prisutne candide (nema je jedino neposredno nakon terapije). Zanima me da li candida koja ovako dugo traje može biti razlog za ranicu na grliću i kako da je izlečim (candidu) kad sva poznata terapija uključujući i
probiotsku ne daje efekat?
Unapred vam hvala.
Poštovana,
Dugotrajna
upala rodnice može dovesti do nastanka
ranice na grliću materice. Moja vam je preporuka da ispitate da li
kandidijaza postoji još negde u vašem organizmu, pa uzmite
perianalni bris i dajte
stolicu na kandidijazu, ispitajte i
nalaz urina na
kandidu.
Pozdrav.
Poštovani,
Koristim
lamiktal doza 100 i 100mg, a sada se isključuje i trenutno sam na 25 i 25 mg. Nisam
epileptičar, privatno su
doktori to potvrdili, imala sam samo jedan napad izazvan
temperaturom i odmah mi je uvedena
terapija. To je bilo pre 3 godine. Od kako smanjujem dozu, osećam
depresiju,
bezvoljnost,
previše razmišljam iako ne želim, a ponekad mi
mozak potpuno
blokira,
izgubim koncentraciju na momente. Ima li to veze sa tom terapijom, da li tako deluje taj lek kad se isključuje. I možete li mi objasniti šta znaci
preosetljivost dela mozga, to mi je doktorka jednom prilikom rekla da imam.
Hvala
Poštovana,
Nema veze sa tom
terapijom i
smanjenjem doze, verovatno se radi o potpuno
psihičkoj reakciji. Dešava se da e
lektrična aktivnost u nekim delovima mozga nekada bude povećana pa je neophodno da se neko vreme piju ovi lekovi.
Pozdrav
bolujem od angine pectoris de novo i od reumatoidnog artritisa. Zbog bolova u zglobovima pijem diklofenak od 100 mg ujutro i uveče, da bih mogao normalno funkcionisati. Da li diklofenak utiče i na smanjenje anginoznog bola u grudima, kako bih imao jasniju predstavu kada treba da stavim nitroglicerin pod jezik.
Hvala
diklofenak uglavnom ne utiče, tako da ako se desi anginozni bol znaćete o čemu se radi.
Pozdrav
Pijem statine za snižavanje holesterola. Da li smem da pijem alkohol?
Hvala
Alhohol možete piti malo i povremeno, ne stalno i ne previše.
Pozdrav
Napipala sam nekakvu kvržicu veličine graška između velikih i malih usana, ne boli me i čini mi se da izgleda pomalo plavičasto. Nedavno sam bila na ginekološkom ultrazvučnom pregledu, sve izgledalo normalno, očekujem jos rezultat papa testa. Da li se radi o nečem ozbiljnom i šta treba da preduzmem?
Hvala na odgovoru
Treba da se javite ginekologu na običan pregled da bi video da li se radi o kondilomu, bartolinijevoj žlezdi ili upali korena dlake.
Pozdrav.
imam problem sa rekurentnom candidom ( vaginalno) već dugi niz godina i u lečenju sam koristila: canesten, nistatin, polyginax, diflucan, kao i lactogin, dok lactovag nisam uspela da nađem u našim apotekama (Podgorica), već samo b alance activ vaginalni gel, za koji su mi rekli da ima sličnu funkciju (utiče na kiselost). Međutim i pored sve te terapije candida se ponovo vraća. Imam 34 godine i lečio se i partner istovremeno. Nedavno mi je otkrivena " ranica" na grliću, a svi nalazi ( brisevi) i papa test su uredni, izuzev stalno prisutne candide (nema je jedino neposredno nakon terapije). Zanima me da li candida koja ovako dugo traje može biti razlog za ranicu na grliću i kako da je izlečim (candidu) kad sva poznata terapija uključujući i probiotsku ne daje efekat?
Unapred vam hvala.
Dugotrajna upala rodnice može dovesti do nastanka ranice na grliću materice. Moja vam je preporuka da ispitate da li kandidijaza postoji još negde u vašem organizmu, pa uzmite perianalni bris i dajte stolicu na kandidijazu, ispitajte i nalaz urina na kandidu.
Pozdrav.
Koristim lamiktal doza 100 i 100mg, a sada se isključuje i trenutno sam na 25 i 25 mg. Nisam epileptičar, privatno su doktori to potvrdili, imala sam samo jedan napad izazvan temperaturom i odmah mi je uvedena terapija. To je bilo pre 3 godine. Od kako smanjujem dozu, osećam depresiju, bezvoljnost, previše razmišljam iako ne želim, a ponekad mi mozak potpuno blokira, izgubim koncentraciju na momente. Ima li to veze sa tom terapijom, da li tako deluje taj lek kad se isključuje. I možete li mi objasniti šta znaci preosetljivost dela mozga, to mi je doktorka jednom prilikom rekla da imam.
Hvala
Nema veze sa tom terapijom i smanjenjem doze, verovatno se radi o potpuno psihičkoj reakciji. Dešava se da e lektrična aktivnost u nekim delovima mozga nekada bude povećana pa je neophodno da se neko vreme piju ovi lekovi.
Pozdrav
Prikazano 74091-74095 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke