1. Trombofilija

    Pitanje broj: #151771

    Poštovani doktore,

    Moja dijagnoza je tromboza površinske vene leve noge l80.0. Od terapije sam primala pet dana Kleksan 0.6 i  Longacef. Nakon toga od terapije mi je dato Cardiopirin 100 1x1 tab Erbaven 2x1 i Lioton gel 1000 2x spolja. Sve mi se vratilo posle desetak dana. Čarapu nosim do prepona zato što je cela vena trombozirana. Moram da napomenem da sam lečena od tromboze dubokih vena. 2002.godine mi je dijagnostikovana trudnička tromboza i 2012. godine sam imala spontani pobačaj i opet lečena od tromboze dubokih vene leve noge. 2013. godine sam imala ponovljeni spontani pobačaj bez tromboze. Molim za savet i konsultaciju kako treba da se lečim i koliko dugo.
    P.S. 2012. godine, posle Fraksiparina, 6 meseci sam pila Sinkum 4.

    Odgovoreno: 13. 04. 2017.
    • Poštovana,

      Obzirom na učestalost tromboza koje ste naveli kao spontane pobačaje moguće je da kod Vas postoji urođena trombofilija (urođeni poremećaj zgrušavanja krvi).
      Moj savet Vam je da se javite hematologu radi pregleda i daljih ispitivanja kako bi se utvrdilo postojanje i vrsta trombofilije kao i odredila adekvatna terapija.