Dragi dr,
mislim da niste dobro razumeli moje pitanje. Bilo je u vezi leka
vestibo kojeg sam teško podnosila, a da li postoji neki drugi lek zbog loših nus pojava koje sam imala. Produžena mi je terapija još 3 meseca samo dupla doza. Šta mislite o
stugeronu? Znam da se
otoskleroza leči
operacijom, ali meni je cilj da se zaustavi
šuštanje u ušima. A sada evo vam moji rezultati što se tiče sluha: "stimulacijom desnog uva max jačinom klika od 100 db registrovani su slabije oblikovani odgovori, kraćih latencija petog talasa i intertalasne latencije prvog do petog, ali su bolje morfologije u odnosu na prethodni nalaz. Stimulacije levog uva klikom jačine 80db registrovani su prvi i peti talas produženih latenci i nižih amplituda, a pri stimulaciji jačine klika od 85db latenca prvog i petog talasa se skraćuje. Nalaz i dalje pokazuje
senzo-neuralnu gluvoću deno i
konduktivno levo. Th:
vestibo 16mg 2x1,
tanakan 3x1,
stugeron 1 uveče. Imam 42 godine. Molim da mi sada adekvatno odgovorite šta mislite o ovom vestibu? Ja ga teško podnosim, zato sam vas pitala da li postoji neki drugi lek umesto njega zbog šuštanja u ušima.
Hvala vam.
Poštovana, tinitus je najčešće posledica
senzori neuralnog oštećenja sluha ali i
otoskleroze. Što se tiče lekova, s obzirom da podnostie
stugeron možete da uzimate njega ili eventualno
urutal, naravno u kombinaciji sa
tanakanom.
Pozdrav
Poštovani,
Moja devojčica (stara 5god.) ima česte
upale ušiju, lekar joj obično daje
panklav išli smo i na
orl i sve je bilo ok. Međutim poslednji put pre dve nedelje desilo se isto upala oba uha,
visoka tem. ali kad je zovnem malo tiše ona me ne čuje. Da li
sekret može tako da zapuši uši da ne čuje? I šta da radim? Taman smo zakazali pregled orl ali je dobila
boginje.
Unapred hvala
Poštovana,
mesec dana posle
boginja treba da uradite
timpanometriju /pregled sluha/ i posle toga, najverovatnije i
operaciju trećeg krajnika sa ugradnjom
cevčica u
bubne opne.
Oštećenje sluha ove vrste je privremeno, nestahe posle operacije i ne ostavlja nikakve posledice.
Pozdrav
Poštovani,
Ne znam kome da se obratim, pa se obraćam vama u nadi da ćete mi odgovoriti. Radi se o tome da u
glavi i
ušima osećam svoj
puls i neko
strujanje ili vazduha ili krvi. O čemu se radi? To najviše osetim pri
okretanju glave, pri čučanju i pri malim
naporima, čak i kad pijem vodu ili kad po neki put zapalim cigaretu. Da li je u pitanju neka
cirkulacija u glavi.
Krvna slika je u redu. Radila sam
kolor dopler vratnih žila ali sa prednje strane i to je uredu.
Krvni pritisak normalan130/90 a zna neki put da bude veći ili niži, znači neujednačen. Bila sam i na
fizikalne terapije. Pijem
vestibo zbog
tinitusa. Molim vas objasnite mi šta može biti uzrok tim mojim pulsiranjima i strujanjima u glavi. To mi jako smeta. Inače imam 42 godine.
Hvala.
Poštovana,
treba da uradite
kolor dopler krvnih sudova zadnje strane
vrata,
rtg vratne kičme i da često merite
pritisak i eventualno posetite
kardiologa.
Pozdrav
Poštovani,
Moj suprug je pre dve godine
operisao aneurizmu (izliv krvi u glavi), sada je dobro, posledice nisu vidljive ali ja se bojim. Kako dalje?
Hvala!!
Poštovani,
Verovatno ste preživeli
traumatičan period
kada je suprug imao krvarenje. Naravno da se bojite da se takva stvar
ne ponovi. Operacija aneurizme podrazumeva, u većini slučajeva, njeno
isključivanje iz cirkulacije da bi se, baš,
sprečila nova krvarenja.
Pitajte hirurga koji ga je operisao da li je to urađeno. Ako jeste i
ako vaš suprug nema drugih aneurizmi ova bolest ne predstavlja opasnost
za njega veću nego za bilo koga drugog. Mislim da se
informisanjem o
bolesti najbolje
leči strah od nje. Ja sam o aneurizmama moždane
cirkulacije pisao na strani www.neurohirurgija.in.rs
Pozdrav.
Poštovani,
Kako se leče
popucali kapilari na nogama i da li preporučujete neki
konkretan tretman na nekoj klinici...? Vidim da se u kozmetičkim salonima hvale nekom ipl metodom....
Hvala unapred.
Poštovana,
Prošireni kapilari mogu da se
jave u različitom intenzitetu. Ukoliko su diskretni mogu se pokušati neke relativno jednostavnije metode (radiotalasi, elektrokauterizacija). Ukoliko su izraženi, treba pogledati da se ne radi o
početnim znacima venske insuficijencije (proširenim venama). Ostale terapijske procedure uključuju i
ipl, sklerozaciju i tretman laserom kao najsavremeniji. Savetujem vam da se za ove tretmane obratite lekaru.
Pozdrav
mislim da niste dobro razumeli moje pitanje. Bilo je u vezi leka vestibo kojeg sam teško podnosila, a da li postoji neki drugi lek zbog loših nus pojava koje sam imala. Produžena mi je terapija još 3 meseca samo dupla doza. Šta mislite o stugeronu? Znam da se otoskleroza leči operacijom, ali meni je cilj da se zaustavi šuštanje u ušima. A sada evo vam moji rezultati što se tiče sluha: "stimulacijom desnog uva max jačinom klika od 100 db registrovani su slabije oblikovani odgovori, kraćih latencija petog talasa i intertalasne latencije prvog do petog, ali su bolje morfologije u odnosu na prethodni nalaz. Stimulacije levog uva klikom jačine 80db registrovani su prvi i peti talas produženih latenci i nižih amplituda, a pri stimulaciji jačine klika od 85db latenca prvog i petog talasa se skraćuje. Nalaz i dalje pokazuje senzo-neuralnu gluvoću deno i konduktivno levo. Th: vestibo 16mg 2x1, tanakan 3x1, stugeron 1 uveče. Imam 42 godine. Molim da mi sada adekvatno odgovorite šta mislite o ovom vestibu? Ja ga teško podnosim, zato sam vas pitala da li postoji neki drugi lek umesto njega zbog šuštanja u ušima.
Hvala vam.
tinitus je najčešće posledica senzori neuralnog oštećenja sluha ali i otoskleroze. Što se tiče lekova, s obzirom da podnostie stugeron možete da uzimate njega ili eventualno urutal, naravno u kombinaciji sa tanakanom.
Pozdrav
Moja devojčica (stara 5god.) ima česte upale ušiju, lekar joj obično daje panklav išli smo i na orl i sve je bilo ok. Međutim poslednji put pre dve nedelje desilo se isto upala oba uha, visoka tem. ali kad je zovnem malo tiše ona me ne čuje. Da li sekret može tako da zapuši uši da ne čuje? I šta da radim? Taman smo zakazali pregled orl ali je dobila boginje.
Unapred hvala
mesec dana posle boginja treba da uradite timpanometriju /pregled sluha/ i posle toga, najverovatnije i operaciju trećeg krajnika sa ugradnjom cevčica u bubne opne. Oštećenje sluha ove vrste je privremeno, nestahe posle operacije i ne ostavlja nikakve posledice.
Pozdrav
Ne znam kome da se obratim, pa se obraćam vama u nadi da ćete mi odgovoriti. Radi se o tome da u glavi i ušima osećam svoj puls i neko strujanje ili vazduha ili krvi. O čemu se radi? To najviše osetim pri okretanju glave, pri čučanju i pri malim naporima, čak i kad pijem vodu ili kad po neki put zapalim cigaretu. Da li je u pitanju neka cirkulacija u glavi. Krvna slika je u redu. Radila sam kolor dopler vratnih žila ali sa prednje strane i to je uredu. Krvni pritisak normalan130/90 a zna neki put da bude veći ili niži, znači neujednačen. Bila sam i na fizikalne terapije. Pijem vestibo zbog tinitusa. Molim vas objasnite mi šta može biti uzrok tim mojim pulsiranjima i strujanjima u glavi. To mi jako smeta. Inače imam 42 godine.
Hvala.
treba da uradite kolor dopler krvnih sudova zadnje strane vrata, rtg vratne kičme i da često merite pritisak i eventualno posetite kardiologa.
Pozdrav
Moj suprug je pre dve godine operisao aneurizmu (izliv krvi u glavi), sada je dobro, posledice nisu vidljive ali ja se bojim. Kako dalje?
Hvala!!
Verovatno ste preživeli traumatičan period kada je suprug imao krvarenje. Naravno da se bojite da se takva stvar ne ponovi. Operacija aneurizme podrazumeva, u većini slučajeva, njeno isključivanje iz cirkulacije da bi se, baš, sprečila nova krvarenja. Pitajte hirurga koji ga je operisao da li je to urađeno. Ako jeste i ako vaš suprug nema drugih aneurizmi ova bolest ne predstavlja opasnost za njega veću nego za bilo koga drugog. Mislim da se informisanjem o bolesti najbolje leči strah od nje. Ja sam o aneurizmama moždane cirkulacije pisao na strani www.neurohirurgija.in.rs
Pozdrav.
Kako se leče popucali kapilari na nogama i da li preporučujete neki konkretan tretman na nekoj klinici...? Vidim da se u kozmetičkim salonima hvale nekom ipl metodom....
Hvala unapred.
Prošireni kapilari mogu da se jave u različitom intenzitetu. Ukoliko su diskretni mogu se pokušati neke relativno jednostavnije metode (radiotalasi, elektrokauterizacija). Ukoliko su izraženi, treba pogledati da se ne radi o početnim znacima venske insuficijencije (proširenim venama). Ostale terapijske procedure uključuju i ipl, sklerozaciju i tretman laserom kao najsavremeniji. Savetujem vam da se za ove tretmane obratite lekaru.
Pozdrav
Prikazano 73871-73875 od ukupno 95633 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke