1. Tretiranje zuba i desni no prep viniri

    Pitanje broj: #150234

    Dobar dan. Pisala sam i prije na vašem sajtu. Imam problem sa pigmentacijom zuba. Naime, izbija mi taj pigment iz zuba i naravno, taj zub se brže kvari. Taj pigment bude siv pa sve tamniji. Moj stomatolog mi govori da bolje četkam ta mjesta, ali taj pigment i dalje izbija. Imam problema i sa zeljezom u krvi, tj. ono je opalo i anemična sam. Može li biti problem u nedostatku kalcija, d3 vitamina? Takodje, trljam zube limunom vrlo često, pa mi to i izbijeli zube. Desni su mi prije krvarile, ali više ne krvare jer sam ih masiarala limunom tako da je sve ok sa tim. Možete li mi dati neki savjet. Svaki put kad idem kod stomatologa, kaže mi bolje četkaj. Znam da je to jedini savjet, ali polagano mi to već sve dosadjuje.

    Odgovoreno: 12. 01. 2017.
    • Poštovana,
      Nikako ne smete trljati niti zube niti desni limunom, on sadrži limunsku kiselinu koja vam samo može oštetiti zube i desni i načiniti ih još osetljivijim i pogodnim za nastanak karijesa. Preporučila bih vam korišćenje ultra meke četkice za zube i pastu bogatu fluorom, ne ispod 1450 ppm-a (oznaka za jedinice fluora). Nemojte da vas krvarenje desni, ukoliko se javi obeshrabri, četkajte zube i masirajte vaše desni kružnim pokretima jagodicom prsta posle pranja zuba kako biste poboljšali cirkulaciju. Postavetujte se sa vašim stomatologom oko pravilne tehnike pranja zuba, a što se tiče anemije posavetujte se sa vašim lekarom.

      Stetoskop savet:

      Ukoliko imate problem sa pigmentacijom zuba i želite da Vaši zubi budu belji, pogledajte link Fasete - viniri, i saznajte više o novoj, revolucionarnoj metodi zubne estetike No prep viniri
      Ukoliko želite da zakažete pregled kod stomatologa, pošaljite mail na office@stetoskop.info

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #150234

    • Da li mogu da čujem mišljenje vaših ostalih kolega stomatologa? Unaprijed hvala. Lp