1. Tumačenje analiza prilikom vadjenja hormona

    Pitanje broj: #162338

    Prilikom vadjenja hormona radila sam i krvnu sliku. Hormoni su u redu, ali pošto sam radila i krvnu sliku tokom ciklusa, imam sledeće povećane parametre, eritrociti 5,19, leukociti 10, 48, monociti 0, 71 i S CRP 8, 4. Interesuju me ove uvećane vrednosti.

    Odgovoreno: 06. 07. 2019.
    • Vrlo je teško dati sud o tome da li su prezentovane vrednosti patološke. Pretpostavljam da nemate nikakvih simptoma čim ih niste ni opisali. U medicini se nikad ne leči "biohemijska slika". Te vrednosti su lako povišene, ali mogu nastati usled mnogo benignih faktora, jedan od njih je i dehidratacija. Smatram da nemate nikakvih razloga za brigu,ali za svaki slučaj ponovite krvnu sliku za 6 meseci i to van ciklusa.