Poštovani,
    Moj suprug je pre dve godine operisao aneurizmu (izliv krvi u glavi), sada je dobro, posledice nisu vidljive ali ja se bojim. Kako dalje?
    Hvala!!

    Odgovoreno: 11. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Verovatno ste preživeli traumatičan period kada je suprug imao krvarenje. Naravno da se bojite da se takva stvar ne ponovi. Operacija aneurizme podrazumeva, u većini slučajeva, njeno isključivanje iz cirkulacije da bi se, baš, sprečila nova krvarenja. Pitajte hirurga koji ga je operisao da li je to urađeno. Ako jeste i ako vaš suprug nema drugih aneurizmi ova bolest ne predstavlja opasnost za njega veću nego za bilo koga drugog. Mislim da se informisanjem o bolesti najbolje leči strah od nje. Ja sam o aneurizmama moždane cirkulacije pisao na strani www.neurohirurgija.in.rs
      Pozdrav.