1. Uvećana slezina i izduženi želudac

    Pitanje broj: #164800

    Imam 33 godine, sklona sam anemiji jer mi teče krv iz nosa često. Na pola godine kontrolišem krvnu sliku. Već duže od pola godine me stomak boli. Radila sam ultrazvuk stomaka i pokazalo je da je slezena uvećana 13cm, gdje mi je radiolog rekao da me ne može od toga boleti stomak. Sminala sam želudac i ustanovljeno je da je izdužen do kukova, bukvalno u malom stomaku i da imam vraćanje kiseline iz zeludca. Pila sam terapiju, ali slezima i dalje raste. Na poslednjem pregledu u julu bila je 14cm uvećana. Svaki dan me boli stomak i ledja. Da li je od slezene ili želudca i šta raditi da vratim slezinu na mesto.?

    Odgovoreno: 18. 04. 2020.
    • Poštovana,

      Potrebno je da uradite kontrolni UZ abdomena uz korelaciju sa prethodnim pregledima kao i da se javite na konsultativne preglede Hematologu, Gastroenterologu i eventualno Infektologu.

      Veliki pozdrav,

      dr Ivana Kostadinović, radiolog

Komentari na pitanje: #164800

    • U martu sam imala jaku upalu sinusa koja mi je srozala imunitet,onda dobijem varičelu(koju je potrdio Elisa test)Polovinom aprila izbije mi herpes zoster,paralelno mi je hemoglobin bio 85,pijem gvozđe i popeo se na 110 za dve nedelje,međutim sad je u opadanju i 91.Ispod levog rebarnog luka ispod pazuha pojavio se jak bol.U bolnici odrade labaratoriju i ultrazvuk abdomena.Ultrazvuk je pokazao uvećanje slezine 155mm.Bila kod infektologa ona mi dala Paracetamol za bolove. Gastroenterolog kaze da slezina ne može boleti,za slezinu nije dao nista.Poslao me kod Hematologa. Moje pitanje je:čime leciti na prirodan način uvećanu slezinu. I drugo pitanje:Da li je istina da slezina ne boli ?