Molim vas,
Da li je strašno ako na prvom pregledu u 8-oj nedelji ginekolog kaže da je
gestacijski mešak nepravilnog oblika, da su prisutne srčane radnje i pokreti ploda?
Unapred hvala!
Poštovana,
Iz ovoga što ste napisali ne vidi se da li ima
akcija i pokreta ploda. To se posebno notira u nalazu. To što je mešak nepravilan zahteva praćenje.
Pozdrav.
Poštovana,
Pošto Vam se registruje sa (
srčana akcija) i pp (
pokreti ploda) mislim da ne bi trebalo da bude problema. Verovatno vam je lekar dao neku terapiju zbog
nepravilnosti meška.
Pozdrav.
Draga doktorka,
Zbog
povišenog prolaktina sam uradila mr hipofize i dijagnoza je
microadenom 3,5mm pijem
bromokriptin 7,5mg dnevno dobro se osećam. Sledeću mr trebam uraditi Avgusta pa me interesuje da li sa tom dijagnozom smem planirati trudnoću.
Unapred zahvalna za brzi odgovor.
Poštovana,
Pre god. dana sam operisala
endometriozu i od tada, tačnije dana kada sam čula da idem na operaciju, nemam mira. Sada posle svega, ja ne mogu da zatrudnim, a vide se i
ciste koje na svu sreću prsnu. Imam užasan strah da se to ne vrati i svesna sam toga da u ovakvom trenutku nema ništa od
trudnoće. Već par dana svake noći se ubijam od plakanja i prosto ne znam šta da radim. Šta mi savetujete?
Hvala unapred.
Poštovana,
Ostanite trudni. Najbolji lek za endometriozu je
trudnoća. Devet meseci je dovoljno da
endometriotične ćelije usled izostanka ciklusa uginu i da se rešite problema. Ovo je naravno pod uslovom da ne koristite neku dodatnu terapiju po operaciji.
Pozdrav.
Da li je strašno ako na prvom pregledu u 8-oj nedelji ginekolog kaže da je gestacijski mešak nepravilnog oblika, da su prisutne srčane radnje i pokreti ploda?
Unapred hvala!
Iz ovoga što ste napisali ne vidi se da li ima akcija i pokreta ploda. To se posebno notira u nalazu. To što je mešak nepravilan zahteva praćenje.
Pozdrav.
Da li je nepravilan gestacijski mesak sa sa+ i pp+ u osmoj nedelji trudnoće veliki razlog za brigu? Unapred hvala!
Pošto Vam se registruje sa ( srčana akcija) i pp ( pokreti ploda) mislim da ne bi trebalo da bude problema. Verovatno vam je lekar dao neku terapiju zbog nepravilnosti meška.
Pozdrav.
Zbog povišenog prolaktina sam uradila mr hipofize i dijagnoza je microadenom 3,5mm pijem bromokriptin 7,5mg dnevno dobro se osećam. Sledeću mr trebam uraditi Avgusta pa me interesuje da li sa tom dijagnozom smem planirati trudnoću.
Unapred zahvalna za brzi odgovor.
Ukoliko se adenom smanji i normalizuje nivo prolaktina možete planirati trudnoću.
Pozdrav.
Progesteron mi je drugog dana ciklusa bio 112, a 21. Dana 115. Šta da radim, kome da se obratim i šta može da bude uzrok?
Hvala unapred.
Javite se svom lekaru, možda imate neku luteinsku cistu.
Pozdrav.
Pre god. dana sam operisala endometriozu i od tada, tačnije dana kada sam čula da idem na operaciju, nemam mira. Sada posle svega, ja ne mogu da zatrudnim, a vide se i ciste koje na svu sreću prsnu. Imam užasan strah da se to ne vrati i svesna sam toga da u ovakvom trenutku nema ništa od trudnoće. Već par dana svake noći se ubijam od plakanja i prosto ne znam šta da radim. Šta mi savetujete?
Hvala unapred.
Ostanite trudni. Najbolji lek za endometriozu je trudnoća. Devet meseci je dovoljno da endometriotične ćelije usled izostanka ciklusa uginu i da se rešite problema. Ovo je naravno pod uslovom da ne koristite neku dodatnu terapiju po operaciji.
Pozdrav.
Prikazano 73916-73920 od ukupno 95632 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke