1. Bol u grlu zbog umnjaka

    Pitanje broj: #153547

    Poštovani,

    Imam 23 godine. Umnjaci su počeli da mi niču pre dve godine. Povremeno imam upalu desni u tom delu, jer su zubi semiimpaktirani. Uskoro idem na hirurško vađenje zuba. Mene zanima da li je moguće imati povremene blage bolove u grlu prouzrokovane semiimpaktiranim umnjacima i upalom desni. Nemam drugih zdravstvenih problema, ali me svakih mesec-dva grlo blago boli kad gutam (to traje dan, dva pa prođe)?

    Odgovoreno: 08. 09. 2017.
    • Poštovana,

      Bol u grlu se javlja najčešće usled bakterijske ili virusne infekcije. Obzirom da nemate druge tegobe, može biti da usled infekcije gingive u predelu zuba, ukoliko vam je imunitet oslabljen iz nekog razloga, imate bolove u grlu. Moj savet je da se svakako javite orl specijalisti pre oralno-hirurške intervencije.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #153547

    • Pozdrav, slučan slučaj, imao sam hirurško vađenje umnjaka. Isto veče mi se javio bol u grlu. Vec treći dan ne popušta.