1. Neprijatan zadah iz usta

    Pitanje broj: #15090

    Imam 20 godina i problem sa neprijatnim zadahom, probala sam sve paste, ne pomaže.

    Ima li lek neki i šta treba da radim?

    Odgovoreno: 15. 11. 2008.
    • Poštovana,

      Da bi se rešio problem, treba pronaći uzrok toga. Zadah iz usta ili foetor ex ore može se javiti zbog brojnih uzroka koji mogu biti oralne prirode (kariozni zubi, različita parodontalna oboljenja, naslage na jeziku i td) i ekstraoralne prirode (obojenja digestivnog sistema, oboljenja respiratornog sistema, duga upotreba antibiotika, pušenje i td). Najčešće je u pitanju oralne prirode, zato je najbolje da se javite svome stomatologu koji će uraditi sistematski pregled i pronaći uzrok. U medjuvremenu možete koristiti vodice za ispiranje usta koje sadrže hlorid dioksid, četkice za zube koje imaju nastavak za čišćenje jezika i naravno redovno pranje zuba.