imam 28 godina. U predelu analnog otvora tj. unutar, već nekoliko dana imam osećaj ko da imam nešto unutra, ko da mi je ostao npr. papir i ne mogu da ga izbacim. Imam redovnu stolicu, ali taj osećaj ne prestaje. Ništa me ne boli i spolja nema ništa samo me prati taj neobičan osećaj ko da mi nešto stoji unutra. Šta to može da bude? Kome treba da se obratim za pregled?
Na šta može da ukazuje bol, koji je više kao mučnina, u levom gornjem delu stomaka koji se širi prema kičmi napred do želuca i do pupka. Pri tom ne postoje drugi simptomi sem blage mučnine i to kada je bol jača. Ponekad boli cela leva strana bukvalno cela leva polovina napred i pozadi do kičme tako da ne mogu da procenim gde je žarište. Molila bih za odgovor pošto mi je jako bitno jer plašim se bolesti
moja mama je bila na pregledu kod vas u Varnavi, a zatim je od 13-tog do 16.04. ležala kod vas na klinici. Njeno ime je Olivera Nikolić. Radili ste joj gastroskopiju i kolonoskopiju, potvrđena je hijatus hernija i rekli ste joj da ima priraslice na debelom crevu. U međuvremenu, sredila joj se stolica, ali i dalje ima ista nadimanja, bolove, mučnine i gušenja. Preporučili ste joj da se obrati dr. Joci Vuckoviću, što je i uradila, i posle nekoliko ultrazvučnih i rentgentskih pregleda, gde se ne vidi ništa, dr. Vučković joj savetuje da se ponovo javi vama jer on ne zna šta da preduzme, a zakazan joj je i skener 04.06. u Nišu. Ona sad koristi istu terapiju, ali joj i dalje nije bolje. Možete li mi reći kada da vam se javi i gde?
Unapred se izvinjavam za opširnost ali prosto se ne usuđujem da odlučim u ovoj nejasnoj situaciju, šta je više a šta manje važno. U pitanju je moja bliska rođaka koja je se obratila lekaru zbog natečenog stomaka i kašljnja, ustanovjena joj je upala pluća a na ultrazvuku je pronađena voda u trbušnoj duplji. Odmah su urađeni tumor markeri i vrednost ca 125 je iznosila 690. Sem pritiska tako otečenog stomaka moja rođaka se oseća dobro. Lekar je pre prijema u bolnicu tražio snimak magnetne rezonance, i odmah dao svoju crnu prognozu da je u pitanju krajnja faza, da je verovatno sve počelo od jajnika i da je pitanje da li treba išta i pokušavati. Međutim sem vode, snimak je bio uredan tj. ni na jednom organu nije pronađen tumor. Lekari su to hladno prihvatili i rekli da je verovatno iu pitanju loša magnetna rezonanca i moja rođaka je hospitalizova, to se dešava tačno pre mesec dana. Pošto joj je stomak toliko otekao u međuvremenu joj stavljaju dren (ako se to uopšte tako zove) i za dva dana se oslobodila 7 litara vode. S tim da napomenem da joj se nakon toga prosečno stvaralo oko 400 ml vode. Od tad kreću detaljne analize. Ne znam zbog čeka ali ubrzo nam lekari saopštavaju da jajnici otpadaju kao mogućnost. Snimaju joj bešiku, dva puta pluća, ispljuvak rade joj mamografiju, papa test, kolonoskopija – nalazi uredni. Onda guta sondu uzimaju joj uzorak i saopštavaju nam da je verovatno u pitanju karcinom želudca, čak nam opisuju na kom je mestu i kako izgleda. Pošto nastavlja sa kašljnjem i izbacivanjem šlajma smatraju da je u pitanju metastaza na pleuri. Analize stižu. Nije pronađen tumor, lekar nam govori da je patolog verovatno pogrešio, ponovo guta sondu opet uzimaju uzorak-nalaz opet uredan. Nažalost u isto vreme stižu i rezultati vode u kojoj su pronađene maligne ćelije, rade joj tumor markere ali sad više njih i svi su mnogo uvećani, laborant nam govori da takve nalaze nikada nije video. (tumor markeri ukazuju na rak pluća, jajnika, debelog creva, želuca, dojke) ponovo joj rade kolonoskopiju pa mamografiju i dalje tumor ne nalaze. Jedina lepa vest je da voda prestaje da se stvara. Juče, tačno posle mesec dana, konzilijum nam saopštava da će uključiti patologa i uz pomoć njega odrediti hemo terapiju? Napominjem da tumor nije pronađen. Bez ikakve sujete nas ohrabruju da potražima pomoć u inostranstvu ili u drugoj bolnici i to je to. Moju rođaki sutra otpuštaju a mi smo očajni i ne znamo kako da joj pomognemo. Ona se oseća dobro ali i dalje često izacuje sekret iz pluća, voda se i dalje ne stvara. Da li je ikad iko čuo za ovakvu situaciju, da li postoje slučajevi da je stvarno pacijent u polednjoj fazi a da tumor ne mogu da pronađu, da li je moja rođaka atpičan slučaj ili su u pitanju nestručni lekari. Molim vas za bilo kakav vid pomoći, saveta, objašnjnja, preporuke očajni smo.
dešava se često da primarna lokalizacija ne može da se odredi. Na žalost maligne ćelije u ascitesu govore da se maligni tumor proširio na potrbušicu. Lekari ipak sumnjaju da je u pitanju karcinom želuca, ali je verovatno uzorak nedovoljan za tačnu ph dijagnostiku.
Poštovani doktore,
jako sam zabrinuta. Imam 22 godine i nikada nisam imala ozbiljnih zdravstvenih problema. Međutim, od pre izvesnog vremena osećam povremeni
bol i osetljivost u gornjem desnom predelu
abdomena i sumnjam da mi je uvećana
jetra jer vidim blagi otok. Iz stručnih časopisa sam saznala da je uzrok mog problema možda
masna jetra, ali nemam problem sa kilogramima, uvek mi težina varira za 2-3kg više ili manje ali je sve to u granicama normale. Nemam druge propratne simptome niti je bilo ko u mojoj porodici ikada imao problem sa jetrom. Iako sam student, vodim zdrav način života i izbegavam masnu i začinjenu hranu. Takođe, nisam alergična ni na jednu namirnicu. Na fakultetu sam primila vakcinu protiv
hepatitisa b. Ono što smatram da je bitno da napomenem je da sam u poslednjih godinu dana doživela snažan
stres i da uopšte loše podnosim takve situacije. Molim vas da mi pomognete koliko je u vašoj moći jer sam strašno uplašena da nije u pitanju ozbiljan poremećaj.
Unapred vam se zahvaljujem od srca
Poštovana,
kao prvo uradite
se,
kks,
ast,
alt,
alp,
gama gt,
birubine,
glikemiju,
holesterol i
trigliceride, dakle pregled
krvi i
eho gornjeg abdomena i pošaljite mi nalaze.
Pozdrav
jako sam zabrinuta. Imam 22 godine i nikada nisam imala ozbiljnih zdravstvenih problema. Međutim, od pre izvesnog vremena osećam povremeni bol i osetljivost u gornjem desnom predelu abdomena i sumnjam da mi je uvećana jetra jer vidim blagi otok. Iz stručnih časopisa sam saznala da je uzrok mog problema možda masna jetra, ali nemam problem sa kilogramima, uvek mi težina varira za 2-3kg više ili manje ali je sve to u granicama normale. Nemam druge propratne simptome niti je bilo ko u mojoj porodici ikada imao problem sa jetrom. Iako sam student, vodim zdrav način života i izbegavam masnu i začinjenu hranu. Takođe, nisam alergična ni na jednu namirnicu. Na fakultetu sam primila vakcinu protiv hepatitisa b. Ono što smatram da je bitno da napomenem je da sam u poslednjih godinu dana doživela snažan stres i da uopšte loše podnosim takve situacije. Molim vas da mi pomognete koliko je u vašoj moći jer sam strašno uplašena da nije u pitanju ozbiljan poremećaj.
Unapred vam se zahvaljujem od srca
kao prvo uradite se, kks, ast, alt, alp, gama gt, birubine, glikemiju, holesterol i trigliceride, dakle pregled krvi i eho gornjeg abdomena i pošaljite mi nalaze.
Pozdrav
Prikazano 72991-72995 od ukupno 95631 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke