Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. Poštovani,
    uradila sam sve opšte nalaze, snimila abdomen sve ok. Već mjesec dana imam dijareju praćenu krvlju nekoliko stolica na dan, naročito čim ustanem imam nagon i jako krkljanje crijeva hirurg je izvršio pregled rukavicom samo jedan čvoric (hemoroidi), sulfasalazin i orvažil ne daju nikakve rezultate i dalje ima krvi i 3 stolice dnevno. Treba da uradim irigografiju. Da li su ovo simptomi tumora debelog crijeva.
    Unaprijed zahvalna daliborka

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
    • Poštovana,
      morate da uradite kolonoskopiju, ne irigografiju. Simptome koje imate viđaju se i kod ulceroznog kolitisa.
      Pozdrav

  1. Poštovani,
    Na jučerašnjim nalazima krvi sam primetio da mi je bilirubn (ukupni) 16u /mpl dok je ref, max 19u/mol, a bilirrubin direktni 2. 4 u/mol. Ostale vrednosti su u granicama normalnih kretanja. Moje pitanje glasi: koje su normalne vrednosti kod odraslog muskarca (imam 29. God) i da li ovo predstavlja razlog za dodatan oprez?
    Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
  1. Poštovani doktore,
    moja ćerka (17 godina) zbog česte mučnine je radila gastroskopiju i nalaz patologa posle biopsije je: adenoma tubullovilhosum atipica hag gradus ii. Prepisan je controloc. Napominjem da je rađena biopsija želuca i dvanaestopalačnog creva. Oba isečka su histološki bila ista. Ja dugo godina bolujem od krona debelog creva. Ima li veze između ova dve dijagnoze i šta dalje.
    Zahvalan i sve najbolje u daljem radu.

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
  1. Poštovani,
    Imam 30 g. prije pet mjeseci bila sam na gineloškom pregladu redovnom tada je ustanovljena upala i dobila sam antibiotike ali od tada imam bolove s lijeve i desne strane stomaka i oko pupka da mije prije sedam dana ustanovljeno da imam helikobakteriju pyroli i trošim trojnu terapiju. Bolovi su bili prestali da bi se od juče opet pojavili sad mi se nekad jave bolovi u anusu i nekad me svrbi molim vas za pomoć
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.
  1. Poštovanje,
    Evo već pet dana imam bol u predjelu gdje se, ja mislim, završava želudac. Podrigivanje je učestalo i bol jača kada podrignem. Prije godinu i pol ustanovljena mi je h. pylori bakterija, radila sam gastroskopiju i nije ustanovljen čir. Ali su mi rekli da je "završetak želuca" (prevodim bukvalno s norveškog) nepravilan. Nisam dugo imala ovaj bol koji evo 6 dana ne prestaje, i postaje jači dok jedem i podrignem. Užas. Imam termin kod mog doktora opšte prakse u ponedjeljak 19.05. Jako sam zabrinuta pa bih vas molila da mi što prije odgovorite.
    Lijep pozdrav i hvala unaprijed na odgovoru

    Odgovoreno: 28. 05. 2009.

Prikazano 72986-72990 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460