Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460

Da zakažete pregled pozovite 063 687 460

Zakažete pregled 063 687 460

Najnoviji odgovori (96174)

  1. "Poštovani, zamolio bih vas da proslijedite doktoru moj komentar na pitanje #210639 od 18.11, jer želim njegov komentar na priloženi na nalaz RTG snimka iz priloga. "Poštovani doktore, u prilogu Vam dostavljam RTG snimak desne šake o kojoj je riječ, a prije nego posjetim reumatologa i pribavim dalje nalaze, molim Vas za savjet. Da li na osnovu njega možete da date i svoje mišljenje o stanju m0je bolesti i eventualno ocjenu nogućeg daljeg pogoršanja odnosno preporuku za dalje liječenje? Hvala. Veliki pozdrav." Hvala!

    Odgovoreno: 07. 12. 2023.
  1. Poštovani, Od pre par godina osećam bolove u gluteusu desne noge. Na magnetu LS kičme utvrđeno je da imam diskus herniju l4/l5. Nakon tretmana kiropraktike upalila mi se desna noga, nisam mogla ni da sedim ni da hodam. Desna noga mi je bila otečena, stomak užasno naduven. Vrlo brzo sam završila na operacionom stolu, pre operacije rečeno mi je da je doslo do velike protruzije l5/s1. Mogla sam na malu nuždu ali ne i na veliku. Nakon operacije nisam mogla da rotiram desnu nogu u kuku, bila sam gotovo ukočena, u banji nesposobna za bilo koji vid aktivnosti. Najpre su počeli bolovi u petama i blag grč u butini desne noge. Od pre par meseci počela je da boli i leva noga isto u predelu gluteusa. Dok lezim boli me zadnjica. Radila sam kontrolni magnet LS dela kičme gde stoji da su pršljenovi LS dela kičme početno degenerativno spondilicno izmenjeni. U oktobru mi se naglo slosilo, i počeli su da me bole tetive, Ahilova,oko skocnih zglobova , nožni palcevi, dve tačke pored kolena, dve tačke na oba bicepsa , oko laktova, oko rucnih zglobova i ručni palcevi, sve to praćeno je cestim pucketanjem zglobova. Zbog sumnje na ankilozirajuci spondilitis snimila sam th deo kičme gde su otkrivene još 3 diskus hernije, osteohondroza, blaga skolioza i spondiloartroza. Snimila sam i sakrolijacne zglobove koji su urednih karakteristika bez ubedljivih znakova lezija mišića, tetiva i ligamenata. Na osnovu snimka rečeno mi je da nije ankilozirajuci spondilitis. Međutim, ja imam problema prilikom kretanja, disanja/dispneja, vid mi je postao zamućen, stomak često naduven. Čim počnem da se krećem imam bolove u ilijacnij regiji, ne mogu da čucnem niti da stojim duze od par minuta.RF faktor je negativan, krvna slika dobra, crp nizak. Jedina nepravilnost je prisustvo proteina i bakterija u mokraći. Možete li mi, molim Vas reći da li ankilozirajuci spondilitis odmah pokazuje promene na sakroilijacnim zglobovima i šta bih još mogla da obavim od pregleda jer ovo pocinje da utiče i na moju psihu. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 07. 12. 2023.
    • Poštovana,

      Na koji način ste snimili sakroilijačne zglobove klasičnom radiografijom ili magnetnom rezonancom? Magnetna rezonanca pokazuje promene u ranijoj fazi bolesti. Međutim na osnovu svega što ste izložili nije jasno zbog čega je postojala sumnja na ankilozirajući spondilitis. Anksioznost može da nastane kao posledica hroničnih bolova. Takođe, upadljiv detalj je da navodite naduvenost stomaka te je potrebno da Vas pregleda gastroenterolog. Sve u svemu imate neke od tegoba koje mogu imati pacijenti sa spondiloartritisom, međutim oni nisu dovoljno definisani. 

      Srdačan pozdrav

  1. Postovani, Gotovo uopste ne disem na nos. Toliko otezano disem na nos da dok pricam, posto jedino na usta disem, dobijem nesvesticu. Onda moram zbog nedostatka kiseonika da jako uzdisem... Radili su mi skener sinusa i imam unutrašnju devijaciju. Zbog hronicne upale sinusa usi su mi zapusene konstantno. Mnogo se mucim, i sve mi vise smeta. Imam 33 godine. Da li je moguce da besplatno operisem tu anomaliju unutar nosa jer nedostatak kiseonika mi mnogo stvara problem ?

    Odgovoreno: 06. 12. 2023.
  1. Dobar dan.Moj sin je 30.11.2023.radio MR cervikalnog dela kičme... Radiolog je na izveštaju,pored dijagnostike traženog dela kičme, napisala je da je videla Cistično izmenjen adenoid na krovu nazofarinksa promera 12 mm. Molim Vas da mi pojasnite ovaj uzgredni nalaz.

    Odgovoreno: 06. 12. 2023.
  1. Postovani, Gotovo uopste ne disem na nos. Toliko otezano disem na nos da dok pricam, posto jedino na usta disem, dobijem nesvesticu. Onda moram zbog nedostatka kiseonika da jako uzdisem... Radili su mi skener sinusa i imam unutrašnju devijaciju. Zbog hronicne upale sinusa usi su mi zapusene konstantno. Mnogo se mucim, i sve mi vise smeta. Imam 33 godine. Da li je moguce da besplatno operisem tu anomaliju unutar nosa jer nedostatak kiseonika mi mnogo stvara problem ?

    Odgovoreno: 06. 12. 2023.

Prikazano 6171-6175 od ukupno 95631 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460