Postovani doktore, u prilogu su moji nalazi krvi i urina. Terapija je bactrim 2x dnevno, i pipegal 2x2. Da li je po vasem misljenju potrebno da dodam nesto u terapiju? Od kako sam pocela sa terapijom, tegobe su se znacajno smanjile (sto je i bilo za ocekivati: ) ) . I na koji nacin da se zastitim ubuduce od urinarnih infekcija? Nikakve tegobe nisam imala, dok mi nije skocila temperatura, a rezlutati su bili vise nego uzasni. Unapred hvala, vesna krv analiza rezultat jedinice referentne vrednosti sedimentacija 16 mm/h 4-10 krvna slika, hematokrit 0. 392 l/l 0. 36-0. 47 krvna slika, hemoglobin 134 g/l 119-157 krvna slika, eritrociti 4. 55 x10^12/l 3. 86-5. 08 krvna slika, mcv 86. 2 fl 83-97. 20 krvna slika, mch 29. 4 pg/ml 27. 40-33. 90 krvna slika, mchc 341 g/l 320-360 krvna slika, rdw 12. 8% 11. 60-14. 50 krvna slika, leukociti 17. 1 x 10^9/l 3. 40-9. 70 krvna slika, trombociti 195 x10^9/l 158-424 leukocitarna formula analiza rezultat jedinice referentne vrednosti le formula, segmentirani leukociti 0. 773 le formula, limfociti 0. 149 le formula, monociti 0. 078 urin analiza rezultat jedinice referentne vrednosti urin, izgled zamućen urin, boja žuta urin, ph reakcija 5, 5 urin, specifična težina 1020 urin, proteini + (2) urin, hemoglobin + (3) urin, glukoza / urin, aceton + (1) urin, bilirubin u urinu / urin, urobilinogen / urin, nitriti pozitivni urin, askorbinska kiselina + (1) urin, eritrociti u sedimentu 15-18 svežih, 6-8 bledih urin, leukociti u sedimentu 10-15 urin, cilindri / urin, bakterije dosta urin, epitelne ćelije 6-8 pločastih faksmil biohemičara je istovetan pečatu i potpisu. Nalaz sa original pečatom i potpisom izdaje se na zahtev.

    Odgovoreno: 16. 07. 2011.
    • Poštovana,
      Rezultati nisu uzasni.
      po zavrsenoj terapiji kontrola istih analiza/se, ks, urin i urinokultura, koju sada niste radili/.
      ako nalazi budu dobri a sto ja ocekujem, nastaviti sa: paraprotex /biljni, prirodni antibiotik /
      i probiobalance tabletama /probiotik sa prebiotikom / po jedno pakovanje a sto je za dva
      meseca sa dosta tecnosti.
      o njma videti na www. Calivita-srb. Com
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #85029

    • Poštovani doktore,
      možete mi objasniti moj nalaz urina. 2009. godine mi je dijagnostikovan lupus. Proteini su pozitivni, eritrociti sveži su 6-8, leukociti dosta, urinokultura je sterilna. Inače, ništa me ne boli u predelu bubrega, bešike i mokraćnog mjehura, osim što me boli kuk koji moram operisati. Idem u wc 1-2 puta u toku noći a u toku dana čak do 7 puta. Prije par mjeseci sam imao izliv u predjelu pluća i bile su mi otekle noge i od tada pijem duaretik i aldacone ljekove. Pritisak mi je 140/85 i imam 110 kg težine i 192 cm visine. Za pritisak pijem ljek cornoline, a ranije sam pio anlopin i prilnam pa sam se sav isproso od njih.
      Molim vas da mi objasnite šta bi ovo moglo biti?